Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(77)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

miruta..........daca maine ma urca pe masa....dr. mea o sa fie Indiana Jones..cu torta intr-o mana si iataganul in cealalta si probabil se va lupta cu un ditamai paiajenul ca acela din Lord of the Rings ca sa ajunga unde trebuie.Vezi ce de treaba ii dau eu la dr. mea?

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alberta72 spune:

neata si de la mine.
Fetele, de alaptat se poate alapta oriunde. Si nici nu trebuie sa aratati sanii in public. Cumparati ceva de genul asta:
http://www.easyfeed.com.au
Sau daca sunteti bune la croitorie pelerinele astea cred ca sunt usor de facut.
Sau si mai simplu, folosind o simpla paturica:
http://cgi.ebay.com/New-Private-Baby-Nursing-Breastfeeding-COVER-ME-STRAP_W0QQitemZ390046230370QQcmdZViewItemQQimsxZ20090423?IMSfp=TL0904231410003r13676#ebayphotohosting

Eu am alta problema, as vrea si eu tare mult sa pot alapta. Cu Andrei m-am chinuit tare mult si tot nu am avut lapte. Ma mulgeam si cate o ora si abia ieseau cateva picaturi. Bunica din Romania vine vineri la noi. Ce recomandati sa cumpar de acolo sa stimulez productia de lapte? Ceaiuri, medicamente, anything...

Cu numele pentru bebe nici noi nu ne-am hotarat. Tatal meu bolnav de cancer mi-a spus sa ii spun Constantin ca se naste in mai. In plus si el si socru-meu au numele Constantin. Dar cine isi mai numeste copilul Constantin in ziua de azi? De dragul tatalui meu o sa ii pun numele al doilea Constantin. Dar acum va trebui ca primul nume sa fie unul scurt si in plus usor de pronuntat aici (PS si numele de familie e tare lung asa ca va trebui sa incapa in pasaport, he he). Asa ca prea multe variante nu sunt si oscilez intre Paul, Daniel, Gabriel..Raoul imi place tare mult dar nu vrea sotu.

Asa ca mai avem o saptamana pana vine bebe si daca nu ne hotaram asteptam sa se nasca si o sa ne uitam la fata lui si hotaram atunci.

Oana tu parca aveai cezariana o data cu mine pe 12 nu pe 14.

Pupici la toate fetele si albinute sanatoase si mancacioase.
37+ si Andrei 27.07.2004

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Si noi tot pampers nr 1 am luat,de la 2 la 5 kg,ma gandesc ca nr 2 sunt prea mari,mai mult de 3500 g nu cred ca va avea fi-mea.

Lauraoana,deci diseara e razboi.Tinem pumnii sa ajungeti la intelegere.
Cris,esti mortala....
Phillip,multumesc ,esti draguta dar eu numai frumoasa nu ma simt...pai sotul meu de cand sunt gravida pofteste si mananca non stop ,rezultatul se vede ,s-a ingrasat .
De Tiana mai stie cineva , ceva?


Mirela 34+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

alberta72 poti sa ii spui Costin. E o prescurtare de la Constantin. Mie imi place mult Costin :)

33 saptamani cu Ada Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Avem mesaj de la COSMINICA:

" Azi la 11.05 s-a nascut ELIZA ,greutate 3280 g, 50 cm,prin cezariana,
la 39s3z.Suntem bine.Pupici,Cosmina"



Felicitari COSMINA,sa ai o fetita sanatoasa si cuminte!

elena, s.34 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

cosminica....refacere usoara si mult laptic pentru Eliza,sa iti traiasca minuneasa fie sanatoasa,mumoasa si papacioasa

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Daca va intrebati, nu am nascut! De dimineata prin spital... Pe la 8.20 am ajuns si la 9 m-a vazut dr. pe masa: col gros penetrabil la index pe tot traseul! Apoi a inceput distractia: dr a intrat in 2 cezariene una dupa alta! Pe la 11 si ceva ne anunta rezidenta ca are o operatie care dureaza 1 ora jumatate! Sa mergem sa mancam ceva, sa ne plimbam! Am iesit de am papat ceva ca nu mai puteam! Cand ma intorc vine rezidenta si spune ca cine e din Iasi sa plece si sa vina maine si care e din alta localitate sa stea, ca operatia in care e dureaza 2 ore! M-am incapatanat sa astept, aveam emotii cu colul scurtat, mai ales ca ea pleaca miercuri si lipseste 5 zile! Sa vad si eu cu cine nasc in caz ca ma apuca pana atunci! Pe la 4 fara a venit... M-a vazut la eco! Copilul are 3800g si placenta are grad 2 de maturare! Pana lunea viitoare, cand merg din nou la control voi lua Gynipral 1/2 de pastila la 6 ore!
Asta e "aventura" mea de azi!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 38+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

cosminica, felicitari, bun venit pe lume, eliza.
alina, las' ca mai sta micutul la caldurica.

philip
35weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

bebebeca dar noi ti-am spus ca ne e dor de bebicii nostri cand va vedem pe voi?
cris si eu sunt in aceeasi situatie cu masina.Sotul meu mi-a luat si cheia si rezerva...mai are un pic si-mi baga restrictii si la mersul cu liftul...cat despre pesti...eu di cauza asta nu mai beau apa
carla un sa treaca nervii.Cat despre "mami elefantul" inseamna ca eu sunt "mami dinozaur preistoric"
kiralina eu am sa fierb biberoanele pt ca gazul este la pausal

DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Am ajuns si noi de la dr: am stat o jumatate de ora la "barfa" si am vb cate in stele.Bebelina mea e fff posibil sa se nasca pe 17 cand e el de garda; vedem atunci la control; are 3000 grame, e ok, am facut si doppler si toate masuratorile si frecventa batailor inimii sunt ok.Doamne ajuta in continuare

maria, in leg cu picioarele umflate nu a avut ce-mi spune mai mult ca data trecuta; mi-a zis ca oricum eu am retinut multa apa sio m-am si ingrasat cam mult si de la oboseala (umblu lelea mult) se umfla imediar;sa nu fie insotite de ridicarea brusca a tensiunii si sa imi mai incerc pulsul: pun trei degete la mana la incheietura si numar timp de un minut bataile sa fie in medie 80 - normal.Cand m-am programat saptana viitoare la cabinet pt ULTIMA oara m-au luat toate emotiile.Doooaaamne ajuta sa fie bine

miruta, multumesc, mult mai bine; mi-a zis dr ca ma doare burtica din motiv ca bebelina e coborata destul de mult si ma apasa; capusorul ei e undeva unde e dunga la bikini cam asa am apreciat eu; foarte frumoase pozele, ai o burtica dulcik

philip, dar tu la ce nume ai ramas? Retin ca vroiai un nume d ecare noi nu prea auzisem.Te-ai hotarat?

Cosminica sa-ti traiasca printesa, FEEELICITARI , si s afiti sanatoase amandoua

revin acusi

36 + minune de Maya Teodora
AMR 3 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput