Abdomen extra-plat (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Am zis ca vreau la voi, dar n'am zis concret de ce.

Ca sa am o igiena de viata mai putin haotica si astfel sa pun ordine si in randul kg in plus si a celulitei acumulate.

Conchita ce mai zice cartea ta? Imi place tare cum suna chestia cu grasimile. Mai dezvolta!

Deus,mi-e tare-mi place meseria ta!

Of topic: am accesat lienul spre youtoube cu teamhoyt! Mama ce m-am umflat de plans! asa ceva....


Danat, fii mai indulgenta cu alintatele astea, e la fel de greu in lupta cu kg, te asigur, moralul sufera la fel de mult!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

azi am stat toata ziua pe afara, a fost soare si frumos. Sa va zic si ce am papat:

09.30 - 150g perle de branza, 20g ficat de cod, 2 felii Wasa, 100g castravete
14.30 - 1 copan de pui, 150g hummus, salata verde, 0.5 lingura ulei de nuca, ceapa verde, marar
16.30 - 20g seminte de dovleac
20.00 - 1/2 copan de pui, 1 castravete murat, 200g zmeura congelata, 250ml kefir

Conchita . Ce cardio vrei sa faci? Iti recomand sa incepi antrenamente cu greutati cat mai repede, te vor ajuta mult.

Mindy, sanii s-au micsorat, evident . Si da, arat mai tanara acum. Am pus o poza in album de cand aveam 80kg, ca sa vezi si fata...umflata si una de la petrecerea de 30 de ani, cand ajunsesem la 62kg.

Ciuf, ce frumos ca iesiti cu biclele...

Ane2, bine ai venit. Nu prea am inteles ce mananci tu...
Si da, alcoolul nu face casa buna cu silueta si cu celulita.

Addicted, bine ai venit.

Turturica, eu am probleme cu genunchiul stang si inotul este singurul exercitiu cardio pe care il mai pot face. Inainte sa se cronicizeze treaba cu genunchiul ( care ma durea si inainte, dar nu-l bagam in seama), alergam cam 5km de 2-3 ori/saptamana. Nu recomand insa alergarea pentru ca poate duce la probleme, mai ales la cei care au surplus de kg.
Legat de restaurant...il evit pe cat posibil. Daca totusi merg, aleg o salata fara dressing (cer ulei de masline si otet balsamic) sau peste/ceva carne cu legume. Nu sunt tentata sa mananc prostii, am muncit prea mult sa ajung sa arat normal si nu vreau sa imi bat joc de munca mea . Eu am fost grasa toata viata de adult si pentru mine este mare lucru sa arat normal.

Danat, eu nu mai am decat vreo 3-4kg de dat jos, dar am dat destule pana acum si ziceam sa dau o mana de ajutor din experienta mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Danat Cei drept ma alint, dar sunt inconjurata numai de 90-60-90 fara celulita, surplus de burtica si altea alea si crede-ma dauneaza grav psihicului
Sunt subtirica dar celulita am la greu stiti ceva exercitii?

turturico,deci dieta mea e ok,si de ce nam nici macar 500 de gr jos?sunt stresata asa ca de suparare am bagat niste cartofi prajiti cu ou si smantana dar maine o iau de la capat nu ma las.

conchita te asteptaM cu retetele


Anita si Rachella -17.o1.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Ane2, eu am avut o celulita destul de nasoala.S-a cam dus dupa 4 luni de dieta si sport. Numai cu sport...nu merge. Va trebui sa renunti la cartofi prajiti, zahar, paine alba, junk food, bauturi acidulate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Puskin, pai mananc asa: dim doar cafea la 13:30 o salata cu pui fiert si la 18:00 o salata ori cu pui la gratar sau peste, intre mese apa si tigare.Cateodata mai inlocuies puiu cu salata de fructe sau branza slaba.



Anita
si Rachella -17.o1.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

hm, Sassy Water, deci. maine ma duc sa culeg ginger si spearmint, castraveti si apa am.



Pepermintul care e? Ca nu l-am vazut niciodata la magazin. E menta? E o frunza proaspata?
Gingerul l-am vazut.
Vreau sa fac si eu apa asta, suna tare bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

buna noilor fete.
suna super regimul. si apa. chiar am luat azi avocado.
mananc pasat pana pe 13 macar. daca mi se vindeca ranile si cad cojile, cred ca revin la normal.
Marina- este menta.
io am de slabit destul, nu gluma. raportez inca un kg dus. total 7.
Anita- fa ceva in leg cu stresul, impiedica serios slabitul. si renunta total la alcool.
scuze ca nu prea am stat la vb, promit sa revin maine. ma duc sa ma culc. vb maine. ca vad ca sar de somnul de frumusete.
noapte buna

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui emaaimee

eu am observat ca daca reusesc sa adorm inainte de 11, se cam duce depresia. si in plus, slabesti dormind. serios- daca dormi macar 7 ore jum/noapte-inainte de ora 11pm. arata bine programul tau- destula miscare.



Da, am observat la mine ca de cand dorm tot dupa 12 (de multe ori ma apuca orele 3 si 4 dimineata) e cel mai nasol cu depresia.
Tot asa m-am trezit si cu kilele in plus. As vrea sa trec la programul de dormit inainte de 12 dar parca nu mai pot. Oricat de obosita as fi nu ma pot culca devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Bun venit fetelor noi! Ne inmultim! Excelent!

Addicted, ne intalnim si aici. Ce super. Io am abandonat repede subectul tau (care imi placea mult) ca eram o nemotivata si o putoare da' asta nu il mai abandonez.:) E cazul sa fac ceva! :) Musai!

Puskin, unde sunt pozele alea care ziceai ca le-ai pus in album? cu 62 si 80 kg de la petrecere. Nu le gasesc.

Intreba cineva de cine are de slabit peste 5-6 kile aici? EU!
10+ .. doar in prima faza. vreo 5, in a doua:) Big girl!

Conchita- ai primit pemeul? creca numa te-am bagat in ceata cu dieta aia. Nu sunt sigura ca e cea de care vorbesti tu.
Io inca mis nelamurita de dieta cu avocado, uleiuri, seeds ce ai dat-o la pagina 5.
Mai explici un pic te rog? Inteleg ca primele zile ai voie numai din grupele alea? E ca si un fel de detoxifiere?
Tare prost stau cu concentrearea. Tre' sa ma vopsesc blonda.. Baby brain:)
Vreau sa imi fac si eu lista de soping cu ingredientele din dieta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

aia e dieta, care zice Mindy!! Mindy, dai tu copy/paste aici? sa scap de-o grija cu copiatul din carte. adica o sa va dau retete, bineinteles, pe masura ce le fac. pepermintu e un fel de menta. dar in reteta e spearmint. sa ma tai daca stiu care e diferenta. eu am luat azi niste frunze "mint" si la revedere. dar, ca idee, sa stii ca mai rentabil e sa cumperi planta de la garden shop decat din grocery store, e mai scump cum am facut eu. dar mi-a venit ideea dupa.

aia e grupa MUFA, adica grasimi monosaturate. si sunt cinci tipuri de MUFA pe care trebuie sa le ai la fiecare masa. unul dintre ele macar. si nu in cantitati industriale. de exemplu, ai voie o lingurita de ulei de masline toata ziua. deci daca gatesti cu el, gata, la salata nu mai pui, ca-s nush cate calorii in plus. la micul dejun sa zicem ca adaugi niste seminte de floarea soarelui la cerealele cu lapte. la pranz pui masline la salata sau avocado. la gustare faci un smoothie, dau ei reteta, iar la cina faci peste cu ulei de masline si mananci o bucatica de ciocolata neagra. si gata, ti-ai facut datoria cu MUFA pe ziua respectiva. sigur ca poti sa ai la salata si avocado, ulei de masline si seminte de nush care, dar aia este, ca e pe cantitati, n-ai voie sa depasesti. pe mine ma streseaza ca unele fructe sunt interzise, iar eu sunt dependenta de mandarine si portocale. eu mi-am luat tot ce trebuie azi, acum ma apuc sa pun la macerat Sassy Water asta si de maine, gata, pe cai.

puskin, deci tu zici sa incep cu greutatile de-acum? asta presupune sa intru si pe aerobic, da? cardio, ma gandeam asta cu mersu pe bicicleta si saritu corzii...ar trebui si-altceva?

Delphin si restul fetelor care vor mai multe detalii, nu va las. v-am promis ca aici stau si impartasesc cu voi tot ce am legat de dieta. poate pana vine Mindy, oi da io copy/paste aici, sa fie...

Marina, tu intrebai de ginger? am vazut-o pe Denizel discutand despre, la un topic "ceai de ginger" sau cam asa ceva, dar nu mai stiu pe unde. poate o intrebi pe ea unde-l gaseste in romania. eniuei, exista si planta, care e iarasi mai avantajoasa la pret. pui radacina intr-un ghiveci si se multiplica si uite asa ai ginger facut in casa. :-)) eu am avut in florida si l-am lasat la vecini. face o floare foarte frumoasa...



Mergi la inceput