Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Deea este superb bebe Darian si chiar seamana cu tati sa va bucurati de el

Maria m-am mai linistit un pic era tragedie sa scadem sub nivelul actual cand deja ne este greuuuuuuu macar sa ramanem asa nu sa ne chinuim si mai rau ms pt incurajari si m-am mai linistit bine macar pt atat

eu fac o mancarica de cartofi azi asa ca ma duc sa ma apuc de treaba




35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Maria din pacate, chiar daca teoretic sunt deja in prenatal, muncesc cat ma mai tine, n-am incotro. Ca te-ai gandit la mine si mi-a placut faza cu vorbitul in somn al sotului la nebunie!

didi ?????

miruta multumesc! Bertoni vreau si eu, dar alt model si nu reusesc sa gasesc. Cred ca il stiu pe cel pe care l-ai luat, e Rock'n Roll parca, e frumos, dar sotul meu n-a vrut cu leganus. Ce sa ma mai fac si eu? Offf

yoana tampoanele pt. lauze se numesc aleze.

serialbastre noua la curs ne-a spus de baneocin pudra pe care nu il recomanda decat in caz de infectie, altfel doar curatat cu alcool si lasat cat mai aerisit.

clody pai daca vor sa faca asa faci cerere pt. cei 600 de lei indemnizatie plus 240 alocatie (parca atat e), eu stiam ca ceri ce iti e mai avantajos, sper ca asa e. Altfel chiar isi bat joc de noi!


35+ cu Catalin-George
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

maria felicitari pt semnatura si spor la treaba dar ai grija sa nu stai iar prea mult in picioare

alinutza ms pt explicatii e bine daca iau 8 mil la mine marea problema e ca i-au redus sotului salariul cu 3 mil si acum sa fi luat si eu numai 670 era macar am mai acoperit eu un pic din ce i-a scazut lui offff asta e bine macar ca pot alege



35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Serialbastre
Am luat Baneocin unguent pentru buric, dar am citit pe prospect ca este contraindicat copiilor sub 2 ani. Ce stiti despre asta ? Ma gandeam ca am retinut eu prost numele si am cumparat altceva ... Voi ce ati luat pentru buric?


Eu nu am folosit nimic - l-am lasat doar www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955165/in/photostream/" target="_blank">la aer.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetele!

Carla, felicitari pentru vestile bune, iar in legatura cu cezariana, te inteleg, dar lasa ca bebelinele noastre sunt cele mai importante;nu mai fa atat efort si menajeaza-te un pic

maria, felicitari pt semnatura; cred ca din nerabdare diseara o schimb si eu

in leg cu banutzii sunt intr-adevar niste nesimtiti; chiar ma intrebam si eu cum va fi.Noroc ca inafara de salar am o bursa de cercetare de 1500 de ron si cu 85% din salariul din invatamant sper sa fie bine.Sunt neseriosi;

eu zic sa fim optimiste si sa ne gandim ca TOT ce conteaza e sa fie bebe bine. Vreti sa ma plang si eu ca sa aveti ce ma certa?
Anul trecut in luna mai mi se provoca nasterea pe 24 mai la o sarcina de 21 saptamani; anul acesta pe 17 mai (apropo, clody, sa modific pe 17 in lista), cu o saptamana inainte, voi naste un bebe sanatos........Luna mai a anului trecut a fost o luna plina de durere psihica si sufleteasca, in care toti prietenii asteptau in curtea spitalului sa ma sprijine, aveam risc de septicemie, imi impartaseau durerea.
Anul acesta o sa ma astepte in aceeasi curte de spital, dar vor plange impreuna cu mine de BURCURIE de data aceasta....
Nu stiti fetelor cat ma rog sa fie bine, imi vine sa plang dimineatza.... Cand ma suna mama sa imi zica ca a cumparat diverse sau prieteni care spun "eu duminica seara e rezervat sarbatoare mare" nu pot ca o tampita ce sunt sa nu imi zic in gand :"ei, sa dea Domnu sa o nasc vie si sanatoasa.....
";
ma scuzati ca am rabufnit, am evitat mereu sa va mai zic gandurile mele, sa ma hranesc cu urarile voastre de bine si optimismul vostru, sa sprijin eu la randul meu pe altii, dar nu am cum s anu ma gandesc si la ingerasul meu.....
Pe de o parte ma gandesc ca el mi-a trimis-o pe Maya.....

va multumesc ca "m-ati ascultat"


36 + minune de Maya Teodora
AMR 3 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Asa ca am si oportunitatea sa va multumesc cat de minunate sunteti si saptamanile care au trecut si o sa mai treaca au fost usoare DOAR datorita voua;

36 + minune de Maya Teodora
AMR 3 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

lauraaa nu am cuvinte potrivite ca sa iti spun ca sunt alaturi de tine ca toate fetele de pe forum si sigur va fi bine si iti vei tine bebelina in brate dumnezeu are grija de toate si nu ne va lasa asa ca alunga gandurile rele si fii optimista ai sa vezi cum o sa treaca timpul si ne vom uita inapoi si nu o sa ne vina sa credem cat de repede au trecut toate mie imi fuge gandul la inceput cate emotii am avut cand am vazut liniutele parca nu era vb de mine si acum uneori ma gandesc doamne o sa fiu mamica

te pup si de abia astept sa iti vad printesa


35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

lauraaa nu am cuvinte potrivite ca sa iti spun ca sunt alaturi de tine ca toate fetele de pe forum si sigur va fi bine si iti vei tine bebelina in brate dumnezeu are grija de toate si nu ne va lasa asa ca alunga gandurile rele si fii optimista ai sa vezi cum o sa treaca timpul si ne vom uita inapoi si nu o sa ne vina sa credem cat de repede au trecut toate mie imi fuge gandul la inceput cate emotii am avut cand am vazut liniutele parca nu era vb de mine si acum uneori ma gandesc doamne o sa fiu mamica

te pup si de abia astept sa iti vad printesa


35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



Sa te auda Dumnezeu si multumesc;
si astazi o sa-mi caut de lucru sa treaca ziua mai usor ca in casa ma gandesc la prostii

36 + minune de Maya Teodora
AMR 3 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Clodyac si Laurraa..multumesc..nici nu imi vine sa cred ca a trecut asa repede timpul!!

Clodyac si Alynutza..va inteleg ca este greu cu banutii,sa va mai zic ca sotul meu este in somaj de cateva luni si nu gaseste absolut nimic de munca..Cred ca ati vazut si la stiri in tara ca Spania are 4 milioane de someri..e cumplit,dar suntem optimisti..incerc sa nu ma afund in ganduri si ma rog doar pt sanatate,ca e cea mai importanta!
Laurraa..te inteleg ca iti este greu sa te bucuri de sarcina,dar a mai ramas foarte putin si chiar o vei tine pe Maya in brate..ingerasul tau va vegheaza pe amandoua din cer si va avea grija sa fie totul bine!!

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Lauraa acum e deja altfel! Iti inteleg emotiile! Un pic si o tii pe Maya in brate! Toate am fost alaturi una de cealalta pentru ca ne-au unit aceleasi emotii sau temeri! Sa stii ca eu cred ca ne intalnim pe la maternitate ca termenul meu e pe 17 mai! Nr. meu de orange este 0756843508. Nascand la aceiasi clinica, cred ca ne intalnim! Eu sunt Alina Ipate. Tie cum iti zice familia?!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 38+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput