Mamici de Pufuleti de Ianuarie -Februarie 2010(1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

Multumesc din nou de incurajare...stiam ca sunt normale durerile de burta din cauza dilatarii uterului mai ales ca sunt si foarte slaba dar cand e vorba de tine parca tot iti vin ganduri gen "dar daca?" oricum astazi m-am linistit. Am reusit sa citesc tot din urma inca de cand ati deschis clopoteii/globuletele/pufuletii si imi place foarte mult pe la voi! zuzzu sa stii ca am aceeasi lista de simptome ca tine si au inceput inca de la 3 saptamani, cu mult inainte sa aflu ca sunt 100% posesoare de burtica

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

DPN am scis-o imediat dupa dar a aparut tarziu din cauza moderarii. E ok si 27 oricum. Slabe sanse sa nimeresc la fix data deci o zi diferenta nu conteaza
No spa am inceput sa iau doar de joi ca nu stiam sigur daca e ok sau nu pana mi-a confirmat doctorul. Oricum am observat ca durerile sunt accentuate in zilele in care merg la lucru si umblu mult. Weekendul asta am stat tot pe acasa si aproape ca nu am simtit ca sunt

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

DN 07/05/1974

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 7+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Buna seara mamici de pufuleti.
Imi place denumirea odiseei.
Eu ma simt azi ca un balon si nu stiu de la ce, ca nici n-am prea mancat. Dar am senzatia ca burta mi-e tare si umflata, de simt ca plezneste.

Criss si Alex (11.05.2003)

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Buna seara si de la mine! Donna, felicitari pentru burtica, fii binevenita printre mamicile de pufuleti! Criss, o fi cu ochisori. Cand faci testul? mamica, ce mai faci, cum te mai simti? Ioanact, ce harnicuta esti! Multumim pentru suportul tehnic! Abia astept sa ma vad si eu pe listuta. Va tin la curent cu evenimentele, deocamdata astept sa-mi vina cm, pe urma trebuie sa astept sa se pozitiveze testul de ovulatie, pe urma trebuie sa prestez si pe urma sa mai astept vreo doua saptamani si sa sper ca o sa vad cele doua liniute... heheheeeei, cat mai am de asteptat... Eu sunt optimista, daca nu-mi iese din prima, raman cu voi chiar daca-mi iese din a doua si se muta dpn-ul in martie. Vise taica, ce sa fac si eu, visez cu ochii deschisi. Nu, nu fumez, dar n-am gasit nici un emoticon cu porci zburatori, ma multumesc cu elefantul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Balonarea e si ea tot un simptom de Eu inainte sa stiu ca sunt gravi aveam niste balonari de ma gandeam ca tb sa ma vada un medic! Ma gandeam sa tin un regim ceva si umblam cu carbuni digestivi la mine... De fapt era cu oki!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 7+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Acum am vazut, se apropie ziua ta, simo! Sa fim pe faza sa-ti uram toate cele! Lumea la mine a tras pe dreapta, ma duc sa-i inghesui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ma_mica spune:

Buna seara fetelor ,

ma bucur sa vad noi prietene aici .In timpul zilei am vizitat pagina si ma bucur mult sa vad ca ne inmultim. Un bine v-am gasit la toate.
Acum ca se cam termina ziua m-am pus si eu la comp ...la mine sunt 2 ore mai devreme decat in Romania.
Azi am avut o zi complicata , cu destule paranoia prin cap . Azi nu m-am simtit gravida !
Pe scurt : ieri seara am facut treaba mare si dupa aceea am avut o usoara scurgere maronie, azi dimineata aveam burtica plata , sanii nu ma dureau , erau parca mai mici...in fine, o mie de intrebari prin cap !
Mai tarziu am sunat un ginecolog (prieten) si m-a mai linistit, am stabilit sa merg la o ecografie miercuri seara , la spital ,cand va fi de garda. Cred ca pana nu o sa am confirmarea oficiala va fi greu sa ma linistesc.
Acum o ora...din nou am facut caca ....din nou scurgerea aceea , chiar dc infima , era ! Un sange putin rozaliu. I s-a mai intamplat vreuneia acest lucru ? Medicul mi-a spus din nou sa nu ma ingrijorez , dar cum sa fac?
In fine , azi nu am avut o zi prea fericita , sper ca maine sa fie mai senin ! -)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Simo, daca tot te-am prins online, vreau sa te felicit pentru curajul de a fi a treia oara mamica, neaparat o sa vreau sfaturi despre cum iti organizezi timpul, cred ca am ceva lacune la capitolul asta. Si-ti tin pumnii sa iasa cu codite si fundite, cum iti doresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

mamica, s-ar putea sa fie sangerare de implantare, are loc uneori cand se fixeaza sarcina in peretele uterului, am avut si eu asa ceva data trecuta si asa mi-a spus dr mea. Daca medicul ti-a spus sa nu te ingrijorezi, stie el ce stie. Cel mai bine e sa fii optimista si sa ne dai vesti bune miercuri, dupa echo.

Mergi la inceput