America (162)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

nu datiiiiiiiiiii.......cam tarziu,dar in sfarsit am terminat cu musafirii
multumesc pt toate urarile

am un link pt voi:http://anaciufulita.shutterfly.com/
Enjoy!!!


P.S.:nunta...a fostsuperba...mi-am luat cel mai grozav barbat.

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Awwww, ce frumoasa e poza asta http://anaciufulita.shutterfly.com/30#51

Sa fiti fericiti, sanatosi si Ana sa va aduca numai bucurii.E tare frumoasa si grasuna! :)

Adriana si Aidan - 3 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

multumim!

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Lisa, ce familie fericita ai! Radiati liniste si dragoste!
Felicitari pt nunta si pentru botez. Sa aveti mult noroc!


Liris, multa sanatate si felicitari pt fetita. Sa fie sanatoasa si mancacioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Lisa felicitari pt.minunea mica si pt.nunta. Sunteti o familie tare frumoasa.

Eu mi-am luat un sick day azi. Sunt rupta de oboseala ca piticul s-a trezit f.des azi noapte si n-am inchis un ochi. M-am ales si cu o raceala. El saracutul cu teething la molarii din spate, cu tuse, ba mai are si cosmaruri din cand in cand. Of of. Se tot trezea peste noapte si striga NU, NU. Si dura cel putin 1 h sa se calmeze. Of of Voi ati mai patit asa cu ei cand au fost mici, pe la 2-3 ani? Ce sa mai zic ca e la faza de "my way or the highway", nu faci cum vrea el, se pune pe un tipat si marait si plans de cred ca vecinii s-au saturat de noi. :) Interesant e ca la daycare e cuminte, cooperant, vesel. Si cum vine acasa incepe cu scandal de la un banal spalat pe maini (mai nou refuza sa se spele pe maini, nu pricep ce-i in capul lu) Curios e ca pana acum 1 sapt. nu a facut asa crize niciodata. Era tare cumintel si ascultator de ne complimentau toti prietenii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Amami, welcome to the club. Cat are piticul tau? Eric a inceput cu fitele pe la 1,8 si inca le mai are, dar rar de tot, la aproape 5 ani. La noi a mers cu ignore cand nu te mai intelegeai cu el, iar acum merge cu “nu faci aia, nu mai ai TV, jucarii, computer, etc” si tinut de cuvant. Daca nu ma tin de cuvant si il las la tv sau mai stiu eu ce i-am spus, se repeta repede nebunia. Cat despre cosmaruri si dinti, le-a avut si Eric din plin. Noi am inceput sa dormim bine dupa ce i-au aparut toti dintii pe la 2,5 ani. Cosmarurile au fost parka pan ape la 3,5 ani, dar doar plangea in somn rau, nu se trezea. Il calmam destul de repede.

Armina, bafta lui Dan la evaluari. Azi s-a inchis o scoala in Fountain Valley la 20 minute de noi si sunt 8 cazuri in Orange County, toate de jur imprejurul nostrum la cel mult 40 minute distanta. Ma ia durerea de cap. Eu inca l-am lasat la gradinita, fac pregatiri pt Mother’s Day si e foarte entuziasmat. Dar martea viitoare are programate 3 vaccinuri si toate live vaccines, asa ca va sta acasa toata saptamana.

Liris, frumusica rau Francisca. Sanatate multa, sa nu ai probleme.

Ramona, chiar ca frumoasa gradina. O sa pun si eu niste intrebari dincolo despre gradina. Cum e cand scolesti tu copiii?

Ana-Maria, sanatate multa mamei tale, sa se refaca repede. Si felicitari pt walk.

Lisa, felicitari pt nunta si botez. Pozele le vad de acasa.

Miere, super Aidan. Bine a zis cine a zis ca trebuie sa patentezi formula.

Andrada, eu fac acum bucataria de sus pana jos. Au daramat ce a fost si pana la sfarsitul saptamanii viitoare trebuie sa fie gata. Pe mina ma costa in jur de $8000, cu cabineti de lemn integral si cu granit countertop plus un mini-bar, breakfast counter. In banii astia nu intra si appliance-urile. Pun poze dupa ce termin.

Sanzi, tare bine iti sta nasica. Radiezi toata de fericire. Daca mai fac un copil, ma gandesc bine inainte sa ii pun nasi.

Ab-Andreea, cum sunt copii? Tot raciti sau mai bine? Sa va treaca repede, repede.


4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

mereu privesc poze cu mare, mare placere... te asteptam lisa!

va urez si eu din toata inima si cu tot sufletul sa aveti o viata frumoasa, lina... plina de bucurii si de Dumnezeu si sa fiti sanatosi copii...

....ti-am admirat simplitatea si iubirea de pe chip...pt micuta si proaspata ta familie... bravo! ca nu te obosesti cu detalii costisitoare si de multe ori nefolositoare... esti prima miresica care o vad fara voal in biserica... dar ai fost extrem de frumoasa
si-ti mai urez inca o data asa: fie ca viata sa-ti fie un doi mai si un 29 ianuarie fericite...mereu...

micuta ta e o fetita dulce, voi la fel...mai asteptam poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hilde

Ramona, nu cred ca am incercat puiul cu curry. Zici ca ar trebui sa incerc?

Ai o gradina tare frumoasa, felicitari!

Am incercat si eu anul trecut sa gradinaresc putin dar am luat un tick si m-am speriat asa de tare incat am renuntat. Sunt prea multi gandaci pentru gusturile mele in zona asta. Nu pot sa-i suport. Oamenii de pe aici isi dau cu chimicale pe piele ca sa stea in gradina dar nu sunt fan.



Am crezut ca pe ala l-ai incercat. Prima data mi-a placut, poate n-am mai nimerit combinatia de spices.
Daca te vaiti de bugs cred ca n-ai fost in Texas. Astia pe aici nu cred nici in stropitul pentru tintari. Eu cumpar cu butoaiele solutii din alea anti... Am luat de la Avon (ca nu vreau Deet), sper sa functioneze. Am incercat prima data anul trecut si parca au fost OK. Acum am luat la doboz mare... citeva.
Macar ticks n-avem, mi-e si mie groaza de ei. In rest, am zis eu ca daca mergi un pic mai repede e bine sa tii gura inchisa... E greu aerul de bugs, nu mai zic ce colcaie prin pamint. Asta-i dezavantajul cind stai la caldura si nu ingheata aproape deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

salutare in fuga mare

liris - e normal sa doara dupa nastere ,se retrage uteru,se reorganizeaza interiorul, stai linistita, si eu am avut crampe, urate rau de tot.

lisa- sa fiti fericiti o mie de ani! ai o papusica de portelan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Liris, nu-i normal. Poate faci cumva sa ajungi la un control. Sanatate multa!

Lisa, ce frumosi sinteti toti! Casa de piatra, sa vi se indeplineasca toate dorintele. Ce scumpete e Ana, mi-a placut cum se mira la jucarie in poza 4.

Carmen, asa e si la noi, dar cazurile sint mai aproape de casa. Noi acusi facem saptamina de cind sintem acasa. Homeschooling merge surprinzator de bine, cred ca as putea sa fac chestia asta desi altadata am gindit ca n-as putea.
Abia astept sa vad pozele, gata cu cele opt culori? Mor sa vad care sint alea... Vad ca astea sint preturile la bucatarii.

Mergi la inceput