Fiv la cluj 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

incepand cu ziua de 9 mai vom avea numai si numai vesti bune!!
sa fie intr-un ceas bun fetele!!mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

pai..stau cam asa..am descoperit de la ce am aderentele!!am avut micoplasma si ureaplasma prezente inainte de a face instilatiile indicate de marele dr marinescu care mi-a zis ca analizele mele sunt super ok!!!
cu instilatiile am impins infectia in trompe,uter,peritoneu-peste tot!!si avand in vedere ca nu am urmat nici un tratament ptr chestiile astea..mi-au iesit din nou pozitive la analize!!!asa ca..incepe din nou distractia in viata mea!!si plus de asta cica as fi avut luna asta si un avort menstrual!!deci..sunt in top cu vestile-cele rele!desigur!!insa sper sa imi revin!de asta vreau laparo si histeroscopie-sa stiu ca e totul ok!!ptr ca daca am avut avort menstrual,inseamna ca embrionul nu s-a putut implanta!!!si mai vreau laparo ptr clipsarea trompelor!ptr ca vreau fiv si nu vreau sa ma trezesc cu extrauterina!!
hihi..o sa ajung in curand dr eminent in probleme de ginecologie!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

mda...pai se pare ca tu poti ramane si natural!...dupa ce rezolvi problema infectiei, pentru care banuiesc ca iei deja tratament, nu?!
deci pasi poate ca ar fi acestia: tratament, natural si....mai vedem daca ajungi la fiv. poate ca nu!
si nici la laparo si histroscopie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

si apropo..mi-a dat drita tratament ptr micoplasma si ureaplasma..insa vomit orice antibiotic am luat pana acum!!si mi le-a tot schimbat!!oare de ce??hmm..si deja am ratat luna asta!slava Domnului ca mi-a trecut si cm!care a durat vreo 10 zile..si mai mult!!asta la mine..care dura doar 3 zile maxim!
in rest ce sa mai povestesc??nu ti-a ajuns??
hihi..deci..toate bune si frumoase!!nu??
se pare ca ala cu cornite si furca in mana isi cam face de cap in viata mea!!insa voi fi mai ceva ca el si ii voi da o mare teapa!!ptr ca voi reusi si eu sa o scot la capat!garantat!
te-am inebunit de cap deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

ce antibiotice/ eritromicina nici eu nu o suport. imi da niste dureri de stomac de ma urc pe pereti.
claritromicina? azitromicina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

da madule-se pare ca pot ramane natural-ceea ce e o veste buna!!insa..nu se implanteaza!!si de aici ideea cu histero si laparo!!ptr ca asa cum am avut peritoneul plin de aderente si nu oricce fel de aderente!!de au trebuit 2 operatii sa scap de ele..e posibil ca acum sa se fi refacut si deasemenea sa se fi format si in uter!avand in vedere ca trompele mele alea ametite..sunt totusi functionale!deci..e cu dus si intors!degeaba fac tratament cu antibiotic si scap de blestematiile astea..daca embrionul nu se va implanta din cauza aderentelor!si acum nu sunt negativista..ci incerc doar sa gandesc logic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

exact!!pe toate trei!mi le-a tot schimbat!si mi-a mai dat-pristinamicina si ofloxacin!ptr ca a zis ca la medicamentele astea sunt sensibile bazaconiile astea!in final am incercat si cu augumentin,doxicilina desi nici pe alea nu le-am suportat!!le vomit pe toate!
nu stiu...explicatia ei a fost faptul ca am imunitate la un nivel ff ridicat!!insa..nu prea inclin sa o cred!mi se pare aiurea..ce legatura are una cu alta?habar nu am..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

pai...injectabil...iti pune un fluturas si faci injectabil dar....e de musai tratamentul. dar numai vomai? de ce nu ti-a asociat un antivomitiv? ai incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

crede-ma ca a incercat saraca toate variantele!!dar nu si nu!!!si stiu ca trebuie sa fac tratamentul!!insa acum trebuie sa o las pe luna viitoare!ptr ca mi-a zis ca se ia pe perioada cm!asa a zis si micu..acum Dzeu cu mila..sper ca luna viitoare sa nu mai fiu asa gretoasa!o sa-mi iau o tona de lamai!!sa fiu acra!
nici eu nu mai stiu cum sa fac..insa stiu ca o voi scoate la capat!!
si apropo..stii ca moni a intrat deja in 7 luni????ce repede trece timpul!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

madule-somnic usor fata frumoasa!si multam ptr info..uite-asa mai aflu si eu cate ceva util in cazul meu!

Mergi la inceput