Burtici fericite de septembrie-octombrie (49)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

Eu cred ca multe din greturile cu care ne-am confruntat,sau varsaturi.etc au fost datorate si unei disfunctii pe la bila,la ficat,la stomac.La mine cu siguranta,pe fond de antibiotice si antiinflamatoare luate pe perioada ultimilor ani.Medicamente straine si tari primite de la ginecologie,in cazul meu,pentru anexita -cind ma trezeam dimineata era gurita mea o farmacie..asa ca nu as da chiar asa mult pe bebelus din greturi.
La consult,apropos,doctorita mi-a spus ca la 14 sapt cit am,ar fi cazul sa se termine cu varsaturi si greturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Elenuta, daca ar fi sa ma iau dupa studiu, David al meu cred ca ar fi un retardat pt ca eu nu am avut stari de greata cu el. Din fericire nu e asa si sper ca nici bebe 2 pt ca nici acum nu mi-a fost rau. Ceva adevar intrevad la faza cu probleme cardiovasculare pt ca David s-a nascut cu un suflu care din fericire, dupa spusele medicului la care am fost cu el nu e grav.
Monica, ai fost la dr?

17+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Monica, pana am scris eu mesajul vad ca ai aparut si tu.
Eu foarte putine lucruri pt copii am cumparat pt ca am primit toata garderoba de la sora mea.


17+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!

Noi tocmai ne-am intors de la Ikea, unde parca era invazie de femei gravide . Nu exagerez dar cred ca am vazut cel putin 20 de burtici. Marti revenim acolo sa-i luam lui Matei niste jucarioare de lemn ca azi nu eram pregatiti cu prea multi banuti. In general jucariile de lemn sunt destul de scumpute, dar la Ikea au preturi rezonabile. Am citi mai demult ca acest tip de jucarii ar dezvolta inteligenta copilasilor.

Noi nu stiu cum sa-i mai ocupam timpul lui Matei cand stam in casa.
Ellenuta, si mie mi-a facut parul permanent ieri .

Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 20+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

GAta, am terminat cu gateala si acum sunt mai free. Mesajul anterior l-am scris cam in graba. REcunosc ca si de citit am citit mai pe diagonala

Nu am fost la doctor deoarece cel mai apropiat spital de urgenta de mine e Sf Pantelimon unde am fost asta-iarna cu atacul meu de panica si s-au purtat cu mine de parca eram ultimul boschetar. SI n-am chef, gravida fiind sa-mi bage cine stie ce pe gat. Oricum a trecut si cred din ce in ce mai mult ca a fost de la balonare si constipatie. Cel mai important pt mine este ca bebe misca. Azi a fost mai putin activ ca am si stat numa in picioare dar vad ca acum ca m-am asezat a inceput fotbalul

ELle, eu sunt dispusa sa ne strangem mai multe si sa comandam si chiar ma gandeam sa fac o comanda la Next destul de curand (asta aveam in cap cand mi-am luat laptopul in brate ) Sper sa revina si cei de la bimbomarket pt ca vreau neaparat un balansoar de la Fisher Price care la ei este 90 de euro iar la noi costa in jur de 8 milioane si ceva . DAca nu, caut pe cineva cu rude in Italia si tot il iau

Of, am uitat ce am mai vrut sa spun, stiu ca vroiam sa mai raspund unor fete dar ... ma duc sa ma uit la Poirot si sa-mi pun celulele cenusii in miscare ca nu se mai poate



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 20+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:



Neata si de la Montréal

Fetelor, am avut o saptamana super grea la munca si in consecinta m-am resimtit toata saptamana. Adica am dormit cate 12 ore ca sa pot rezista. Dar a trecut si sper sa se mai calmeze lucrurile.

Sa stiti ca sunt cu lectura la zi . Ma sperii si sufar odata cu voi cand aveti probleme gen dureri, cazaturi, raceli, patanii cu copilasii. Recunosc ca mai citesc si de la munca , dar nu pot raspunde. Azi dimineata vad ca toate fetele sunt bine si ma bucur .

Ellenuta, nici eu nu cred in corelari gen greata=inteligenta, dar asa pt amuzament: eu am avut greturi seara...deci?? Banuiesc ca nu se pune la socoteala

Si mie mi-au placut seturile de asternuturi facute de Lore. Nu as fi putut sa le deosebesc de cele din magazine. Foarte frumoase, felicitari! Eu fac parte din categoria descrisa de Lutoniana : la cei 29 de anisori ai mei inca mai sper sa-mi descopar vreun talent ascuns . Probabil sunt un pic naiva.

Cati, te inteleg cu nerabdarea de a simti ''loviturile'' lui bb. Eu am inceput sa simt miscari subtile pe la 16 sapt, iar acum de cateva zile simt fetita si la mana. Dar trebuie sa am rabdare si miscarile sunt oricum inca f slabe si cand si cand.

In rest, ma simt cam in afara subiectelor, din pacate nu pot participa in direct, dar va citesc cu placere.

18+



in curand mamy de bb scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:



revin si eu cu rugamintea de a-mi trimite parola pt userul comun si de a-mi explica (ca la prosti va rog) cum se procedeaza.

Fetelor, sa stiti ca si eu am episoade de paranoia, ma mai trezesc plangand din nimic, dar incerc din rasputeri sa gandesc pozitiv. In ideea de a ma ajuta sa ma calmez am comandat un aparatel cu care ascult bataile inimii la bb. Pun linkul, poate mai sunt doritoare, pe mine chiar ma ajuta psihologic vorbind.

http://www.chinavasion.com/index.php/cName/health-lifestyle-personal-health/


in curand mamy de bb scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

multumesc Ellenuta pt parola . Imi explici si unde sa ma duc ca sa pot vedea liste si ce ati mai puus voi acolo? nu dati cu pietre, chiar nu ma prind

in curand mamy de bb scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

ah, gata am gasit

merci inca o data!

in curand mamy de bb scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna fetele.As avea si eu o intrebare.La 19 saptamani voua cum vi se vede burtica, cat v-a crescut?Ca mie mi se pare micuta,zau.In rest suntem bine.Sper sa fiti si voi.http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=75731&cid=34903 cam asa am burta

+19

Mergi la inceput