Abdomen extra-plat (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Turturica, ce fain aratai!!! Nemaipomenit! Asta trebuie sa te motiveze cand te vezi cum aratai.
Eu aseara am facut-o de oaie. Am mancat piept de pui cu broccoli si fasole verde, asa steamed, bob, toate bune si frumoase ... dar ce sa te faci ca ma scapai in doua clatite si o felie de tort . Si fura bune cu draci .
Azi iesim cu bicicletele sa mergem o distanta mai lunga sa ardem toate dulciurile halite.
Avem vreo 18 grade. Si vad ca Eva imi aduce pe rand cate o rochie, ca e fata indecisa . Eu tot ii spun ca trebuie sa ne imbracam sport, nu in rochii fal-fal-fal si palarii cu boruri largi. Revin pe seara ( a mea) sa va spun ce branza am facut.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Fetelor sunteti super

Va citesc de la inceput si m-am hotarat sa ma bag si eu in gasca voastra.Nu am eu cine stie ce de slabit vro 3 kg da nu pot sa le dau jos.De o sapt tin o dieta dupa capu meu si e cam asa, dim nimic doar cafea, nu pot sa manac dim , si o zi pui una peste cu salata atat.Painea nu-mi place, ciocolata nici sa nu o vad si beau numai apa, adic cam 5l pe zi.Dupa toata saptamana de chin nu am dat nimic jos nici macar un gram.Deus e ceva inneregula cu dieta mea?a si ma duc si la sala de 4 ori pe sapt.Eu am 1.71 si 58 de kg si vreau sa ajung la 54-55kg...

Conchita, ma bag si eu ca vine vara si grasime pe burtica am si eu nnu foarte mult dar eu as vrea sa dipara de tot.
Puskin, m-ai lasata masca...felicitari

A vroiam sa va mai intreb ceva , e adevarat ca din acauza alocolului se face celulita???????????




Anita si Rachella -17.o1.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Buna ziulica, dragelor, ma alatur si eu luptatoarelor impotriva grasimii de pe burtici, sau cum ii zicem noi pe la topicul "cel mai usor regim", JOS COLACEII!
Asa.. deci, pe mine asta ma deranjeaza cel mai mult la mine, grasimea de pe burta. Mi se pare dizgratioasa. Si daca nu as avea burta nici nu cred ca m-as mai chinui sa slabesc, pentru ca arat ok prin celelalte..zone.
De maine ma reapuc de slabit, prin dieta si sport, cu accent pe abdomen. Stiti si voi regulile, fara carbogazoase, paine si cartofi, astea sunt cele mai periculoase si se depun imediat pe abdomen. Tinuta conteaza foarte mult, eu stau cocosata mai tot timpul pentru ca am sani mari. Dorm chircita, inca un lucru care cred ca nu e bun pentru muschi.
Am in dotare un abonament la sala, o eliptica, o trambulina, coarda si alte accesorii de genul, plus un Wii cu jocuri de workout, deci la capitolul dotari stau relativ bine. Cu vointa mai greu..
Deci ne punem poze cu burdihanele pe aici? Vreau sa stiu cand, ca sa nu va speriati de al meu. O sa ma si masor maine, ca sa stiu cu cat incep. M-am lasat de fumat de 3 saptamani si m-am ingrasat foarte mult si..ghiciti cam pe unde am pus totul? Bingo..
Va pup



Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 63 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

conchita mama de unde gasim noi ginger in Romania? are cineva idee?
daca tu ai cartea nu propui tu un meniu de 4 zile sa stim ce ne cumparam si ne tinem frumos de dieta dupa tine? Eu sunt sceptica cu 5 cm in 4 zile dar rau nu are ce sa fie asa ca ma bag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

conchita, ma intereseaza si pe mine retetele alea, nici eu nu stau bine cu rabdarea la capitolul gatit, iar cu fantezia stau si mai prost. Daca am un program de urmat mi-e mai usor, nu mai trebuie sa ma gindesc ce sa fac de mincare care sa fie conform regulilor.
Si eu am inceput diversificarea la Mara cu avocado, mie-mi place de mor, eu il maninc si gol fara nici un condiment.

Mersi de sugestia cu porumbul si piinea, la asta chiar nu m-am gindit, dar ai dreptate
Suna foarte bine planul tau bataie, hai ca daca ne punem mintile impreuna dam kilele alea jos si ne facem neshte zine de nu ne mai cunoaste lumea peste citeva luni

puskin, esti tare cu 16 bazine, eu imi pierd suflul la inot si nu reusesc sa inot prea mult. Desi imi place ca inotul face corp frumos peste tot, dar nu reusesc sa ma tin. Oricum, aici unde stau nu mai am bazin de inot prin apropiere, asa ca alergatul si mersul la sala au ramas singurele mele optiuni.
Vroiam sa te intreb, cum faci cind iesi la un restaurant, mese cu prietenii, etc? Acolo nu poti cintari cantitatile, in plus, nu esti tentata de bucatele de acolo?
Eu stau prost de tot la capitolul vointa cind merg la job, mereu e ziua cuiva si aduce vreun tort, vreo prajitura, nu rezist cind le vad acolo. Sa vad cum o fi miine, ca azi am fost iar cuminte si n=am mincat nimica dulce.

deus, pastrav, yammy, da reteta mai exacta ca eu n-am gatit niciodata pastrav de care zici tu si ma tenteaza sa fac asa ceva.

ema, s-a notat, inlocuiesc carnea de porc cu pui, dupa vita nu ma dau in vint. Tu cit timp mai trebe sa maninci asa pasat?

ciuf, hai ca 2 clatite nu-s chiar capat de lume. Mai ales daca mergi si cu bicicleta dup-aia. Si noi vroiam sa mergem azi cu bicicletele, dar dormi copilul de la 9 dimineata pin' la 12 jumate, asta dupa ce ne=a dat trezirea la 6 jumate dimineata, iar dupa ce s-a trezit mincaram de-amiaza si-am stat cu burtile la soare. Asa ca planul sportiv se duse pe apa simbetei.
Dar macar am facut abdomene.
Insa pentru brate nu stiu ce sa fac, am niste aripioare care ma enerveaza, stiti ceva exercitii pentru brate?
Mie imi plac starurile astea ca au brate asa frumos sculptate, parca altfel arata o rochie fara umeri pe ele. Eu ma acopar cu ce pot ca nu-mi place sa ma vad.

ane, mie mi se pare ca esti destul de slaba, eu in locul tau n-as minca asa restrictiv. Cred ca la kg tale tu nu ai nevoie decit de putina modelare prin sport, dieta nu cred ca-si mai are rostul.

addicted, welcome si tie. Si eu sint la fel, tot ce pun pun pe burdihan. In seara asta m-am masurat si-n talie am 79 de cm. La micimea mea de 1.58 cm e cam mult, am de unde slabi. Peste sold si sin am dimensiuni de manechin, adeca 90-90, dar burta e de rau.

In rest, raportez ca n-am pus gura pe dulciuri nici azi, o sa ajung ca aia de la alcoolicii anonimi, ma numesc turturica si n-am mai mincat dulciuri de nspe zile
Ce-am mincat eu azi:
mic dejun: suc fresh de portocale + omleta cu brinza, ceapa verde, brinza si-un pic de sunca + 2 felii piine integrala
prinz: pui la gratar + salata verde
cina: cottage cheese cu rosii si 1 felie piine integrala
Intre mese: 1 mar, 1 morcov si capsuni.
gata, merg la nani. noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

dedicatie pt danteu ....ia uite ce am gasit pe netcitat din celebra dr bilic. Eu una o consideram cam nutritionist de fitze dar achizitionasem cartea ei acum ceva vreme si de cand cu topicul am studiat-o intens, si nu e chiar asa de rea


"Stai in apa si slabesti
Mergi la piscina chiar daca nu stii sa înoti! Numai statul în apa te face sa pierzi calorii, poti sa nu te misti deloc. Apa mai rece decat temperatura corpului iti face organismul sa consume calorii fara sa-ti dai seama, stand"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

dedicatie pt danteu ....ia uite ce am gasit pe netcitat din celebra dr bilic. Eu una o consideram cam nutritionist de fitze dar achizitionasem cartea ei acum ceva vreme si de cand cu topicul am studiat-o intens, si nu e chiar asa de rea


"Stai in apa si slabesti
Mergi la piscina chiar daca nu stii sa înoti! Numai statul în apa te face sa pierzi calorii, poti sa nu te misti deloc. Apa mai rece decat temperatura corpului iti face organismul sa consume calorii fara sa-ti dai seama, stand"


Marina


de maine piscina scrie pe mine!

Hop si eu !

Va citesc si -mi place tare la voi! as face si eu tot ce ziceti, dar la mine nu prea e timp...adica nu mereu. am doi copii micuti, 6 ani si 1 an, timp am cand sotul binevoieste sa faca pe baby-sitter, dar acum nu are el timp sa faca, pe scurt...nu am timp de sport...KG as avea de pierdut ceva, chiar si burtica, ca nu strica!
Despre comportamentul meu alimentar...sunt haotica, e tot ce pot sa va spun...nu gatesc mancaruri elaborate, si eu gen conchita, cu cat mai repede ies din bucatarie cu atat ma simt mai bine!

Mananc si cereale, si cioco neagra, si alte dulciuri...si cam fara carne si alte proteine si-mi place painea si inghetata( sorbet, ca e mai putin caloric cica). La mine o masa poate fi spre ex. pepene cu paine, sau iaurt cu cereale, seara iaurtul, pepenele la pranz, dar pe langa trebuie sa fie macar ceva dulce, o ceva. ex. 2 biscuiti, un covrigel...ceva.
Apa beau, no problem! Sport trebe sa ma bucsulez putin sa ajung la sala caci in aer liber nu pot din cauza de caldura. Pana acum o luna alergam de 3 ori pe saptamana, timpul era mai clement la fel si timpul sotului), dar de atunci au venit caldurile mari.

Va pup si va rog sa ma primiti si pe mine in clubul vostru!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Marina mercic pt citat din madama Bilic, nici eu nu o prea agreez, caci mi se pare cam "teoreticiana" doar...insa daca zice asa cu bazinul, imi e deja simpatica

Turturica dar chiar ca aratai super...esti la mare diferenta acum? Felicitari pt meniurile tale, suna bine de tot , toate!

Ane mie mi se pare ca te alinti La inaltimea ta, ai o super greutate! Cred ca esti si-asa subtirica foc, se vede si dupa cum maninci... felicitari!

Ciuf imi place cum povestesti despre fetita ta...apropos ce nume frumoase are! Asa as fi vrut sa o cheme pe fetita mea, in cazul in care as fi avut una


Mai fetelor, am si eu totusi o problema: cred eu ca va cam alintati, am gresit cumva gasca?!?!? Are cineva mai mult de 5-6 kg de dat jos?





Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat
Mai fetelor, am si eu totusi o problema: cred eu ca va cam alintati, am gresit cumva gasca?!?!? Are cineva mai mult de 5-6 kg de dat jos?


da, eu, si restul de la categoria grea. :-))

Bun venit noilor fete.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

degeaba ma excludeti ca nu ma las...pt simplu motiv ca anul trecut pe vremea asta aveam 8 kg in plus. Le-am dat eu jos cumva, de fapt greu nu a fost sa le dau jos ci sa le mentin. Si din experienta mea ca zicea Conchita de slabitul fara abdomene, 8 kile minus fara sport se vad extreeeeem de urat pe un corp sarit din 30 binisor

Mergi la inceput