Mamici de Pufuleti de Ianuarie -Februarie 2010(1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Gata fetele m-am lamurit.
Merci Larisel pentru galerie,sper in 13 mai sa fie pozitiv testul.

http://tt.lilypie.com/Nv6lp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doula spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanamera

Gata fetele m-am lamurit.
Merci Larisel pentru galerie,sper in 13 mai sa fie pozitiv testul.

http://tt.lilypie.com/Nv6lp3.png

Tanamera si tu pe 13 mai? Suntem impreuna deci iti tin pumnii.

Andreea



"As we are conceiving our babies, our babies are conceiving us as parents" - Conscious Conception

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie

www.adolescenta.org/" target="_blank">Adolescenta


grafice TB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Va multumesc mult fetelor pt incurajari ..eu ma asteptam sa fie pozitiv testul pt ca eu imi simteam sanii tari inainte de a-mi vine CM (nici nu ma asteptam sa imi vina)..si cred ca mi-a venit CM peste sarcina, si ca am ovulat la sf lunii Martie (cam 27-28 Martie zic eu)..mai astept 10 zile..ce sa fac.

larisel nu sunt din CT ci o comuna a jud Ct, Vulturu..70 km de Ct, nu stiu cand mai ajungem in CT..oricum iti multumesc pt sfat.

ALBUM
6 si 3 maselute
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)
IUSTINA/IUSTIN hai la mami in burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Citat:
citat din mesajul lui doula

Citat:
citat din mesajul lui tanamera

Gata fetele m-am lamurit.
Merci Larisel pentru galerie,sper in 13 mai sa fie pozitiv testul.

http://tt.lilypie.com/Nv6lp3.png

Tanamera si tu pe 13 mai? Suntem impreuna deci iti tin pumnii.

Andreea



"As we are conceiving our babies, our babies are conceiving us as parents" - Conscious Conception

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie

www.adolescenta.org/" target="_blank">Adolescenta


grafice TB


Doula macar suntem doua,ne sustinem una pe alta.

http://tt.lilypie.com/Nv6lp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui doula

Citat:
citat din mesajul lui tanamera

Gata fetele m-am lamurit.
Merci Larisel pentru galerie,sper in 13 mai sa fie pozitiv testul.

http://tt.lilypie.com/Nv6lp3.png

Tanamera si tu pe 13 mai? Suntem impreuna deci iti tin pumnii.

Andreea



"As we are conceiving our babies, our babies are conceiving us as parents" - Conscious Conception

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie

www.adolescenta.org/" target="_blank">Adolescenta


grafice TB



doula Uite incep galeria si pt tine

5+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Atunci sa facem galerie ptr toate fetele care stau la panda ptr un II

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 7+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Ioanact, ce frumos arata odiseea acum, multumim! Ti-am admirat pozele, sunteti o familie tare frumoasa, iar Ioana e o minunatie! Sunt sigura ca o sa se pozitiveze testul, abia astept sa ne dai vestea buna!

roxy, felicitari pentru burtica!

mamica, multumesc pentru sfat, stiu ca ai dreptate, doar ca imi doresc mult de tot sa fiu cu voi la aceasta odisee si vreau sa ajut nitel norocul... N-am mai incercat pana acum, abia ne-am hotarat ca e momentul potrivit pentru inca un bebe si eu sper sa reusim din prima.

zuzzu si eu stiu aceeasi teorie referitor la sexul lui in functie de momentul conceptiei. Eu mi-as dori baiat si mi-am propus sa testez teoria, daca iese, voi o sa fiti primele care aflati. Scrie-ne linistita, nu se pune problema ca cineva sa streseze pe altcineva, suntem aici sa ne sustinem reciproc in aceasta minunata calatorie spre intalnirea cu bebe... hai ca m-am emotionat. Mai scrie-ne repejor inca 5 mesaje sa te vedem in timp real.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

simonette, multumim mult pentru galerie! Pupici si baietilor tai, i-am vazut in poze, sunt tare scumpi! Ma bucur ca n-ai greturi prea mari, asa-mi doresc si eu, sa fie nitel acolo sa stiu ca e bine, dar nu prea multe sa nu mai fiu buna de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzzu100 spune:

Buna, fetelor!
pana acum nu aveam cine stie ce simptome, dar azi mi s-a stricat masina si a trebuit sa merg la serviciu cu autobuzul si mi s-a parut ca nu mai trec cei 6 km pana la scoala mea( sunt profesoara de engleza)ca sa scap mai repede. mi sa parea ca simt 100 de mirosuri diferite(urate)si ca ma zdruncina din toate incheieturile, si mi se parea ca sunt 50 de grade inauntru si ma treceau toate apele si am mai stat si in picioare pt ca era plin.si desi mi-am propus sa nu lesin pe oriunde abia m-am abtinut pana am coborat si mai ca m-am intins pe jos. eu nu eram o fitoasa care sa mearga numai cu masina si sa aiba aere in cap, dar azi mi s-a parut graznic, si m-am simtit si prost fata de ceilalti oameni din autobuz care se uitau la mine ce culori aveam. dar nici ca a zis vreunul sa ma lase 2 min sa stau jos! asta e! tre sa merg mai des ca sa ma obisnuiesc. va pup si fac si eu galerie pt fetele care asteapta 2 liniute, dar nu prea stiu sa pun iconitele ca sunt cu voi de putin timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzzu100 spune:

eu cred ca sunt 5+
hai ca am reusit sa le pun. sunt inca o sa am un bebe.
galerie pt viitoarele mamici care astepta liniutele

Mergi la inceput