Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (212)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna ziua!Multumim tuturor ca nu ne-ati uitat si ptr ca v-ati uitat la pozele noastre.Noi ieri am fost la dr cu Albert ptr ca am avut o noapte de cosmar in care mai mult a urlat decat a dormit si a facut febra 39,2.Are otita asa ca 8 zile avem antibiotic.Cum l-am luat si pe Darius cu noi dr l-a masurat si cantarit si pe el si ne laudam cu 4 kg 900 si 57 cm.Eu am racit si mi-e frica sa nu il racesc si pe cel mic.Ce pastile pot lua sa fie compatible cu alaptarea?Am luat numai paracetamol dar nu vad prea mari rezultate.Sa ma laud ca de cateva zile mi-am facut din nou curaj si am inceput sa conduc prin Paris.Nu mai reusea sotul sa o duca pe Vanessa la gradi asa ca am fost nevoita sa imi iau inima in dinti.Il iau si pe Darius cu noi si ii place mult sa fie plimbat.tuturor!

Dana mami de Vanessa(08.03.2006) Albert (20.12.2007)si Darius(29.03.09)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Multumesc de info fetelor, o sa-i duc totusi la centrul care le prelucreaza la medlife si la unul mai de incredere din pl.Aveti idee la Cantacuzino primeste proba daca o trimit prin curier rapid?glumesc v-ati prins

Ema super idee cu herastraul ne vine si noua mai aproape ca sa traversez tot bucurestiul e o adevarata aventura, mai ales in cismigiu unde sigur nu gasim loc de parcare.

Dana pupam gasca de piticoti si in special pe Albert sa se faca bine puiul mai repede!



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Chiar asa, LalaD, unde esti? Si AncaB? Si nici pe Roli n-am 'vazut-o azi?

Ema, da, este un targ al copiilor - sau cam asa ceva - din 28.05 pana le 01.06, in Herastrau.
Imi pare arau ca dejunul se lasa cu cantec; dar, dak el este ok, nu vad sa fie vre-o pb.

Dana, un pentru Albert, sa-i treaca repede.
Si felicitari pentru noile 'masuri'. Bravo, Darius !
Si nu in ultimul rand, bravo pt tine (a propos de condus) - cunosc traficul parizian: nu e mai rau ca-n Bucuresti.

Alina, nici eu n-am chef de munca - m-as plimba prin Unirea, pe la jucarii - dar, suna tel ca in gara

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Mada, nu uita sa scrii pe colet "toxic hazard"!
Apropos de asta, cand ii mai dau lui Luca un pampers sa-l duca la gunoi, il apuca cu doua degete si merge cu mana intinsa, cat mai departe de nas. E tare caraghios! Si se vaita: "Da!! Tot timpul numai eu trebuie sa duc pampersii la gunoi!"

Danutza, multa sanatate lui Albert! Acum ca ati inceput antibioticul ar trebui sa il doara din ce in ce mai putin.
Si felicitari pentru bebe Darius! Ce pui mare are mami!!

Roxana, hai la jucarii! Sau mai bine, hai la un biliard si-o berica, ce spui? He heee...vise maica, vise!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Dana multa sanatate acolo la voi.Pt raceala poti sa iei si oscilo. Nu stiu daca aveti acolo.Paracetamol, ceaiuri calde cu miere si lamaie.
Felicitari si pt bilantul puiului mic.
Eu nu te prea strig pe aici pt ca imi inchipui ca cu trei copilasi ti+e cam greu sa intri.Asa ca astept cu nerabdare sa ai un pic de timp sa ne spui ce+ti mai fac nazdravanii.

Vad ca voi va intalniti din nou, foarte frumos!
Pacat ca noi ardelenecele nu am reusit sa ne mobilizam.


Eu azi am descoperit prima masea a piciului.E iesita afara din gingie destul de mult si eu abia azi am zarit+o

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna ziua,
azi am lipsit la cafeluta beau o Cola cu voi.
Am avut o zi plina cu parc, mers la gradi in vizita din nou si smotru + bucatareala .
Acum as trage un pui de somn.

Aaaa ... si m-am certat cu un vecin care la ora pranzului spargea cu picamarul in casa . Fun.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Buna ziua,
azi am lipsit la cafeluta beau o Cola cu voi.
Am avut o zi plina cu parc, mers la gradi in vizita din nou si smotru + bucatareala .
Acum as trage un pui de somn.

Aaaa ... si m-am certat cu un vecin care la ora pranzului spargea cu picamarul in casa . Fun.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Si noi la fel .... si nu s-a oprit decat dupa vreo jumatate de ora pt ca mi-a auzit puiul zbierand mai ceva ca la gradina zoologica ... era ora de somn si nu ma mai intelegeam cu el de nici un fel ... si pana la urma dupa ce s-a facut liniste mi-a adormit in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta





marinela habar nu am despre ce intrebi tu acolo .. stiu doar ca mama unei prietene s-a operat ca-i "cazuse" vezica urinara, operatia a fost usoara si s-a refacut repede. despre asta sa fie vorba?




Da, despre asta e vorba.....










PATRICIA ALEXIA

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Daca majoritatea e pt Gradina Botanica at ce ziceti de joi???????????? Sau luni?????????? (una din zilele astea ar fi ok cu noi)....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Alina, si noi am avut infectie cu E-coli in scaun in august anul trecut, cand avea Mathias 8 luni si am fost internati in spital.
Acolo am primit 3 zile de Ampicilina injectabil (fara nici o analiza de scaun prealabila, ca asa e la spital la Bistrita), iar din a treia zi, cand ne-am externat LA CERERE i-au dat mai departe Sumetrolim si Furazolidon acasa, inca o sapt., parca.

Iar regim, pana la loc comanda! Lapte fara lactoza a baut inca 2 LUNI de la externare, plus restul regimului, aprox inca 1 luna. Asta pt. ca si-a revenit ffff greu la un kk normal.
Plus Biotics 1 LUNA de zile, in lapte. Plus Ecoflorina sau Lactoferrin (sper ca bine zic).
Ideea e ca flora intestinala, care contine in mod obisnuit E-coli (la diaree se dezvolta excesiv de mult), a fost extrem de 'deranjata' si si-a revenit fff greu.

Multa sanatate Anei!

P.S. Mathias isi duce acum singur scutecul la gunoi, asa ca am scapat de comentariile lui frate-su, care facea exact ca Luca

Mergi la inceput