Cauzele opririi din ev.a sarcinii - TROMBOFILIA 6

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1
profa, progesteronul, coaguleaza sangele.asa citisem un art.
miki, poti schimba titlul.him, cred ca pana la urma sunt mai multe cauza ale opririi ev sarcinii decat trombo.eu oricum aici raman.ca aici gasesc rsp la intrebari si fete dragi.
defect de tub neural??????sper sa fie acel art mai vechi de care am dat si eu odata.si cred ca aceia nu facusera trat cu vit.ca altfel....Doamne, nici nu vreau sa ma gandesc.

Eu am intrebat de progesteron, banuiam si eu ca e coagulant deoarece trombofilia se accentueaza din trim 2 at cand placenta secreta tone de peogesteron.
Puiu, tu tot zici ca nu ai trombofilie? Asculta la mine: AI TROMBOFILIE EREDITARA care se declanseaza in sarcina, dc fumezi dc iei AC. Deci locul tau este aici ca alte 70% fete din lista care au MTHFR. OK? Sa nu mai spui ca nu ai trombofilie ca scot.
Tot nu mi-ai spus dc iei si B12.
Titlul l-am schimbat deja dc nu ai observat, am lasat si partea de inceput pt ca asa mai intra si alte fete care au alte cauze in afara de trombofilie.
Studiul acela de care vb Avalon sigur a fost facut pe pers care nu au facut tratam cu vitamine. Sau dupa ce au nascut s-au facut anal sa se descopere de ce s-au nascut copii cu defect de tub neural si asa s-a ajuns la ac procente.
Ciudat este ca Danny are 2 mutatii MTHFR si are o fetita sanatoasa, in sarcina nu a luat vitamine deci posibil ca mutatiile sa se activat mai tarziu?




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

Tocmai m-au sunat de la Synevo,sa-mi spuna ca nu fac dozare de celule NK,mi-a zis ca vor face,poate undeva,peste vreo 3-4 saptamani,ca a mai fost ceruta analiza asta,dar ca cere f. multa informatie si munca si ca ei se vor stradui.Am intrebat daca se fac undeva in Timisoara si mi-a spus ca NU.Oook!
Mi-am facut IgG,IgMsi IgA,a zis asistenta ca asa se obisnuieste,sa se faca toate 3.Costa 15 lei fiecare,asa ca...Mai era una IgG din lichidul cefalorahidian,dar,nu e cazul...
Mi-a venit o idee,astazi am luat de la laborator de la mine o bandeleta cu hartie de pH,si am cnstatat ca pH-ul secretiei mele vaginale este in jur de 5,eu cred ca e cam mic,m-am uitat pe spermograma sotului,el are pH-ul 8,ma gandesc ca sunt cam nauciti cei 366 de milioane ai lui cand dau de aciditatea mea....Stiti cumva cat e pH-ul vaginal ideal?Mi-am comandat aseara Pre-seed,care zice ca protejeaza gigeii de aciditatea din vagin,poimaine il primesc,sa mai incerc si cu asta...imi amintesc ca posta Lidia,la "Traamente naturiste",ca e recomandat ca cu 2 ore inainte sa se faca irigatii cu apa cu bicarbonat...offff!!!
Ma duc sa-mi iau rezultatul de la IgG.
mcrissa,nu raspunzi la provocari???
danny,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Profa Pre-seed e ok, nu mai ai nev de spalaturi cu bicarbonat. O idee ar fi sa-ti pui in sticla de appa plata f putin bicarbonat, chiar exista pe vremuri o apa cu bicarbonat in ea. Stiu ca de ex in caz de azoospermie excretorie (gigeii ajung in urina)se da bicarbonat sotului pt a distruge aciditatea din urina ca apoi sa se scoata de acolo si sa se faca ICSI cu ei. Mai ia-ti niste teste si incearca varianta asta , vezi cum ies.
Gagici ma bate gandul sa-mi iau aparat pt ascultarea inimioarei lui bb www.cuoredibimbo.com/" target="_blank">acesta, decat sa stau in emotii pana ajung la eco imi pun aparatul.
Copilutz

Edit: am pus link pe prima pag cu aparatul




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

miki,Doamne,esti o scumpa...!!!!da,imi doresc si eu aparatul ala,o sa-l iau imediat ce o sa am de ce,si cred ca o sa-l lipesc cu super-glue...
Am citit cum e cu pH-ul,cica e ok,ca ideal e intre 3,8 si 5, desi,logic,mie mi se pare ca,daca vrei sa fie un pic protejati gigeii,ar trebui sa fie ceva mai bland...daca tu zici ca e ok pre-seed,am toata increderea in ce spui tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

miki,votat si eu sub vostru,f interesant,va urmaresc de ceva vreme...felicitari cite date si expierente ati adunat
Avalon,astept finalul cu sufletul la gura,iti stiu pov de cind intrai pe la sub Azoo...felicitri ,cita perseverenta,sper din suflet sa fi reusit



doamne ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

miki,.nu vrea sa-mi intre in creier si gata.dar lucrez la asta.nu ziceam sa scoti termenul de trombo, ci ca au intrat si fete cu anticorpi diversi.nu am inceput B12.dar promit sa incep.
mno, mai era ceva de rasp, dar uitai.ufffff, am nevoie de concediu.a.....pai dra miki de aceea am avut eu hematoame cu sarcina, de la balariile astea.dar scapai.culmea, cu progesteron.un gine zicea ca si asta a ajutat, totusi.acu hematomnu poate fi si de la lipsa de proges, cica.cine mai stie, ca am multe.pupiciiiiii.o mieeeeee.


mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Am fost sesizata pe mail ca aici este revolutie, dar sincer nu ma asteptam... fetelor Miki, Goldi, Mihaele, Pisix, Mcrissa, Georgia, Claudia, Danny, Copilutzu, Bytzi, Profa, Luck... sunt coplesita... si nu ma asteptam sa se astearna atatea pagini la subiectul lui Miki... caci fata asta asta pe ce pune mana iese extraordinar...

deci nu vreau sa va mai tin pe jar si voi amana sa va raspund pe rand la intrebari... desi

MI-E FRICA S-O SPUN... mi-e teama ca daca pronunt cuvintele sau le scriu asa in public, magia se risipeste... mi-e frica sa nu ma trezesc din vis sa totul sa fie ca inainte... mi-e frica... de foarte putin timp am inceput timid sa spunem apropiatilor... mamei mele... unor prieteni apropiati... unor prietene de aici de pe forum de suflet...

Dar voiam din tot sufletul sa va ajut si pe voi, cele care stiti ce-i suferinta, care de ani de zile va luptati cu infertilitatea... care stiti ca nu intamplator se va intampla minunea, ci cu greu... si nu aveam cum sa va vin in ajutor daca nu va dadeam vestea:

DA, sunt gravida! vineri implinim 12 saptamani... vom avea 2 bebelusi!


************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate**************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Avalon,felicitari!!!!!iti doresc o sarcina usoara si la termen,sa va bucurati de bebelusii mult asteptati pt care ati luptat atit



doamne ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Doamne !!! Superb,indiferent cat de lunga si de grea a fost lupta, a meritat din plin !
Felicitari, sa fiti sanatosi si fericiti!

Inteleg ca nu ai mai ajuns sa faci IVIg ? Adica organismul eliberat de toxine a facut mai mult decat toate terapiile ?





"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Avalon,

Felicitari! Felicitari! Felicitari!

Ce ma bucur!

Ada

O sa fie bine,ai incredere!

Mergi la inceput