America (162)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Ramona, ce flori frumoase!


www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sinzi, putem merge si atunci cand aveti voi zi libera, numai sa nu fie prea obositor pt voi, eventual putem lua o noapte la hotel.
Noi maine plecam dimineata si ne intoarcem seara, mergem cu niste prieteni care au si ei o fetita de 1 an si jumatate.
Da, la intoarcere am ajuns mai repede, nu am facut decat o oprire si a bagat viteza Lucian ca plangea Aidan f tare. Si azi avut crampe, imediat cum i-am dat un biberon de formula praf....clar nu ii prieste, cred ca o sa-i dau numai formula la sticla gata preparata.

In alta ordine de idei, cica e un caz de flu in campus la UF, dar se pare ca nu ar fi swine flu, inca nu au venit rezultatele analizelor finale. Dar persoana respectiva s-a recuperat in totalitate si cica nici nu a fost in campus in perioada cat a fost bolnav. Ce sa zica si ei, mi se pare cam cusuta povestea cu ata alba, mai ales ca in perioada asta au fost examenele finale si nu prea poti sa lipsesti.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

Liris, nu mai spui nimic?? Cum e bebelusha???


e cumintica. pina acum.
ca si la primul am proleme cu alaptarea. in fine ... suntem deja si pe formula dar am cumparat si o pompa sa mai trag cite ceva.

no bine, am inteles ca ar fi o sa stea asa de mult, desi barbate-miu zice ca nu crede ca e ok ca i-am luat bilet pe aproape 6 luni din prima cu viza ei B.
acum la intrare in US sa puna un ilet in pasaport in care sa scrie in engleza
"am venit in vizita la fiica mea. planuiesc sa stau 6 luni pina pe ... noiem. nu vorbesc engleza
fiica mea locuieste la adresa ... , nr tel ..."
e ok planul asta? ---mi-a fost sugerat de catre tipa de la agentia de bilete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da, e foarte buna ideea, am mai auzit-o si la altii.
Sa nu mentioneze nimic de copii.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Liris sa nu spuna nimic de bebe.
Eu te-as sfatui sa faci alktceva. Sa scrie barbatul o scrisoare autentificata de notar.

Io bla, bla care stau la, castig atat si nevasta mea sta acasa o invitam pe soacra sa stea la noi vara asta. (asa casual)
Si precizezi ca-i acoperiti cheltuieli de drum dus-intors si ca are asigurare medicala sau ca-i platiti voi.
Un fluturel de salarel recent. Si atasezi copia de la biletul dus-intors.

Noi asa am facut pentru mama. Un fel de affidavit of support voalat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Ramona, am vazut si eu pozele cu gradina, foarte frumoasa

Liris donsoarei.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Fetele am mai intrat si eu sa va salut. Suntem bine, crestem crestem, pana acum 5 kg si ma apropii de 6 luni. Poate scap si eu ca si Andreea doar cu vreo 8 kg puse, ah.
Cursuri, Raluca, serviciul nici sa respir nu am timp.

Cami nu am facut poze cu burtica...



Va pup fetele si va doresc un weekend frumos!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Corina ma gindesc mereu la tine pe Raluca,
tin pumnii in continuare,
A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Miere, Cenia, Josefine, Lai va multumesc.
Cenia, cred ca fortareata din aia ne trebuie si noua sa nu mai intre iepurii.
Nu-i atit de mare terenul, o mie si ceva de mp. Greu de spus, ca nu-i chiar un square.
Panteruta, nu te stresa atit de devreme cu vorbitul. Ana spune "happy" in loc de "heavy" sau "busy" in loc de "dizzy", "firsty" in loc de "thirsty". A avut si Alexandru din astea, unele l-au tinut pina cind a inceput scoala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mereu uit cite ceva. Old age!
Liris, mie mi-a placut cel mai mult ideea lui AB. De acord sa nu mentioneze copilul si suna mai bine "over the summer" decit sa spuna ca sta sase luni. Daca o intreaba in mod special e altceva. Bafta multa, conteaza sa ai un pic de ajutor mai ales ca-s doi micuti.

Mergi la inceput