Cauzele opririi din ev.a sarcinii - TROMBOFILIA 6

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisix

Mai fetelor voi v-ati gasit: doxa amandoua !

Avalon insa ma bucur ca de sfaturile tale se bucura atatea fete, oricum e o genereozitate enorma sa aveti grija de framantarile atator suflete...
Anyway, eu o sa-ti raman toata viata datoare, tu stii

Multi stiu, putini cunosc - eu nu am respectat schema de tratament a dr Platteau ci am fost consiliata personal de AVALON. Asa am obtinut record de ovocite si ...iata-ma gravida

Da miki fix chestiile astea m-au pus si pe mine pe ganduri. Eu deja abia mai incap in pantofi

A, si astept cu interes sa trecem la episodul II
Nu uita ca la 23 ma cuuulc Da daca e mai fac o exceptie ...

AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
ICSI 4,-martie 2009 la AZVUB Bruxelles - REUSIT !!!





nu mai poooot de ras, pe cuvantul meu ca esti mortala! te-am spus si lui barbatu-meu!

************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate**************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

cris81,am vrut sa-ti spun ca si mie mi-a iesit la Fundeni proteina S mai mica(51),am facut heparina imediat,dar ,in timp,s-a dovedit ca nu era o valoare reala ,aceea a proteinei,pt. ca am mai facut-o de 4 ori in locuri diferite,si mi-e clar ca nu am deficit. Vezi doar ca in sarcina scade putin,datorita hormonilor.Eu as zice sa o mai repeti si intr-un alt loc.
miki,Avalon,oare as putea sa am probl. cu IgG si NK cells,in conditiile in care mi-am facut Anticorpi anticardiolipina, lupici,antinucleari,antifosfolipidici,parvovirus B19,si toti au fost negativi?Anticorpii antispermatici se pot evidentia numai din glera sau si din sange?Desi,daca am obtinut natural 4 sarcini,nu cred ca e cazul...?!?
Si am mai avut,in ultimul timp,o problema:daca,de vreun an,era din ce in ce mai putin evidenta glera,dupa stimulare,era prezenta,ok,dar densa,oare ce as putea sa iau ca s-o fluidific,Maca?I-am spus asta dr-lui,dar mi-a zis ca atat timp cat valoarea estrogenilor e ok si dimensiunea endometrului la fel,si glera e prezenta,e bine,insa,eu simt ca nu e asa.Imi amintesc ca am citit undeva si despre un sirop ca ar fi recomandat,era un sirop care fluidifica secretiile bronsice,nu mai stiu,Romergan,sau altceva...?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Uff Avaloane , a postat cineva odata un art ca l-arginina afecteaza calitatea ovocitelor si ca nu e bine sa se ia, in lucrarea dr Micu scrie ca e buna intre punctie si ET si tu zici ca e buna pana la ET. Nusy a luat dupa ET si mai are putin si naste. Eu voiam sa iau dupa ET..... sunt in ceata.
Eu pt ca am ramas gravi inseamna ca nu am pb cu anticorpii, nu? Nu m-am cautat si nici nu-mi doresc sa ma mai caut.





Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

da' ce , maca se mai gaseste pe piata? ca eu nu am mai gasit de cativa ani... eu sper ca totusi nu iei multimaca pentru barbati!
Si cu glera, m-ai pierdut, eu am ramas repetenta, in 2004-2005 incercam natural si mai beam sirop de tuse pentru glera- Robitussin dar ala rosu, ca celalalt albastru nu-s ce substanta contine care nu e buna...
si mi-am adus din Germania un gel de introdus in vagin inainte de contact care contribuie la prelungirea duratei de viata a gigeilor, PRE-SEED se numeste (cred ca mai am o cutie intacta- asta e recent ca mai incdercam natural si intre fivuri, desi sperma de 1 an nu mai avea puterea de a fertiliza... la ultimele 2 fivuri am aruncat 4 si respectiv 3 ovocite pe care m-am riscat sa le joc la ruleta naturalului, pana la urma ICSI a fost solutia norocoasa, in sensul ca s-au fertilizat numai cu ICSI).
Tot pentru glera- bea la greu in faza foliculara suc natural de grapefruit si pentru endometru ceai de cretisoara pana simti ca faci pe tine. vei vedea diferenta!

pisix, iubita, capitolul 2 e luuuung si eu zic sa-ti duci bebelusul la nani si sa vedem maine care mai e treaba, da? Hai, fii cuminte si nu mai sta noaptea catarata pe net!


************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate**************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Profa, in primul rand sa bei apa f multa, ajuta la glera. In al doilea rand, maca e buna, faci ovocite multe, glera si-ti da si chef de dar dc iei deja Vitex Fruit nu poti sa mai iei si maca. Maca tb sa fie simpla si a disparut de pe piata cea de la Innovatics, mai cei de la Vita Care parca dar nu se comapara cu cea de la innovatics. Si nu stiu cat de buna e pt pb noastra cu coagularea
Pisi eu am citit ceva la FIV in UE dar am crezut ca nu am inteles eu bine, ia spune tu aici ce tratam ai facut si ce ti-a dat nenea Plataou.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

pisix,in ce a constat recomandarea lui Avalon pt. ovocitele tale,ne vinzi patentul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui profa

pisix,in ce a constat recomandarea lui Avalon pt. ovocitele tale,ne vinzi patentul?


iti raspund eu, ca pisix e la nani: tratamentul e personalizat in functie de analize si de raspunsurile la tratamentele anterioare

************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate**************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Avalon - m-a bufnit rasul ...nici tu nu mai sta cocotata noaptea pe net, na !
Hm, mai bantui totusi putin pe net (acum sunt la capitolul cum amenajez camera de bebe) asa ca ... mai sper
miki - sincer nici nu mai stiu ce mi-a dat Platou ...mi-a dat asa, basic, inhibare (si aici am insistat eu ca vreau Suprefact in loc de Diphereline si am reusit) si apoi m-a intrebat ce am pe acasa: Gonal sau Menopur. Nici nu mai stiu ce mi-a dat ...oricum, am facut altceva, mi-a facut Avalon o schema
Dar e muuult de scris si oricum nu conteaza ca nu e o chestie generala, se potriveste fix pe profilul meu hormonal
Oricum nici nu le mai stiu, era o super combinatie desi pun pariu ca Avalon le stie, ea nu uita nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ce parere aveti, modific titlul subiectului in "Cauzele opririi din ev.a sarcinii ( trombofilia ) 6 " ?




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Ce parere aveti, modific titlul subiectului in "Cauzele opririi din ev.a sarcinii ( trombofilia ) 6 " ?




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!


am vrut si eu sa propun... DAAAAAA!

************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate**************

Mergi la inceput