Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(77)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Buna dimineata!!!

Cosminica, felicitari!

Oana_du si Picky, asteptam vesti bune de la voi!

Am fost si noi aseara la doctor (programati la 18.15 am intrat la 20.45 ), totul pare ok, bebelina ar avea undeva in jur de 3100 de grame, si in caz ca nu se intampla nimic intre timp, pe 20 avem programata cezariana.
Ar fi la 39 de saptamani fara o zi, sper sa fie ok.

Cris, multumesc! Intepaturile si durerile de burtica continua, dar nu intr-un ritm asa alert ca duminica dupamasa.
Sa stii ca si eu eram convinsa ca nu mai fac copil ever, pana cand avea Bogdan 3 ani si un pic si mi-a intarziat ... Intr-un final nu se intamplase nimic atunci, dar am fost asa dezamagita ca nu eram insarcinata, ca ne-am pus pe treaba

Pup toate fetele si albinutele!

Carmina 36+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Mirela, bine ai venit!
Pentru ca sa apari pe listuta ar trebui sa trimiti data nasterii tale, data ultimei menstruatii si DPN. Vor avea grija Clody sau Elena apoi.

Carmina 36+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

[baCosminicsfelicitari si un bebe mancacios

Picky si Oanava tinem pumnii sa fie totul ok si nastere usoara

Clodystai linistita ca nu esti singura cu angoase....si eu sunt la fel ma apuca cateodata...

Azi iar vine moasa, poate imi verifica si colul cu toate contractiile din week end....joi imi vad ginecoul sa vedem ce zice ...
Ieri am avut si una dureroasa cred...ma durea de jur imprejur si burtica era dura.

Carla[/b]apropo de ce ziceam cu neamurile, joi vin niste rude care stau doar 4 zile , totusi, veniti tot cu stilul -am luat bilete in mai venim-
Ce sa mai zic, noroc ca e soacra aici sa faca de mancare caci altfel nu stiu zau..L au ajutat pe tati mult de cand e bolnav si prin spitale dar totusi stilul asta de a se autoinvita....in fine




NOI
Cristina 36 + Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)

AMR 3 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Am uitat sa va spun: am din nou sot intors cu bine ieri acasa, deocamdata nu da semne de gripa .

Carmina 36+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

neata!
felicitari mamicilor ce isi tin deja albinutele in brate si tinem pumnii la restul!
Incet incet ne apropiem si noi... si avem emotii mariiiiii...

Cris_82, "Bubulica" al tau e cumva bichon? Am si eu 2...

36+ Bebitza Karina Elena
http://community.webshots.com/user/annkkaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

strunfita...........ce mult ati asteptat!!!Dar ma bucur ca totul e bine.Daca nu fac al doilea copil,nu inseamna neaparat ca voi ramane la unul singur.Sotul a zis ca al doilea va fi baiat..dar prin adoptie.Stiu sigur ca toti ne vor condamna ca nu il facem noi,mai ales parintii,dar o sa le treaca si or sa se conformeze cu ideea noastra.Bun venit sotului acasa..vezi ca nu aveai de ce sa iti faci griji?Totul e bine

mirela...........bine ai venit

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

annkkaa.........stiu ca e de rasa...l-am luat de la sora mea..dar pe bune daca stiu in ce categorie se incadreaza...dar nici nu am intrebat..si la doctor de abea luna asta il duc(sper ca inainte sa nasc|)

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Neatza si de la noi

PICKY,nastere usoara,tinem pumnii sa nu fie greu travaliul!!!!


OANA_DU,nastere usoara si refacere rapida,ne gandim la tine


CLODY,si eu sunt la fel, numa ce am visat azi noapte ca avea fata ceva grav la inima.

RAMONAIANI,am vazut pe Eliza cand era bebelusa,o dulcica

STRUNFITA,asa e,cam dupa 3 ani uiti de oboseala cu primul copil.

CARLA,asteptam pozele

MIRELA, bine ai venit!

elena, s.34 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Cosminica Felicitari! Sa iti traiasca fetita, sa creasca mare, despteapta, frumoasa si sanatoasa!



Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Hallo fetele,


Aseara scrisesem un mesaj si in timp ce am mers la bebe, dragutul meu sot a inchis laptopul... cica a crezut ca nu mai intru si nu si-a dat seama de ce am lasat DC-ul pornit... grrrrr!

Sper ca sunteti toate cat mai bine!

AlexSiMatei ce tare esti cu strudelul!

clodyac si eu aveam asa ganduri, de ma enervam pe mine rau de tot! stai linistita si gandeste mereu pozitiv, TOTUL O SA FIE BINE!!! felicitari pentru schimbarea semnaturii!

ramonaiani, LauraOana tare faza cu numele, sper sa se hotarasca sotii cat mai repede!

CarlaV ce scumpica e Saby!



Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput