Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

M-am albastrit la stelutze!!

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

laura ce albastrica esti
andreutac sper sa gasesti bona cea mai potrivita pentru nora mea
nerantula, babytza, nikolici, ratonelu

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

gaia, la mine sotul vrea mare...dar nu departe...am spus mai sus de ce.....ca e copilu mic...si daca avem probleme etc.
nikolici....si noi alegem marea de..afara...
e vorba doar ca am soata prapastioasa ca vai ce ne facem daca tre sa mergem cu copilu la doct....etc.
in leg cu bulgaria....eu nu sunt pro.
noi am fost in 2007 de 2 ori....la nisipuri...serv sunt mult mai k decat la noi, cu siguranta...dar oamenii...ne-au ridicat masina...au zgariat-o....si au vrut sa ne si bata ...inclusiv pe mine, ca femeie....ca le-am cerut explicatii pt zgarieturile de pe masina.asta in mijlocul statiunii , de fata cu politistii care radeau...
deci ......mi se face lehamite numai cand aud de astfel de.....natie.
si nu sunt .....rasista...mai ales ca mama e bulgaroaica, deci si eu 50%
e genul de tara cu multi smecheri cu ....lanturi mari si groase.
si la noi probabil e identic....dar macar aici parca am mai multa incredere....ca sunt "acasa".
as aca prefer pt concedii....tari gen ungaria.....austria etc(cand o sa mai am bani pt asa ceva...)....iar pt mare...m-as risca la o grecie, turcie,,,,asta poate pt ca nu am avut niciun incident.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Lumi,Andy_g

Anca felicitari ptr TA_TA!!

ALexia e bine,se joaca de zor in patutz..a mancat mar cu para de dimineata si imediat ne culcam..de dormit doarme bine,atata timp cat e cu mine in pat..noah prefer si asa numa sa dorm si eu un pic.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

andy_g
laura....si eu am fost de f multe ori tentata...sa-l iau cu mine....poate nu se mai trezeste ddin 2 in 2 ore....pana acum insa am rezistat tentatiei....dar nu mai stiu cat o s-o mai fac
oricum noi cred c-o sa devastam la mare.....o sa mearga si sora-mea cu sot si 2fete.....
am fost acum 2ani si pe vremea aia era doar una dintre nepoate ..si tot parca ne-am intors mult mai obositi...ca am facut cu randu .....am fost toti,p erand....doct...mama...tata...barbie...rapunzel....etc.
deci e clar! tot incercam s-o convingem pe maica-mea sa mearga cu noi...dar s-a prins ea cum sta treaba...si refuza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:


Mai e ? ca vreau si io

Feliciaaaaaaa ma bucur enorm ca ai scris..am citit cu zambetul pe buze

Ia sa mai ne spui ce mai papa Falkone ca sunt in pana de idei. Noi nu papam atat de mult ca voi..la fructe..dar la supica..peste 200 de ml. Va ajungem din urma ca suntem mari fomisti.
Cu biscuitele merge si la noi..aia de la Hipp se inmoaie repede..dar
ii mai cate unul po-pu-lar..si mociofleste la el...si mai respir si eu

Aseara am avut scandal..am avut tupeul sa-i fac baie fara sa-i dau sa manance inainte..si lui ii era foame...a plans amarnic pana a vazut lingurita..fie ea si cu Vigantol

In dimineata asta ma incercat prunele cu niscaiva branzica..acum asteptam

Ancafelicitari pentru TATA deci urmeaza un baietel?

Revin...ca fomistul isi cere dreptul..azi spanac cu ou in supica

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neatza!
FELI multumim de cafea! Ce surpriza mai mult decatplacuta ne-ai facut! Sper ca nu mai"dispari" deloc!
LAURETA bine ca au trecut petele! Ai scapat!
LUMINITA oricat de ocupata ai fi, tu mereu gasesti timp pt o vorba buna si o incurajare pt fiecare!Deci Robi TATA si EDI MAMA, hmmm cred ca vei avea iar gemeni-fetita si baietel!
BABYTZA
CRISTINEESCU am folosit EXOMEGA si ne-au aparut de la ea niste bubite mici rosii cu un punctulet mic si alb.Am fost ieri la alergolog daaar o luna de zile nu vine la cabinet merg azi la dermatolog.Oricum, dupa 3 zile cu crema de galbenele e mult mai bine pe piept la gurita, nu...
ANCA felicitari pt TATA!
ANDY.P esti albastra!

Nici al meu nu vrea la bulgari!! Mergem o luna in Olanda si o sapt in Austria +Germania+Maramures.

avem gingiile inflamate...vin dintii


FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

cristina, prune uscate?
sau ce fel de....eu inca nu i-am dat.
200ml de supa?
cred ca sasha a manacat ,,,....in total, de cand e el.....atata supa.
bitza...o luna in olandasuper...presupun ca aveti niste rubedenii p-acolo.
noi avem rude.....cel mult la tara....in giurgiu ori teleorman....desi...bettoonnn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

anca felicitari pentru TA-TA
bitza hai Lucas! hai dintzisorii!!!

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nu stie nimeni un medic de medicina muncii? Sa-i dau plicu si sa ma rezolve ???

feli, ma bucur ca te-ai intors



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 20+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput