Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mooooama ce nervoasa sunt
Ieri am facut comanda la Crazy toys o piscinutza Thomas pentru ziua nasicului mic pe care si-o serbeaza maine. Si eram tare fericita ca imi ajunge comanda azi. A ajuns, dar sunt probleme la factura...au trecut din greseala pe factura de ramburs cu 300 ron mai mult. Imi vine sa ii omor, ca nu e nimeni la ei la firma sa rezolve greseala si curierul nu putea sa imi lase pachetul fara sa platesc toata suma. Si cred ca tot luni imi ajunge......Imi vine sa urlu de nervi...asta ca tot nu mai urla piciul....sa urle cineva in casa asta ca e prea liniste

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimihoo
tot va cititi blogg-urile, ar fi fost haios sa va fi cunoscut


aoleu... asta imi aminteste ca n-am mai dat de mult de citit
si eu.
N-am mai avut stare sa scriu nimic....


Ada, mama de baieti:
Teo (10a4a2007) si Radu (22a10a2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

mimihoo la capitolul anterior am citit si eu dar asteptam sa intru pe pc. aici pot scrie maw 450 de caractere.

boo multumesc frumos.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

neata
eu-s la serviciu.....
nu dati cu pietre...mi-am luat luni liberi pt ziua de azi...
am fost ieri la neurolog...si sasha evolueaza f bine.....ne-a zis docto...ca poate aia prof doct etc...de la kinetoterapie...poate ne-au dat diagn.astea si din interese....pur materiale!!! am ramas masca atunci cand ne-a zis...eu chiar nu pot sa cred...
oricum...chiar de-ar fi asa...pana nu-l vad ca merge, vrbeste etc....nu intrerup nici kineto, nici hidro...etc.
mai bine sa-mi "para rau" dupa niste bani....decat sa nu pot da timpul inapoi.
ma rog....sanatos tun nu e inca.....dar evolueaza super bine...recupereaza etc.....
moama...vad ca vorbiti de peste .....eu nici nu ma gandisem sa-i dau asa ceva.
eu vita nu i-am dat pana acum...carnita i-am dat doar piept de pui....iar fructe....am tot incercat ...cel mai mult ii plac banana si para...(am incercat cele doua in combinatie cu branzica...mananca dar se vede ca ii vine sa ma bata....prefera cu biscuiti....cele doua combinate)
peste.....facut cum?
sasha daca e vreun aliment necombinat cu iaurt.....nu prea mananca....asa ca nu prea vad cum ar mancsa peste cu iaurt, totusi
nu plecati la iarba verde?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

nu pot sa intru pe mess.....se intampla ceva cu yahoo?
ce probl am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

muuh mersi mult pt lamuriri. un magazin naturist am ochit si prin zona, il invadez cat de curand sa vad cum se prezinta.

carla pupici lipiciosi lui sasha. foarte bune vesti dar de data asta ce-l opreste sa fie deplin sanatos? ce ti-a mai zis?

nicole unde esti?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

reusisi? hai ca intru si eu.

babytza cred ca piscina va fi la fel de frumoasa si luni.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Carla super vestile !!!!! Sa dea Dumnezeu asa sa fie, cel mai important este sa fie Sasha bine Banii se fac la loc Ce ma bucur, in sfarsit acum incepi si tu sa te mai linistesti
Si trimite-mi o poza cu micutul putzoi ca te ciufulesc

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

toata lumea e la iarba verde numai noi stam in casa?

Mimihoo, ada e ra usor de reperat in ikea ca umbla cu doi bebei si cu mine cascata prin preajma dar asta e doar de dragul acuratetii informatiei, nu ca ar avea vreo relevanta la depistt Ada in Ikea.

Legat sa san... mare pacat, am citit undeva pe help line de o mami care reusise sa intoarca pe bebe la san dar mi se pare un attempt foarte delicat si aproape imposibil. Chiar mamaica a spus ca i-a luat mult timp si in principiu era vorba de mult contact fizic piele la piele, dormit imprena, luat usor si cu frumosul in asa fel incat bebe insusi sa vrea sa ia sanul. Oricum e aproape SF ce scriau fetele pe acolo. Iti urez sa tii lapticul cat mai mult si oricum faptul ca te-ai relaaxat ajuta cel mai mult. Vreau sa spun cu ocazia asta ca si lapticul meu a revenit la normal si nu iau nicio pastiluta nimic-nimic. Doar beau ceai in loc de apa asa m-am obisnuit .




de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimihoo

mi s-a pus un nod in gat:
http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-you-shouldnt-eat-this-fish-pangas-pangasius-vietnamese-river-cobbler-white-catfish-gray-sole/

eu tocmai dezghet fil din asta pentru pranz ... sa mananc, sa nu mananc ..
al meu zice ca-i o prostie. nu stiu ce sa zic

tocmai am gasit si contra: http://mattsteinglass.wordpress.com/2008/05/19/thou-blackguard-thou-slanderest-my-fish/


Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia: http://picasaweb.google.com/mimihoo
http://jurnalulsofiei.wordpress.com/
poze diverse: www.flickr.com/photos/mipepitoida


Asta cu pangasius ...pare sa fie verosimila ...din punctul meu de vedere

Sotul meu a cumparat o punga de pangasius din Carrefour...din care am gatit si am mincat eu, tati si Stefan. Eu m-am deranjat la burtic destul de rau..tati parea ca nu a avut nimic ...iar lui Stefan i-a revenit enterocolita pe care initial o facuse in gradinita . (Asta se intimpla acum vreo 2 luni ...cu citeva zile inainte sa il internez in spital)La vremea aia am suspectat pestele ...dar nimeni nu m-a crezut ...acum inclin sa cred ca bacteria minunata care i-a facut zob stomacelul si nu numai.. a fost chiar in pestele ala..

Mai mult ..la ceva timp dupa intimplare ..tati ..care nu a crezut ca pestele ar fi avut vreo problema..a descoperit ca a mai ramas ceva prin congelator ..din pestele cu pricina ..si..intr-o seara... si l-a pregatit prajit (asa cum mie nu imi place)..si l-a infulecat cu mult usturoi...cica a fost un deliciu...iar noaptea ce-a urmat si-a petrecut-o pe buda ...de l-am gasit eu dimineata palid si lipsit de vlaga...de m-am speriat..cind l-am intrebat ce-a facut ..a marturisit ...
i-am zis ca si-a meritat-o din plin ..eu ii spusesem sa arunce pestele ala..dar nu m-a crezut.

concluzia o trageti voi..

scuze pentru cearsaf...

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput