Cauzele opririi din ev.a sarcinii - TROMBOFILIA 6

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Gasii pe site-ul Synevo anal imunoglobina G dar sunt 2 si la dif mare de pret
Imunoglobulina G (Ig G) 18 lei
Imunoglobulina IgG (subclase 1-4) 120 lei

Avaloane , care tb facuta?
bifati imunologie aici: http://www.synevo.ro/224,Servicii-si-tarife.htm





Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon



Idaira, vrei sa spui ca fetita ta Carla a fost conceputa atunci cand ti-am scris eu pe PM? Woooow, stii cum ma simt??? Ca si cum as fi partasa la infaptuirea unei minuni, crede-ma!!! Sa va traiasca, ma bucur mult de tot ca "am conspirat" ca aceasta minune sa poarte azi un nume (un nume tare frumos, sa stii)!



Da,atunci a fost...acum un an....Cred ca am sa pling de bucurie cind am sa aflu ca amandoua,ve-ti reusi sa fiti mamici!!!!! Sa se intimple cit mai curind!!!




Carla
Povestea Carlei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

offf,miki,ce sa ma fac,pur si simplu NU POT sa beau apa...o sa ma mobilizez,dar asta e asa un efort mare...
Avalon,uite ,tocmai mi-am comandat pe net Pre-seed.Am citit ca regleaza si ph-ul vaginal,si cred ca si aici am o problema...biiine...o sa beau si ceai de cretisoara...imi cumpar maine...si o sa fie cu folos,sunt sigura!!!Si sa mai vad eu pe careva ca ma face sa plang...!
miki,mi-am amintit ca am citit ca L-arginina activeaza virusul herpetic,si cred ca v-am mai spus,la sarcina din martie,am luat de prin ziua 7 sau 8 Arginina,am avut un endometru si un flux super DAR,in ziua 20(inca luam arginina,1500mg/zi),am facut herpes,si,Bhcg-ul a inceput sa scada...nu stiu daca asta a fost cauza,sau au fost altele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Avalon
un Synevo de care zice miki gasesc si eu mai aproape (la Cluj) unde sa fac imunoglobulina dar ce ma fac cu IMUNOFENOTIPARE LIMFOCITARA de care ziceai ca se face la Institutul Victor Babes de pe Splai , trebuie sa le fac acolo ,sau sa intreb prin jur sa vad ce contine aceasta analiza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

Avalon,tinand cont ca dr-ii imi spun ca totul e perfect(inclusiv la Kaali-Szeged),ca in fiecare luna am ovulatie,ca in ianuarie am avut FSH-ul 4.5,ca am obtinut natural 4 sarcini,ca histeroscopiile sunt ok,ceva mai greu permeabila trompa stanga,dar permeabila,ca am dus o sarcina pana in luna a 5-a,dar dupa amnio s-a dus,ca progesteronul nu a fost intotdeauna excelent,dar sub 9 nu a coborat in ziua 21,ca estradiolul incepe sa fie uneori cam slabut,ca beneficiez de o spermograma cu 366 milioane,ca anul trecut am luat Clomifen,ca sa am ovulatie de calitate,si am obtinut cei mai mici foliculi din viata mea,ca am facut 2 stimulari cu Puregon,50 UI 7 zile,am obtinut sarcina,dar am pierdut-o imediat,si inca o stimulare cu 75 UI,luna trecuta,cu un folicul super si unul asa si-asa,si n-am obtinut nimic,ai idee cu ce as mai putea interveni?!?Aaa,si suplimente:vitaminele B,C,E,aspirina,ginseng+laptisor de matca,luna trecuta am luat si heparina imediat dupa ovulatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Gasii pe site-ul Synevo anal imunoglobina G dar sunt 2 si la dif mare de pret
Imunoglobulina G (Ig G) 18 lei
Imunoglobulina IgG (subclase 1-4) 120 lei

Avaloane , care tb facuta?
bifati imunologie aici: http://www.synevo.ro/224,Servicii-si-tarife.htm






Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!


aia mai ieftina, la mine pe buletinul de analize nu scrie nimic de subclase (bai ce le mai stalcesc si astia de la synevo, pana si factorul reumatoid il au in 4 feluri!)


************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate**************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

Avalon
un Synevo de care zice miki gasesc si eu mai aproape (la Cluj) unde sa fac imunoglobulina dar ce ma fac cu IMUNOFENOTIPARE LIMFOCITARA de care ziceai ca se face la Institutul Victor Babes de pe Splai , trebuie sa le fac acolo ,sau sa intreb prin jur sa vad ce contine aceasta analiza?


Incearca in imprejurimi. Daca nu gasesti nicaieri sa faci imunofenotiparea, nu-i bai ca oricum tratamentul este cu prednison si pentru ca ai deja buba cu anticorpii tiroidieni, eu ti-as recomanda prednison de 5 mg 1 pe zi din prima zi de stimulare pana la test, care va fi pozitiv de data asta! Eu zic sa nu te gandesti inca la IVIG... dar vom mai vorbi despre asta...

************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate**************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui profa

Avalon,tinand cont ca dr-ii imi spun ca totul e perfect(inclusiv la Kaali-Szeged),ca in fiecare luna am ovulatie,ca in ianuarie am avut FSH-ul 4.5,ca am obtinut natural 4 sarcini,ca histeroscopiile sunt ok,ceva mai greu permeabila trompa stanga,dar permeabila,ca am dus o sarcina pana in luna a 5-a,dar dupa amnio s-a dus,ca progesteronul nu a fost intotdeauna excelent,dar sub 9 nu a coborat in ziua 21,ca estradiolul incepe sa fie uneori cam slabut,ca beneficiez de o spermograma cu 366 milioane,ca anul trecut am luat Clomifen,ca sa am ovulatie de calitate,si am obtinut cei mai mici foliculi din viata mea,ca am facut 2 stimulari cu Puregon,50 UI 7 zile,am obtinut sarcina,dar am pierdut-o imediat,si inca o stimulare cu 75 UI,luna trecuta,cu un folicul super si unul asa si-asa,si n-am obtinut nimic,ai idee cu ce as mai putea interveni?!?Aaa,si suplimente:vitaminele B,C,E,aspirina,ginseng+laptisor de matca,luna trecuta am luat si heparina imediat dupa ovulatie...


Da-i bataie pe natural (cu sau fara stimulare), la asa o spermograma bestiala e pacat sa dai bani pe fiv! Mai avem o colega cu LEIDEN care are 40 ani si a reusit dupa mai multe sarcini piredute, sau cel putin ultima data cand am citit ceva scris de ea trecuse in trim 2... e adevarat ca ea fumeaza, dar face clexane... mare pericol, pentru ca nu trebuie sa zici "hop" ca ai trecut de primul trim. cu acest nenorocit de sindrom, pentru ca poate sa dea mari nenorociri in trim 3 de sarcina- preeclampsie, moarte intrauterina a fatului, placenta calcifiata, si asa mai departe... Dar tu nu fumezi, deci inca o data da-i bataie sa prinzi o luna buna! Obligatoriu CLEXANE 0,4 sau FRAXIPARINE din prima zi dupa ovulatie si aspenter sau tromboo ass.
Apropo, de mult vreau sa te intreb cine ti-a facut amniocenteza avea experienta in amnio, a facut-o sub ghidaj ecografic? care e numele doctorului? oare copilul si-a intrerupt evolutia din cauza amnicentezei ( e posibil sa-l fi atins cu acul?) sau e tot sindromul? ziceai ca intrerupsesei heparina, sau nu am inteles eu bine?

************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate**************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui Idaira

Citat:
citat din mesajul lui Avalon



Idaira, vrei sa spui ca fetita ta Carla a fost conceputa atunci cand ti-am scris eu pe PM? Woooow, stii cum ma simt??? Ca si cum as fi partasa la infaptuirea unei minuni, crede-ma!!! Sa va traiasca, ma bucur mult de tot ca "am conspirat" ca aceasta minune sa poarte azi un nume (un nume tare frumos, sa stii)!



Da,atunci a fost...acum un an....Cred ca am sa pling de bucurie cind am sa aflu ca amandoua,ve-ti reusi sa fiti mamici!!!!! Sa se intimple cit mai curind!!!




Carla
Povestea Carlei




DOAMNE-AJUTA! Poate se va intampla chiar curand, ne bucura gandul tau bun!

************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate**************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Eu am citit ca se face cu o luna sau 10 zile inainte de FIV tratam cu prednison si apoi se continua pana la rezultat. Luck , cauta in cap 4 sau 5 ca acolo i-am gasit eu un art lui Mihaele in engleza cum se face tratam pt anticorpii AAN.
Luck scrie-le pe o adresa de mail celor de la Synevo si intreaba-i, mie mi-au raspuns de cateva ori.





Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput