***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007**(98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La Multi Ani pt sarbatoritii zilei:
Teodora Elena (Motannel)
Anais (Corap)
Teodora (Sadicutza)
Rares (Carstea)
Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi! Distractie placuta!

La Multi Ani, Florentina! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de familia ta frumoasa. Petrecere placuta si cadouri multe!

Am pus POZEEEE!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Aprilie-Mai 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lavinia ti-am admirat copii si casuta!
Tu cum te-ai descurcat cu cresterea lor?! Ca si la mine tot diferenta asta e si sincer am mari emotii si temeri, pentru ca alt ajutor decat sotul dupa munca (dupa 5.30) nu am! Siner sunt o norocoasa ca am un sot care se implica 100% in cresterea celui mare, de acum si a mezinului si in treburile casnice!

La multi anisori capsuneilor!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 38+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

alynta27, multumesc ca ne-ai admirat! Sa iti raspund la intrebare: nici pe mine nu avea cine sa ma ajute, asa ca am avut grija ca pe cel mare sa-l inscriu la cresa cand eram gravi, sa debuteze si sa se acomodeze acolo inainte de a naste! Procesul a durat 3 luni si in ciuda protestelor familiei (sotul si socrii-> care oricum nu aveau de gand sa ma ajute) si a fost f bine. Matei s-a adaptat si cand l-am nascut pe Bogdan el mergea fara griji la cresa. In felul asta eu m-am ocupat in liniste de B si de treburile casei, iar seara cand venea sotul cu M, mai stateam cu ambii copii afara, ii plimbam etc. Am avut noroc ca am nascut vara, ceea ce va fi si in cazul tau. Eu cred ca nu m-as fi descurcat cu ambii acasa, alaptat, treburi casnice etc. Trebuie sa-ti faci un plan de bataie, o ruda care sa te ajute cu cel mare sau o bona ceva, singura e f greu, mai ales daca vrei sa alaptezi in liniste. Sanatate si succes la organizare!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Aprilie-Mai 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug

alynta27, multumesc ca ne-ai admirat! Sa iti raspund la intrebare: nici pe mine nu avea cine sa ma ajute, asa ca am avut grija ca pe cel mare sa-l inscriu la cresa cand eram gravi, sa debuteze si sa se acomodeze acolo inainte de a naste! Procesul a durat 3 luni si in ciuda protestelor familiei (sotul si socrii-> care oricum nu aveau de gand sa ma ajute) si a fost f bine. Matei s-a adaptat si cand l-am nascut pe Bogdan el mergea fara griji la cresa. In felul asta eu m-am ocupat in liniste de B si de treburile casei, iar seara cand venea sotul cu M, mai stateam cu ambii copii afara, ii plimbam etc. Am avut noroc ca am nascut vara, ceea ce va fi si in cazul tau. Eu cred ca nu m-as fi descurcat cu ambii acasa, alaptat, treburi casnice etc. Trebuie sa-ti faci un plan de bataie, o ruda care sa te ajute cu cel mare sau o bona ceva, singura e f greu, mai ales daca vrei sa alaptezi in liniste. Sanatate si succes la organizare!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Aprilie-Mai 09


Multumesc de raspuns!
Initial ma gandeam si eu la cresa! Dar asta iarna a fost foarte bolnav, trecea din raceala in raceala! Acum eu daca nasc intr-o saptamana, la cresa pot sa-l d-au in septembrie, acum doar sa-l inscriu! Sunt ff debusolata! Ma gandesc daca imi aduce nu stiu ce raceli de pe la cresa si mi-l imbolnaveste si pe Matei?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 38+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Alynta, o sa fie bine, o sa vezi Intr-un fel sau altul va descurcati, mai ales cand va intrati in ritm... Mai ales ca te ajuta sotul, si intelege si el ca nu o sa poti sa faci tot in gospodarie primele luni :)

Anca, Manu 02.06.2007 si Mihnea 09.04.2009

www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

alynta27, si mie imi spuneau toti la fel, ca Matei va aduce gripe etc lui Bogdan. Debutand insa cresa in martie, a prins perioada calda pt acomodare si deci in toamna-iarna nu am avut probleme majore din acest pdv. Oricum ar fi, sunt sigura ca veti gasi si voi o solutie, cateodata nici nu stii de unde sare iepurele. Hai, fii optimista, o sa fie bine. Roaga-te si la Maicuta Domnului, ea e protectoarea mamelor.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Aprilie-Mai 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Didi, afara e camp, dar sunt doar 250 mp pana la drumul cu macadam habar nu am unde e capatul lui 105, parca pe Sos Alexandriei? La un mom dat ne vom cupla mai multi vecini si vom pune piatra si pe bucata asta caci e nasol noroiul cand ploua.
Noi ne vom deplasa cat mai mult cu masina personala, nici nu m-am gandit la autobuze. Ca idee, din Rahova de la socri si pana la casa sunt fix 6 km, deci nu e departe. Cu baia intr-adevar mi-am implinit visul, am reusit sa aduc un crampei din natura in ea, de fapt tot ce am ales pt casa am vrut sa fie din gama cat mai "nature inspired". Macii sunt culesi de pe camp, ai inteles da? Faianta e pictata manual si ulterior arsa in cuptor. Baghetele mi-au dat ceva de furca caci erau de alta culoare si am umblat ceva pana sa gasesc ceva asemanator cu verdele-verdeata al gresiei.
Faza cu David gol in polar seamana cu una de la noi: B se jucase cu nisipul ud si isi udase blugii, asa ca l-am debracat si i-am infofolit picioarele intr-un pulover pana acasa.
Aaaaa, cu impusul hobby-ului a fost de fapt unanim cu sotul, el chiar a venit cu ideea de a avea si gargarite , iar pictorita ne-a livrat suplimentar si fluturi. Circ mare oricum, avem stres acum sa nu calcam insectele desi teoretic nu au ce sa pateasca.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Aprilie-Mai 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

tot io..mi-a placut gresia din bucatarie. super, noi cu greu am reusit sa convingem o persoana (importanta, nu dau nume) ca e mult mai frumos asa..decat tot peretii. noi avem doar partea cu mobila, in rest alb..picteaza David la greu acu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

didi, vezi ca nu-i ok ceai de musetel la ochi (de la oftalmolog citire) ca raman mici particule de polen care e foarte iritant si in loc sa vindece poa sa faca mai mult puroi/secretie.
la oki ser fiziologic!

multumim de urari si le intoarcem inzecit , tre sa fug ca am trebi maxime pe la serviciu.


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, margelute si chestiute

margelute noi de 1 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Didi, n-am pictat eu faianta, ci o pictorita. Da, asa e cu cada, dar incap si 4 in ea. Eu nu o vroiam initial dar sotul a zis ca daca nu plecam in vacanta macar cand facem baie sa ne simtim ca-n concediu. Are hidromasaj, cromoterapie, radio.. nebuneli, ce mai. Presimt ca vom avea aventuri cu ea. Camerele sunt... mari. O sa pun poze cand vor fi cu mobila, acum is goale, doar zugravite si cu parchet. Gresia din bucatarie se continua si in hol+dining (aceeasi nuanta).

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Aprilie-Mai 09

Mergi la inceput