Fiv in Europa (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Pisix no problemo!
M-am gandit io ca s-a strecurat ceva la mijloc.
Multzam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Pisix te inteleg perfect in legatura cu odiseea. Cand vezi cum se agita pt niste banalitati gen varsaturi si alte chestii normale pt o femeie insarcinata. Noi suntem calite stim ce inseamna greul asa ca daca versi versi cu placere si nu zici nimic decat multumesti celui de sus ca porti un suflet in pantec. D pe la jumataea trimestrului doi incep sa devina cat de cat interesante discutiile pe la odisee.

Stam pe aici pe la fete ca poate mai molipsim si noi cate una cate una pana merg toate la odisee.

Vergeturi am facut. Nu multe sunt vreo 5 si sunt micute desi ma ung cu de toate. Dau si cu ulei de migdale si cu crema antivergeturi materna dar degeaba. Acum sper sa raman doar cu atat si sa nu se faca mai mari desi slabe sanse. De acum creste burta deci cred ca vor mai aparea. Oricum eu sunt imbalsamata toata.

elena +27 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns li_am spune:

buna fetelor,
am mai trecut si eu pe-aici, de vreo doua saptamani nu m-am mai atins de calculator, dar uite ca nu rezist... eu am vesti bune, ieri am fost la eco in sfarsit (nici eu nu stiu cum am rezistat atata) si e totul ok, bb dormea dar i-a dat nenea doctorul cateva ghionturi si l-a trezit (sau a trezit-o), parca se freca la ochisori... Acum avem dilema daca sa facem sau nu serclaj, se pare ca sunt mai multe riscuri si intr-un caz si in celalalt (eu cu istoricul meu de infectii recurente/serclajul cu riscurile aferente...) In orice caz, sangerare nu am mai avut de doua saptamani, sunt ceva mai optimista.
acum ca v-am impartasit vestea buna, ma duc sa va citesc din urma, doamne ajuta sa aflu vesti bune!



_
FIV 1 dec 2006 - Austria - nereusit
FIV 2 feb 2007 - Austria - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - martie 2009 - Austria - 10(fix)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, vesti despre Kitta, care nu prea are nici semnal la telefon, deci ma indoiesc ca ar avea net... Ieri a fost la echo, avea doar 2 foliculi (buni si aia, macar sa fie cu folos), mai face o echo vineri si luni are punctia... Bafta multa, iubita, si sa nu uiti sa bei o si pentru mine...
Luca: ai inceput tratamentul? cum stai cu endometrul? eu am ramas in urma, mai exact la mmentul cand trebuia sa-ti recoltezi celule din endometru.... si parca faceai teste de ovulatie....
Va pupic pe toate

Aly-in cautare de mama-purtatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

KITTA pumnii sunt stransi bine.te pup
li am si eu am fpst in dilema cu cerclajul..dar nea doct austriac m-a convins sa stau linistita ca daca trebuie il va face..daca nu atunci el nu face doar ca vreau ioca deja il disperasem..plus ca aici nu e ca la noi in tara.,,ei intervin si mai tarziu daca doamne fereste ar fi cazu..cand eram internata in spital a venit o austriaca insar in luna 6 ii se deschisese colul si i.au facut cerclaj..am tinut legatura..a nascut ´demult si e o mamica fericita..deci stai linistita..austriacu va sti ce sa faca daca va fi cazu..io sper sa nu fie..te puppp
elenada io-s franjuri si m-am dat..doamneee da cu cateda nu ma plang..le rezolv io dupa
cristal te puppp
Luca sunt aci cu pumnii stransi.
va pup pe toatee

luptatoarea mea

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Elenada – mhm, exact …scuze, dar nu mai pot citi pagini intregi de pofte, ca se plang de orice flecustet (si eu ma bucur de fiecare greata, durere de sani, etc). Cand am ceva dubii intru la Gravidute FIV si acolo primesc raspunsuri …documentate, cu argumente, logice – asa cum imi plac mie. Pai da eu stau pe-aici sa recrutez noi gravidute ca voi mai aveti un pic si plecati si eu trebuie sa am cu cine sa fac conversatie … elevata.
Uf, credeam ca daca te dai cu toate scapi de vergeturi da vad ca nu merge … asta e, vorba Lianei, ne ocupam de ele dupa…
Li_am – ma bucur ca esti bine, si tu si bebe si ..poate e semn bun daca nu ai mai avut sangerari !
Aoleu ar fi o super-treaba sa aterizeze si Kitta la Odisee
Cristal – tu ce faci ?
Liana –hei, mai ai asa putin … doamne nu-mi vine sa cred prin cate ai trecut …si uite cat de aproape esti
Luca – n-ai mai intrat de mult …oare vrei sa ne faci o surpri si sa ne dai direct vestea ca esti gravi ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Kitta bafta multa iti dorim si tinem pumnii stransi sa fie bine.
Liana am auzit si eu ca te poti da si cu mama cremei si uleiului ca tot degeaba. Daca asa e piele predispusa la vergeturi nu ai ce face. Ai dreptate sa ne tinem noi in brate bebelusii sanatosi ca pe urma ne ocupam noi si de vergeturi celulite si alte chestii.

Pisix recruteaza cat mai multe fete ca au nevoie. Vreo 11 saptamani iti mai tin companie ca pe urma vin piticii si gata nu mai e timp.

Liam sarcina usoara iti doresc si un bebe sanatos.

cristal



elena +27 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pis nici mie nu-mi vine sa cred..poate o sa cred cand o voi tine in brate.
elena mie doct austriac mi-a zis ca daca ´,,marfa e proasta,,n-am ce sa-i fac..ca l-am disperat saracu..ma mir ca ma mai suportaasa ca tot inainteeee
va pup pe toateee

luptatoarea mea

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Li am Doamne-ajuta ca esti bine! Sarcina cat mai usoara in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

kitta
multa , multa bafta !!! Te asteptam cu vesti bune.
pisix , elenada ,
asa sa faceti fetelor , mai stati un pic cu noi sa ne impartasiti din experienta voastra si sa ne mai dati sfaturi.
Cristal
spune-mi te rog tu ti-ai facut analiza anticorpilor antitiroidieni , te intreb pentru ca stiu ca la ultimul fiv ai facut si tu tratament cu eutyrox.
Si eu am facut la ultimul fiv tratament cu eutyrox si sunt sigura ce cele trei ovocite frumoase obtinute se datoreaza si acestui tratament cu eutyrox pe langa , si aici mare atentie fetelor cu raspuns slab la tratament , regimul naturist urmat sub directa supraveghere a lui miki-miki , dar in acelasi timp cred ca si nereusita se datoreaza tot tiroidei.
Eu am facut analiza acestor anticorpi care mi-a iesit pozitiva , la o valoare nu foarte mare , asa ca am studiat si am aflat ca sufar de tiroidita Hashimoto , care este o boala autoimuna , ereditara , ce dezvolta si alte imunitati.
Mie imi e frica sa nu dezvolte aceasta boala si alti anticorpi care sa-mi elimine embrionasii transferati.
Voi ce ziceti fetelor?
pisix
oare tu aveai ceva probleme cu tiroida sau nu imi mai aduc eu bine aminte ?
Liana
parca ziceai nu demult ca ai facut histeroscopia si altele in Ungaria.Iti mai amintesti unde ai scris ca tare m-ar interesa si pe mine?
Nu stii dr.Zadori face histeroscopie?
multumesc tuturor

Mergi la inceput