Burtici fericite de septembrie-octombrie (49)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Iuliapapusa, si burtica mea arata cam la fel la 18,5 sapt. Si eu as vrea sa o am mai mare . Am pus poze pe contul comun.

in curand mamy de bb scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Delia,cat ai platit tu pentru aparatul de monitorizare a inimii bebeului cu tot cu taxe trensport etc? in cate zile il primesti? mi se pare o chestie super daca e de calitate. pupici!

THEA2218+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Delia79 imi dai si mie linkul ca nu- gasesc, te rog?

+19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:



http://www.chinavasion.com/index.php/cName/health-lifestyle-personal-health/

Am platit 59$ canadieni, vedeti voi cat inseamna in lei sau euro si a ajuns in 18 zile (cam mult ), dar voi sunteti la jumatatea distantei

Cea mai buna investitie din viata mea

in curand mamy de bb scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Salutare
Monica ma bucur ca esti bine.
Cati sa sti ca eu sunt la a doua sarcina si abia pe la 17 sapt am simtit bine miscarile lui bebe si doar seara cand ma puneam in pat. Iar la primul copil doar dupa 20 de sapt am inceput sa simt ceva.
Iuliapapusa mie burtica la primul bebe mi s-a vazut ca a ta abia pe la 6 luni. Eram si slabuta 54kg la 1.77. Dar vad ca si tu esti slabuta deci eu zic ca e bine cum se vede acum.
Delia si mie mi se pare super investitia. Si eu ma gandesc sa-mi comand asa ceva de ceva vreme si cred ca pana la urma am sa o si fac. Multam' de link.
Intradevar la noi sunt destul de multe reduceri dar parca pt bebei mici nu am prea vazut reduceri. Nici nu am urmarit foarte atent asta dar de acum o sa urmaresc.
Virusul incepe sa se apropie si de orasul nostru se pare. S-au gasit doua cazuri la copii intr-un oras vecin dar zice ca sunt usoare, ca si o gripa obisnuita. Sa speram ca trecem si de asta cu bine pana la urma. Delia la voi nu a ajuns in Montreal?

Adriana 17+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:



Adriana, si la noi sunt cazuri de gripa porcina. OFFf, ce ma enerveaza virusii astia, nu-ti spun de cate ori ma spal pe maini pe zi

Sa stii ca nici pe aici reducerile la haine de bb nu sunt spectaculoase, dar mai sunt vanzari de depozit si atunci trebuie bagat mare . M-am uitat la fotoliul de masina pt bb de care spuneai mai demult si mi se pare f interesant, desi cam scump Dar ce nu merita bb?

in curand mamy de bb scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

eu am de gind sa iau co pe anul acesta inainte de prenatal.Se poate?Banuiesc ca o sa iau zile de co echivalentul la cita perioada voi lucra din an,nu-i asa,deci din cele 25 pe care le am intr-un an calendaristic normal se impart la cite luni sint si sa zicem ca lichidez tot co la 1 iulie voi primi cite zile se aduna pina atunci,nu 25,nu-i asa,urmind sa le leg de prenatal.Am socotit bine?Spunea cineva ca lucreaza la personal,o rog sa ma ajunte,ca o vreau sa o cam chilesc de pe la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

bravo unombun
asa sa faci.sa te odihnesti si sa iti vezi de bebele tau ca e cel mai important acum. nu cunosc exact modul de calcul dar cred ca este asa cum ai spus si tu.



20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna fetelor

Am fost la Auchan in Militari si am luat cate ceva pt bebe: 3 perechi pantalonasi, un body cu maneca lunga si 3 caciulite. Am dat vreo 35 lei pe toate. FF convenabil. O sa mai merg..poate data viitoare la Auchan Titan.



Dana 19+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

AAA...si am luat doar culori universale: portocaliu si galbui. Nu suntem siguri ca e fetita (speram pe 14 mai la morfo 2 sa ne clarifice Iosup)si oricum vrem sa mai facem un bebe si sa le avem si pt bebe 2, asa ca mergem pe culori unisex.

Cat priveste bebe, eu l-am simtit de la 14 sapt si dinh ce in ce mai tare. Deja acum simt si la mana. Dar eu la 14 sapt aveam 45-46 de kg deci f slaba si dr. a zis ca de aceea am simtit asa repede bebe. Si...culmea...am si placenta inserata anterior si fundic.

Dana 19+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput