Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

neatza! este vorba ca nu mai dau alocatia doar celor care au optat pt cei 85% sau in general la toata lumea?

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

vazut 2 dintzosi frumosi: Alexia si David
eu inca nu reusesc sa-i prind in poza

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Babytza multumim de / Luminita multumim de

Vazut dintzoci simpatici de bobocei Alexia si David ... Aici mere pe dovezi??? Pai sa pozam si noi dintzocii

Andy.p super Alexia cu bascutele... la cea roz insa sa nu te superi dar furaram si noi modelu ... Revenim cu probe zilele astea

Cu alocatia... mie imi vine constant din noiembrie... or vrea astia sa le-o dau inapoi sau mi-o taie din indemnizatie care se pare ca vine abia dupa 3 luni jumate ???????
Pana acu puteam sa murim linistite de foame daca ne bazam pe banii astia... si mai are tupeu dl ministru sa zica la tv ca cele mai rele cazuri sunt cand se primeste indemnizatia dupa 60 zile ... merita !!!!!!

Multumim de voturi ptr pestiuc...

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008)
Mamica de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita! si Bazar pentru Sonia si Andrei!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta15 spune:

este vb de alocatia ceror care au optat pt 85%. eu de ex, iau indemnizatia 760 lei si alocatia 200. daca nu mai iau alocatia raman cu cei 760, adica mai putin decat 800 cat luam inainte. cica asa a fost legea de la inceput. atunci de ce ne-au dat alocatia pana acum? ar fi tare sa ni-i ceara inapoi

VOT PT ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata

Si eu imi doresc sa plec din tara asta. Ce se gandira ei? de unde sa mai faca rost de bani? de la bebeii nostri..uofff..sper sa nu fie adevarat..eu pana acum am primit 85% + 200.

Andy. P Alexia e superbaaaaaaaaaa…si ce dintzoci frumosi areeee

Babytza multu de coffee. Acum te cred ca soricelul are dintzoci..vazut dovada

Nicoleeee ce ne facem? ca deseara iar e meci

Votat Bighidel

La Multe lunite!!!
Miruna de Mommymagda,
Luca de Eva,
David de Sanziana!!!!




Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata!Deci sper ca nu e adevarata vestea cu alocatia..mama lor,s-au si gasit unde sa faca economie

Lumi ..cum ati dormit?Tot asa fara treziri?

Babytza si voi sunteti frumosi

Preety nici un bai mami

Dya noi ii dam cate un capacel/doua dizolvate in apa cu juma de ora inainte de masa..si Alexia plange prin somn asa ca stai linistita e doar o faza cum ziceaBoo.

Moniici mamicii si burticii.

Andy-G,ratonelu,Mimi,Nicoleta

MIRUNA,LUCA,DAVID

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

eu am optat pt. 85% si mi-au spus ieri ca imi trimit si alocatia .... ce se intampla?

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia: http://picasaweb.google.com/mimihoo
http://jurnalulsofiei.wordpress.com/
poze diverse: www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Pai daca asa a fost legea de la inceput de ce ne-au mai trimis cei 200 ron pana acu???????????? Ca sa ne caute sa-i dam inapoi??????????

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008)
Mamica de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita! si Bazar pentru Sonia si Andrei!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

m-au ciuruuuuuuuuiiiiiiiiiit!
Cum sa nu dea alocatia? Aia sunt banii copilului, pedepsesti copilul ca ma-sa a lucrat mai mult si pe bani mai buni, inainte de a naste, insarcinata fiind? Nenea Sarbu are copii? (ca insarcinat si nascut nu cred ca a prestat) Pana lui de misogin

Mie mi-au intrat alocatiile la zi, am decizie de aprobare a ei, era in vigoare la data in care am depus dosarele, ce mai vrea?
il ia mama dreaq daca indrazneste sa-mi opreasca din indemnizatie alocatiile date pana acum
M-am uitat in lege, nu scrie nimic de genul asta, asa ca daca ar da una, sa faca bine domnii Parlmaentari s-o uite prin sertare, cum se intampla, macar un jumate. Daca o aproba repede, inseamna ca-i furt pe fata, ca Legea Mamelor au aprobat-o dupa doi ani de la propunere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

lumi, cve nick, domle'

cristina, eu vreau in portugalia, tu?
laura....deci daca la voi e doar o etapa asta cu plansu'in somn...o fi si la noi ....trezirea-nedormitu'?
nu-i asaaa......hai spune ca nu-i asa(indrazneste)



Mergi la inceput