America (162)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

pupam frumusetile nou botezate, adica printul aidan...si pe mai frumoasele lui mamici, cea naturala si cea spirituala.... si revenim imediat ce putem

pumba sunt aici


lisa, hai miresico baga poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Liris, nu mai spui nimic?? Cum e bebelusha???

Eu am un respiro...baietii la tenis si pian...Sotu a chiulit azi de la juma de zi de munca, si tocmai ce ma suna sefu lui...ca daca nu stiu nimic de el...am mintit cu nerusinare, ca habar nu am!!!! (ma spovedesc si io la voi)

Lucasmom, eu am camera de 1 an jumate, si inca abia ma "prind" cum sa o folosesc...traiasca auto!!! Eu am 2 lentile: 75-300(telemacro) si cea cu care vine body-ul...Cea obisnuita...e normala...nu face cine stie ce...cea de 75-300 isi face toti bani http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/ aici sunt cateva poze facute de o super amatoare (nu toate sunt facute cu 75-300, dar sigur vei stii care cu ce)...Eu sunt ok cu Tamron...ieftine si isi fac treaba...nu iti sare inima din piept cand o dai din greseala de pamanat!!!)

Irina, ceva poze noi la nasica cu dor???

Ramona, mai bine ca stati acasa...paza buna...trece primejdia rea!!! Eu nu stiu ce o sa ma fac cu copil de clasa 3-4 incolo...ca nu ma prea pricep la matematici avansate!!!! Sau orice avansat


Azi imi spune David:
-Mama, ce bine ca nu esti mama mea vitrega!!!! ...Mi-au iesit ochii din orbite cand am auzit si l-am intrebat cum adica si el cica: pai cum era mama lui Hansel si Gretel......Rad si acu!!!!

Sinzi , Radu si David psihologul
varsta David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Fetele, cum vorbesc copilutii vostrii, sau mai bine zis cand erau mai mici(cei care sunt mai mari acum) vorbeau corect engleza?

Aidan nu pronunta bine unele litere, la love spune wove, la question spune tuestion, pe prietena lui Teagan o striga Teadan, la great spune gweat.
Cam astea sunt literele problema, l,q,g,r. Mie mi se pare tare scump cand il aud dar...sa ma ingrijorez? Am sa vorbesc la baza cu cei de la Speech Therapy dar e nevoie? Ai vostrii copii au vorbit asa, daca da, cat a durat?

Aidan e foarte interesat acum de: de ce e el fiul meu? Cum e el fiul meu? Am stiut ca am un fiu pana acum? El are un fiu, sau va avea un fiu?
LOL, de unde ii vin intrebarile astea? La gradi incepe sa inteleaga copiii, oare de acolo? Asa probleme existentiale au copiii de 3 ani? LOL


Adriana si Aidan - 3 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Sanziana, pai tie nu ti s-a intamplat sa te impresioneze cartile, cand erai copil?

Eu eram invers, eu imi doream sa-mi spuna mama ca sunt infiata. Ii ziceam :" Mami,te rog eu, mult, mult, mult, infinit de mult, spune-mi adevarul ca nu ma supar"

( asa o rugam si inca o rugam noi pe mama ceva cand ne dorim ceva de la ea - stiam ca nu ne poate refuza)

Si mama zicea: "Esti a mea, mami, asta e adevarul"

Tare ma deranja ca nu sunt infiata si nu pot sa-mi continui visele. Inca mai sper ca intr-o zi o sa-mi spuna adevarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Haha, Hilde, si eu imi imaginam ca sunt infiata si ca intr-o buna zi voi gasi dovada = certificatul meu de nastere "adevarat"

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ramona ai o gradina absolut superba! Foarte, foarte frumoasa!

Sanzi am niste pozici, dar cred ca le ai si tu, ca doar le-am sharepe toate.
Maine mergem la St Augustine (am prins curaj dc am vazut ca se comporta copilul bine la drum).Oricum nu se compara 6 ore pana la voi cu o ora pana in st augustine.

Dar poate duminca ti-l arat pe finut pe camera web cum se stramba dupa o lingurita de suc de mere!
Saracul, l-am carat azi la scoala dupa mine iara, de la 2 la 6, a fost deliciul tuturor, se conversa cu ei, zambea!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Salutare

vai ce vorbarete mai sunteti! bravo! aflu multe de la voi!

Miere: dar poti merge la scoala cu bebe? adica iti da voie? eu ma cred inca in RO

blackpantherro: si al meu David vobeste stilcit si in romaneste si in engleza. si are 4 ani deja. din graba. daca il pun sa zica papagal pe silabe zice corect, apoi uita peste citeva zile si tot galul zice! acuma lucram la "gunoi" careia ii zice ghiunoi.
mai, dar cuvinte magice ca chucky cheses nu greseste never!
dar ce intrebari mai frate! al meu ma intreaba
"ce faci?
sterg praful!
cine a pus praful pe noptiera?"



asta cu infiatul la mine a fost dureroasa ca prietena cea mai buna a mamei seamana cu mine, si din prostie, amuzament mi-a zis ca eu de fapt sunt fiica ei, ca m-a dat, ca era divortata si singura. nu va zic ce s-a suparat mama mea!!!
istorie lunga.

vroaim sa va zic ca noi mergem in vacanta pe 1 iulie la Los Angeles. Anul trecut nu am fost nicaieri. am pus sotul sa-si ia obligatoriu concediu. stiu ca ati mai scris de o suta de ori de atractiile de acolo. daca v-a placut ceva ziceti aici. mergem cu masina, stam la hotelul de linga aeroport. copii mici. am mai fost, dar mai mergem ca e frumos. ne-a placut plaja Santa Monica ca asta stiam din filme. ha ha ha. disney vom merge cind vor fi copii mai mari sa tina minte ceva.

Ramona ce frumos...........dar cit teren ai? si eu am .... habar nu am cit! ( mult) dar nu fac nik ca nu am timp! am gazon, destul de greu de intretinut, citrice ( de toate cite unul) am pus niste flori care au crescut in nestire intr-un loc amenajat cica. dar am sprinker si asta ma salveaza! am prea multe flori in gradina din fata casei, fac mizerie si mereu am scrisoare de la ascociatie. mama m-a ajutat cu chestia asta mult. ii placea la gradinarit. si mie imi place, in RO faceam dar nu aveam urlatori pe la ureche.

fetelelor astept raspuns ce v-a placut in Los Angeles. apoi cica doua zile la Las Vegas. nu jucam, doar vizitam ca ai ce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Vroiam sa zic ca noptea avem ceva animale vizitatori ca gasesc cacatzei dar nu de pasare! dar nici ciini salbatici. am vazut iepurasul la Ramona si ma gindeam pe unde ar putea intra? ca aici am numai ziduri de piatra am drept gard. am lasat doua turturele sa faca cuib la acoperis, acuma puii is mari si vad ca deja au vizitatori prin iarba mea pe aici. cred ca la turturele vin animalele de prada noaptea.

cred ca nu mai duc gunoiul noaptea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cenia, la scoala am biroul meu, acum nu mai merg la cursuri, deci nu deranjam pe nimeni.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Irina, daca aveam si noi o luni sau vineri libera, veneam si noi!!! Noi pe 15 mai mai avem o vineri libera!!! Parca la intoarcere ati facut mai putin de 6 ore?...Noua ne-a luat 4 jumate cu 2 opriri de cate 15 min!!!!...(si am condus eu...fara ochelari)

Hilde, ba da...dar m-a amuzat cum a spus-o!!! A rasuflat usurat ca el e norocos si are mama naturala!!! hihi...

Panterutza, David a fost balbait de pe la 3 ani pana pe la 4 jumate...Am fost atunci la logoped care l-a evaluat si mi-a spus ca e absolut normal si ca se va corecta in timp (ceea ce s-a si intamplat)...La varsta asta (3.4.5 ani) limbajul se dezvolta atat de mult incat fizicul nu poate tine pasul (muschii limbii, respiratia), si atunci apar "defectele" de vorbire...care sunt absolut normale si se corecteaza de la sine in timp cand organismul "catch up" cu achizitiile lingvistice...Daca persista dupa 4 ani si nu observi nici o modificare, atunci e cazul de un logoped...Nu il frustra corectand-ul de prea multe ori...adica repeta-i cuvantul corect o data, si atat...ei retin varianta corecta, dar le ia un timp pana o pot reda!!!
Acum incep si geloziile ca tu esti deja casatorita...si el nu va putea sa te ceara de sotie...haha...si David saracul ce dezamagit a fost cand a priceput cum sta treaba!!!!

Sinzi , Radu si David psihologul
varsta David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput