Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

maria: sa ai grija de voi.te pupik si iti doresc o noapte linistita si somn usor

Yioanna 33+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 7 saptamani pana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Yioanna..multumesc,la fel si tu de bebelina!!Noapte buna si pe maine!!
Am plecat la orizontala..

35+ Darius Nicholas
AMR 4 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
reusesc si eu sa va mai salut, recunosc ca in ultimele 2 zile abia am reusit sa va citesc cu greu, pt ca eram moarta de oboseala seara cand mai ajungeam si eu pe la calc.
Deea foarte emotionanta si haioasa povestea nasterii. Ma bucur ca asa mai constientizez si eu la ce sa ma astept.
Apropo fetele care ati mai nascut, cand ar trebui sa sun dr si sa o iau din loc spre clinica.Care sunt semnele concrete? contractiile dureroase, apa care se rupe ( si daca se rupe la dus si nu-mi dau seama), dopul gelatinos (cum pot sa nu-l confund cu o secretie mai abundenta?),care sunt semnele clare ca nasti?
Kiralina super ca ai putut face cursuri, macar o sa ai habar de cate ceva, eu am tot citit carti dar sunt sigura ca nu o sa-mi mai aduc aminte in cazurile concrete care sunt solutiile.
Andreea1608 esti tare frumusica si stralucesti toata.
Blue77 si eu am des ameteli scurte insotite de bufeuri de caldura, mai ales seara, m-am obisbuit cu ele si nu mi-am facut griji pt ca au trecut de fiecare data repede.
Maria incet cu munca, chiar daca tu ai impresia ca nu faci mare lucru, organismul se resimte, treb sa stam cumintele, mai avem un pic

33+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Am schimbat si noi semnatura
A si am uitat sa va spun ca sunt f incantata ca am gasit si eu o pernuta pt fixare, cu toate ca nu stiu cat va fi de eficienta, la un capat sprijinul consta intr-un ursulet prins cu arici care are un sistem de emitere a sunetelor care seamana cu bataile inimii( am pus si o pozica).
Laura vrem si noi daca se poate in albumul comun si pe filmulet( prefer poza in care sunt in rochita), am tot incercat sa pun eu poza in albumul comun dar nu am reusit.
Bebe beca, Sara este superba, nu ma saturat sa ma uit la poza ei.
Sincer nu ma satur de toate pozele cu bebici, ma uit cu drag la ele si imi tot imaginez cum va fi bebele meu

34+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata fetelor..o?

Nu mai pot sa dorm cu toate ca aseara am adormit foarte tarziu,dar nici obosita nu ma simt(deocamdata).In sfarsit am reusit sa ma mai suvitez cred ca pentru ultima oara inainte ca sa nasc..sa nu va ganditi ca o sa renunt la obiceiul asta..va fi doar ceva temporar.

maria bunica...........ia-o mai usor cu aranjatul si curatenia..ca o sa obositi amandoi

ganesha...............felicitari pentru cele 34 de saptamani...mai ai un pic si gata.Foarte frumoase lucrusoarele la bebe..si patutul....si eu pentru fi-mea am luat aproape la fel

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Buna dimineata

Cris eu vreau o cafeluta te-ai facut frumusica ? bravo asa de bine e cand iti faci ceva pt tine

Maria ma bucur ca ai terminat curatenia in camera lui bebe stiu cat iti doreai sa iti iei de grija vezi sa nu te obosesti prea tare iti dai seama cand ai sa vezi caruciorul si masuta eu cred ca daca le-as vedea la noi in casa as da in plans de bucurie

Ganesha tu intrebai de stare asa care te ia cu calduri ? si eu am dar trec repede eu cred ca e din cauza ca ne apropiem de marele moment si oricum organismul este suprasolicitat

Va doresc sa aveti o zi de 1 MAI frumoasaaaaaaa si calma

si sa nu uit :

DE AZI OFICIAL AM PRELUAT OFICIAL STAFETA


Oana_du cum te simti tot rau? trimit sa te simti mai bine



34 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
36 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Ganesha scuze te-am confundat cu blue_77

Blue eu am stari de care intrebai tu stai linistita nu cred ca e nimic grav eu in ultimul timp si ametesc cred ca e de la volumul marit de sange

Doamne tare mai sunt uituca

34 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
36 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Buna dimineata dragele mele,

Ce mai faceti? Sa stiti ca v-am tot citit zilele astea dar nu am scris ca nu aveam mari noutati. Noi ne pregatim acum de ultima saptamana acasa, astazi sau maine vrem sa mutam mobila din viitoarea camera a lui bebe in sufragerie (o sa iasa o inghesuiala de zile mari si nu sunt prea incantata, dar ce sa-i faci...) si sa mergem sa ne mai uitam si la mobila desi sunt destul de convinsa ca nu o sa cumparam nimic inainte sa plecam, probabil ca tot pe bietul tata o sa pice magareata sa ridice si sa monteze totul, dar el oricum e mult mai priceput decat noi

Matei a fost tare ocupat de cand am venit inapoi acasa, si cu vreo doua deplasari si cu munca multa pana seara tarziu asa ca nu prea am reusit sa ne vedem si sa stam de vorba ca oamenii. Aseara a fost foarte scump ca stateam in pat si i-am zis eu ca pe mine ma cam ia cu frica - nu de nastere, ci de ce-o sa fie dupa, daca o sa ma descurc etc si el bietul probabil ca se simtea cu musca pe caciula ca nu a fost foarte implicat zilele astea...asa ca dupa aia era foarte pus pe rezolvat chestii practice, m-a intrebat cand pregatim bagajul pt spital si a zis ca in weekend citeste si el cartile de copii pe care il rugasem sa le citeasca. E tare dragalas, cred ca o sa fie un tatic de mare arta...

As vrea si eu sa ma duc la cursuri, stiu ca zicea o fata de curand ca doar a citit carti si nu stie daca o sa-si aduca aminte ceva cand o fi cazul - exact asa ma simt si eu! Mi-a zis dr de la Viena ca imi poate organiza niste cursuri in engleza dar n-am inteles foarte bine daca sunt doar cursuri pregatitoare pt nastere sau includ si chestii despre bebe.

Pe scurt, ca iara v-am scris un roman ca de obicei, suntem bine dar incepe sa ma ia morcovul



Alex 31+ [o sa ne hotaram la un moment dat...] Victor
http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/PanaAcumPeScurt?authkey=OSg7SMV1YUU&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/Bebel?authkey=69A5urjDRCw&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Neata buna fetele!

Sper ca v-ati odihnit bine azi noapte!

Eu am postat aseara la cap trecut... apoi am fugit repede la bebe ca incepuse simfonia

Ioana sanii sunt fierbinti si chinuiti, bebe moflaie pe ei toata ziua, bine ca ii mai scuteste putin noaptea.

Lapte am foarte mult,mult mai mult decat ii trebuie lui, il mulg des si oricum imi pateaza mereu tricoul.

Vad ca o data cu preluarea stafetei fetele devin tot mai harnicute cu amenajarea camerei lui bebe si nu numai! Nu va obositi prea tare!

Oana_du cum esti?

ganesha foarte frumoase lucrusoarele lui bebe. Sa le foloseasca sanatos! Despre inceputul travaliului nu stiu ce sa spun, am tot citit si eu dar se pare ca la fiecare e diferit. Ai vazut cum a fost la mine, am uitat sa spun ca eu dopul l-am eliminat inainte sa plecam de acasa spre spital. Cat despre apa, nu te speria, e destula... nu cred ca nu o sa iti dai seama cand se rupe (daca se rupe )

andreea1608 incearca sa nu te mai stresezi cu serviciul, si la mine era mereu un stres continuu... dar mi-am impus sa raman calma si am reusit!

Monyka iti tinem pumnii pe luni.

anamariacs felicitari pentru nume, e foarte frumos!

LauraOana La multi ani surioarei tale!

Miruta La multi ani sotului!

Clody imi pare rau ca esti asa stresata din cauza banilor, lasa ca pana la urma se rezolva toate

Carla, Ioana sa treaca oboseala si supararea... Ioana cum mai e cu papica?

Va pup pe toate!


P.S. Darian a dormit neintors toata noaptea!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Deea asa ce ma bucur ca bebe Darian te lasa sa te odihnesti si felicitari pt laptic

Asta e in legatura cu problemele trebuie sa trecem peste toate ca altceva nu avem ce face



34 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
36 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput