Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna fetele dupa ceva vreme, ptr. ca nu mai pot de oboseala, in continuare trezit de 2-3 pe noapte si sunt praf.....si in continuare nici un dintzisor deci ce se intampla?????.....ave-ti vre-o idee????....ca eu nu mai stiu ce sa mai cred...

rotonelu am vazut ca ai zis ceva de orz cu lapte, il dai pur si simplu sau il mai psezi?? noi, la fel facem mancarea ca s-o aruncam, ieri in schimb cred ca am mancat cam 50 de gr. din fiecare mancarica pe care am pregatit-o....weeeeee...... in loc de cateva lingurite tot e ceva..

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

CARLA mergem in noua casa a fostului patron...ne-o lasa la dispozitie o luna!! si in aceeasi perioada merg si socrii la cumnatul din Amsterdam, deci avem cu cine lasa copilul daca vrem ceva in 2
ANDY.G multumesc. Simt ca zgaraie degetul cand il dau cu Calgel..asta inseamna ca A SPART GINGIA???? Eu asteptam diaree, febra, nopti nedormite! Dati-va o parere va rog!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

aaa.....orez am vrut sa spun

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

klemi....il fac si cu blenderu apoi.....si ii place mult lui sasha.
asa...neblenduit....nu merge....c noi n-avem niciun dintisor.
oricum,la trezit...te-am luat...mama ei de intrecerede 5ori pe noapte......de 4 ori...de 6 ori.....depinde cum are chef.
si nu se vede niciun dinte.
bitza....superrrrr
monica
rox, ramona.....sabinel....chiuliti?

in alta ordine de idei...ieri am fost in parc in 3....si ma gandeam....nu e nimeni prin zona?adik ...mamici +bebei...care se plimba in parcul ala nou de pe bulevardul tei?
parca tzitsiri statea in zona....sau visez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata gagici, ma bagsi eu la o ccafea si pe post de gustare va ofer piure de banana cu morcov, banana cu cereale de orez simple si banana simpla subtiata cu putina apa plata. Daca fi-mea nu mananca, macar noi sa mancam sanatos nu? Eu devorez deja la banana cu morcov.

Cred ca cel putin o saptamana nu o mai incerc cu fructe. Nu stiu daca dimineata pur si simpleu n-are ea chef, asta pt ca si dupa masa mi-a facut la fel, cert e ca nu mananca nici cer manca si atunci o las moale. Macar mananca supaaaa.... de ieri morcov cu albitua a mancat cel putin 30 ml cel mult 50-60, oricum, se bateau turcii la gura ei deci e clar treaba de preferinte.

Eu imi planuisem sa intru pe legume dupa ce inlocuiesc masa de fructe dar si medicul mi-a zis ca pot incepe usor=usor si eu aveam un oarecare feelling ca legume fierte sub preiune sunt mai bune acum pt bubulina mea asa ca nah.

Mi-ati facut pofta cu concediile voastre, noi cred ca ne serbam la mama sau la ma-sa ca nu ne tin finantele de altceva cred eu. Ciza ma-sii? Nicidecum, sau poate ca da, pana la urma de-aia cresc ratele nu?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Bitza, daca simti creasta a iesit, gata cu durerile. Si Carlei i-a iesit primul dinte foarte usor, nici n-am stiut, l-am simtit doar. La al doilea insa a fost dezastru, aproape o saptamana de urlete, maraieli si treziri noaptea. Fara diaree, febra etc. - de fapt eu nici nu cred ca simptomele acestea pot fi puse neaparat pe seama eruptiei dentare. Carla mi-a facut doar de 3 ori febra in urma vaccinurilor, vestitul si asa zis bine toleratul Infanrix.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Anca, ce scumpa poate sa fie Carla cum spune ea tata asa soptit, in conditiile in care tu ai vrea sa spuna mama (e o reclama pe francezi in genul asta, dar pe invers. Tatal se roaga de baietel sa spuna tata, la care baiatul spune asa soptit numai mama. La un moment dat baietelul exasperat isi acompaniaza sunetul 'mama' cu niste gesturi destul de largi si da peste o cutie de cereale care se imprastie pe jos. Atunci intra mama in bucatarie si intreaba cine a dat cerealele pe jos, baietelul raspunzind tare si raspicat TATA).

boo, vreau sa te intreb ceva. Voi ati dat mai jos somiera de la patutul lui Alex? Noi am mutat somiera mai jos la patutul Elsei si am observat ca in dreptul unde era salteluta, lemnul s-a cam ingalbenit. Sa fie de la nuca de cocos???? Voi ati patit asa? Ma enerveaza tare chestia asta...


apropos de lapte, se poate da lapte de vaca dupa 1 an? eu nu prea as avea incredere in asta.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

klemi....il fac si cu blenderu apoi.....si ii place mult lui sasha.
asa...neblenduit....nu merge....c noi n-avem niciun dintisor.
oricum,la trezit...te-am luat...mama ei de intrecerede 5ori pe noapte......de 4 ori...de 6 ori.....depinde cum are chef.
si nu se vede niciun dinte.
bitza....superrrrr
monica
rox, ramona.....sabinel....chiuliti?

in alta ordine de idei...ieri am fost in parc in 3....si ma gandeam....nu e nimeni prin zona?adik ...mamici +bebei...care se plimba in parcul ala nou de pe bulevardul tei?
parca tzitsiri statea in zona....sau visez.


carla,mami de putoiu sasha





.....offff...rad eu dar nu e rasul meu (dar tu esti super haioasa) ideea este ca nici eu nu as fi vrut sa facem astfel de intrceri......dar uite ca le facem..

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Ada ziceai de ceva morcovi cu broccoli care i-au placut lu Radu ff mult.Cum ai facut?Ca am uitat

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Anca – felicitari pt ta-ta . Noi zicem “ma-ma” dar de fapt e un ma-ma-ma….-ma asa…vreo 2 minute in sir..
Andy_p – si edwinas doarme tot cu mine in pat .. daca-l pun in patut s-a zis cu somnul lui .. asta e- sotul s-a resemnat !!
Muuh – multa sanatate si sa treaca cat mai repede eruptia.
Babytza – pupici multi pt voi
Nikolici – “deocamdata” …. deci odata cu pletele s-a dus si simpatia pt noi …..




Mergi la inceput