Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

ramo, spun ca sanatos tun nu e...pt ca toti doct o sa spun aasta cand o sa mearga , vorbeasca etc..
si eu la fel.
si mai sunt unele intarzieri...dar sa speram ca e valabila chestia aia cu ...nu ttoti copiii sutn la fel.
rox si toate fetele.
pun poze,dea?
sau incerc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

am sa revin si cu sperietura care am tras-o ieri ...ca sunt restanta...iar Izabella doarme mai mult de 1/2 de ora ..cum face de obicei dimineata..

Ieri dimineata ..am descoperit cu stupoare ca petele rosii de pe piept (pe care Izabella le are de mai bine de o saptamina) s-au agravat ...mai mult au aparut si la incheietura miini..si pe spate ...asa ca diagnosticul meu a fost DERMATITA ATOPICA..

Vorbesc cu homeopatul care imi zice ca nici vorba de asa ceva ...ca e reactie la tratament..sa nu ii fac nimic

Mai mult avea gitul prins..si tusea usor.

Asa ca ...speriata am fugit cu ea la pediatru ...care slava domnului ..zice ca nu e dermatita ...imi da un unguent ...dar asta are si antibiotic si corticoizi..

Asa ca sunt intre ciocan si nicovala ...si pentru moment ..am renuntat sa mai dau cu ceva pe aceste pete...nici macar simptomele de raceala nu le-am tratat..

Cert e ca dimineata simptomele astea s-au pastrat...iar petele s-au mai atenuat putin..

Putin probavabil sa se mai fi confruntat cineva cu asa ceva (poate babymom ...unde esti??) )...dar speranta moare ultima..si poate imi da cineva vreo idee..

gata cu forumeala ...s-a trezit printzesa

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

mamidestefan da eu. Dimitri nu are tuse si muci dar are pete sub gat si la incheieturi ca reactie a unui remediu administrat. Am patit si cu Alexei, anul trecut si el atunci a fost diagnosticat cu eczema atopica doar ca dermatologul ne-a recomandat regim alimentar fara nimic altceva si ulterior am ajuns la homeopata care a confirmat ca a fost reactia lui la un remediu. La Alexei a trecut de la sine astept sa treaca si la Dimitri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Avem si noi din parc ieri aici si aici

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna fetele doamne e va mai merge mana, la scris ieri nu am intrat ca am fost rupta de oboseala, v-am zis bb al meu se trezeste noaptea din 2 in 2 ore sunt praf, dar aseara nu sa trezit pina dimineata, dar ce sa vede-ti ca acum nu am putut sa dorm din cauza lu' taica-su ca ma sforait mie sooooooooommmnnn

MIMIHO parca tu spuneai ceva de niste caise uscate, in cap. trecut....intrebare.....POT SA II DAU CAISE DIN COMPOT??? SAU AU PREA MULT ZAHAR??? (ma refer la cele din comert)

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

raportez cateva poze pe webshots
daaarrr...fiti atente...sa nu spuneti ca suntem asa mici.....la fecare poza se vede data....ca sunt mai vechi.trebuia sa faca mamai precizarea asta pt ca sa stie lumea intreaga cum ca sasha e mult mai mare acusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

klemi si sasha la fel...si inainte nu facea...adik dormea dus 8ore....
vreo idee....?
de fructe in comport nu stiu ce sa zic...e tentant...dar cred ca au destul zahar....
si pe mina m-a bantuit gandul asta vreo 5min si ..mi-a trecut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

raportez cateva poze pe webshots
daaarrr...fiti atente...sa nu spuneti ca suntem asa mici.....la fecare poza se vede data....ca sunt mai vechi.trebuia sa faca mamai precizarea asta pt ca sa stie lumea intreaga cum ca sasha e mult mai mare acusica

carla,mami de putoiu sasha



Pupam baiatul scump si dulce si pe mamica lui o tinerica frumusica

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Carla de ce nu esti in listuta la sarbatoriti ???? Baga repede datele sa te trecem. Tre sa stim cand iti cantam si uram

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

klemi si sasha la fel...si inainte nu facea...adik dormea dus 8ore....
vreo idee....?
de fructe in comport nu stiu ce sa zic...e tentant...dar cred ca au destul zahar....
si pe mina m-a bantuit gandul asta vreo 5min si ..mi-a trecut


carla,mami de putoiu sasha



nu stiu, probabil dor gingiile, ....sper sa treaca cat mai repede, ca in stilul asta o iau pe campii , nu stiu daca la tine a iesit vre-un dintzisor, la noi nu....

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput