Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (02)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Poohy, eu o sa ii fac Rotarixul. Orice vaccin are si reactii adeverse. Boala e mult mai cumplita.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ma dus la somnic. Il las pe Alex sef, sa termine ce am inceput eu, eventual sa posteze cu nick-name-ul meu, ce sa caute si la scutecele. (daca la gravidute a intrat )

Pt Darius
Pt Ana Bianca
Da-le Doamne somn linistit la ghioceii nostri!

la toate mamicutele. O noapte linista!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

fetelor nu va mai necajiti cu bubitele de pe fata bbilor. trec de la sine.
si andrei la o luna era plin pe fata de bubite, asa cum e si ioana acum. si i-au trecut de la sine.
stiu ca sunt foarte urate, dar trec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Gia hai ca m-ai bine dispus!!!!



AYLA, am uitat sa multumim (vb in numele meu si al Lenei) ptr mutarea la scutece! MULTUMIM!

http://community.webshots.com/user/Raaluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raaluca

AYLA, am uitat sa multumim (vb in numele meu si al Lenei) ptr mutarea la scutece! MULTUMIM!

http://community.webshots.com/user/Raaluca




multumim frumos si noi, ayla!

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza fetelor..am facut ochi..
am avzut si eu stirea cu alocatia de 200 ron care nu se mai da mamelor cu indemnizatie 85 %. Nush cine zicea ca ei i-au primit dosarul de alocatie..pai i l-au primit, pentru ca inca nimeni nu a primit indemnizatie 85%..ca inca nu se aplica legea(birocratie)...si am vorbit cu cineva care mi-a spus ca daca se va aplica pana la toamna e mare minune...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Buna dimineata!
Azi noapte am dormit si eu bine, atat de bine ca ma doare spatele de cat am stat pe el, neintoarsa, nederanjata.
M-am trezit singura la ora 7, si am trezit eu pisica sa-i dau laptic.
E clar ca le influentam starea la micuti.
Hai sa va povesc ceva de haios. De Clau, ca numai el poate fi haios la ora asta.
Va spuneam ca am un sot bun (Simona, nu cred ca vrea nimeni sa mi-l fure, fiecare are cel mai bun sot acasa, uite ce copii frumosi v-au facut---fiecare cu el ei, bineinteles). No, daca am un sot bun, dar nu am soacra, am un sot ca o soacra. Si sa fie tot tacamul, si fi-su-i tot asa.
Incerc sa-l imbrac pe Clau, si incepe: "tu, mami, nu sunt bine ciorapi". "tu mami, mi-s scurti pantalonii" Aici avea dreptate, Doamne cat a mai crescut, creste ca din apa, trebuie sa-l masor, ca iar ii sunt scurti pantalonii.. Mai departe "tu mamai, iar imi dai camasa?" In final ma satur si-i zic "dar in ce vrei sa te imbrac?" (desi era gata echipat). La care ma consoleaza "tu mami, sunt frumos asa"


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

neata fetelor!
si noi la raport pisi a mea de la 4 dim e tare maraita. se aita, da din maini si din picioruse.
a mea scoate niste sunete.....zici ca-i detector de radar.

pt bb ariana sa se faca bine.

si mie mi-au primit dosarul pt alocatie.
ne-ar tb un sindicat musai, nu?

ayla, daca poti sa modifici si la mine in listuta ca pisi e cristiana, nu cristina. si pe tort la o lunita tot cristina ne-a scris.
a ...si am nascut la 38 sapt si o zi
si daca nu-i prea mult, am si eu multe multe poze cu pisi, un le pun?
saru` mana

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

pozici noi cu pisicuta mea frumoasa

fosta , acum mamica tare fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

ce dragut clau, imi place.....gata, adjudecat pt fii`mea
si mi-l si inchipui cum vb ardeleneste. is topita. am si eu o matusa tare draga mie in arad.

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

pozici noi cu pisicuta mea frumoasa

fosta , acum mamica tare fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Fetelor..ajutati-ma cu un sfat..m-a sunat viitoarea nasa a bebeilor mei, sa ma duc cu ea sambata sa le cumpere ce trebuie bebeilor pt botez(haine..prosoape..chestii)..si nu sunt decisa ce sa le cumpere de imbracat...mai subtire..sau mai gros..ca nu stiu cum va fi in 24 maice ma sfatuiti sa fac??pe weekendul asta la noi s-au anuntat 27 grade..dar dc in 24 nu e cald??ce dileme am si eu...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput