Nou stil de viatza (268)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Ioana eu iau cana de cafea ca fara ea nu se poate.

Hopes multumesc mult de pupic.

Dordia bafta la gasit de munca.

Si acuma sa vin cu vestile bune pe 2 iunie imi fac ceremonia de cetatenia si gata treaba dupa o saptamana am sa cer pasaportul ,asta am aranjat-o.

Incerc sa imi gasesc cat mai mult timp dar nu reusesc poate dupa ce incepe copilul gradi din nou o sa fiu mai libera.

Tzuni hai zi cum a fost prima zi la gradi?

Pup si o zi cat mai buna la toata lumea.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Ioana multam de cafea. Esti bine?

Gusta, esti mai bine?

Dordia, nu te-am uitat...dar nu prea o sa ai de citit, fetele nu prea au chef de scris in ultima vreme.

Tzuni, .

Delia, hai domnule cu pozele alea sa te vad.

Mihaser, as vrea eu sa arat ca o balerina . Tu ce mai mananci?

Kaiuda, bine ai venit. Sper sa te razgandesti cu slabitul rapid...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Raport 61...dar nu cred ca am atat...am alt cantar ...

Kaiuda multumesc! Am un baiat frumos ca o fetita ptr ca de fapt eu o fetita imi doream ...dar acum am si o fetita mumoasa si sunt happy...dau eu jos kg! Da-le naiba!

Puskin pe bune ca arati super!Ai un abdomen...mor de invidie!
Eu mananc cam putin, insa nu am cumparat prostii...mai calc stramb cu o napolitana ceva...in rest am lapte, branza, paste, piept de pui/curcan, ficat de pui,ton, mere, kiwi, migdale, fructe deshidratate...am si after eight daca chiar imi trebuie...astept cu nerabdare sa iasa legumele...acum am legume congelate...au la Findus o punga cu mix de morcovei, broccoli si conopida...sunt

Dordia iti doresc bafta in cautarea unui loc de munca...si eu ar trebui sa caut, dar nu am energia necesara...poate dupa ce venim din concediu imi fac si eu curaj!

gusta ma bucur ca lucrurile merg spre bine pentru voi!

ioana multumim pentru bunatati!

Va pupam! O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,
Ruxi: sunt prinsa cu mai multe chestii de aia am fost ieri asa scurta. Am trecut la ultima etapa cu dintii, adica slefuirea si imbracarea si am de mers mai mult la stoma.Plus rapoartele de sfarsit/ inceput de luna, munca de zi de zi, etc.
Miha: cat stai unde esti acum?
Tzuni: cum e la gradi?
Ioana: mersi de tratatie. Cum mai esti?
Caaaaarmeeeeeen: ai fugit in lume?
Gusta: FELICITARI!!!
Claudia: cum esti? Ce face bunicul?
Zuzi: sper ca esti cuminte.
Laura: nu mai dai pe aici?
Vic: cand iti vin parintii?
Kaiuda: bine ai venit. Legat de diete, eu personal nu sunt de acord cu ele. Nu le consider o solutie sanatoasa si corecta de a slabi. Incearca sa raspunzi si la intrebarile de pe prima pagina.
Delia: poze?
Eu cred ca un concurs va trebuie sa va mai treziti din apatie.
Va pup in grup si plec la ale mele,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:

Mi-a dat copilu' pauza 5 minute.

Diana,o zi buna si tie.

Marilena,ma bucur ca ai mai scapat de o problema(cetatenia).Trebuie in viitorul apropiat sa ma interesez si eu si sa-mi depun actele.

Ruxi,sunt bine multumesc,grasa si...pufoasa. Sunt cu Deli acasa pt ca are varicela si ne chinuim rau de cateva zile,ba bunica,ba tata,acum e randul meu.E plina saraca din cap pana in picioare,pana si in urechi are si in zona intima.Mi-e asa de mila de ea,face adevarate crize de plans de la mancarimi.Acum se cearta cu bubele.Imi vine sa plang dar ma bufneste si rasul cum vorbeste ea si le spune bubelor ca s-a saturat de ele,ca sunt rele si sa plece sa o lase in pace. Eh,trecem si peste asta,bine ca a facut-o acum si nu cand merge la scoala.

Mihaela,si eu imi umplu frigiderul de mancare sanatoasa dar ...capul asta prost ma face sa-mi bag nasul in mancarea lu' barbatu-meu.

V-am tzucat,ma duc sa "suflu"...de vineri nu am am aer,cand o mananca pe pitica ma pune sa ii suflu pe bubitze si suflaaaa mama pana nu mai poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

Ma mai tineti minte?
N-am avut timp de nimic in ultimul timp; am un examen la sfarsitul lui mai si cursuri si doi copii... in fine nu ma mai vait. Oricum in mintea mea sunt alaturi de voi si ma straduiesc sa raman pe panta descendenta in graficul meu de slabire.
Deci, Raport: 65,8

Kaiuda, fii bine venita! Eu sunt la al doilea hei-rup, adica acu' ma straduiesc sa dau jos kilogramele dupa a doua sarcina. Dupa prima am avut de dat jos 13 kg (de la 65 la 52). Am reusit in vreo 3 luni, mancand sanatos si hipocaloric. De sport nu am avut timp ca aveam copil mic si eram inca studenta. De data asta am ramas cu 65 kg dupa nastere dar am mai pus pana la 70 in 8 luni cat am alaptat. Deci acum am mai multe kilograme de dat jos decat data trecuta. Dar cu vointa se poate. Simt ca merge mai incet decat data trecuta dar... poate e si varsta de vina. Asa ca spor si tie la slabit!

P.S. Daca tot sunt aici hai sa zic ce mananc azi:
M.D. 50g cereale integrale +150ml lapte 0,1% si cafea cu indulcitor
Pranz: 250g piept de curcan cu legume si orez la cuptor + ceva salata verde
Cina: Salata din salata verde, ceapa, ridichi, ruccola, telemea, ou fiert cu putina zeama de lamaie si ulei de masline.
(salatele nu le cantaresc niciodata, mananc cat poftesc)

Gata, fug la invatat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna ziua!

Kaiuda, bine ai venit. Eu inca alaptez, asa ca tot ce fac pentru a slabi este sa ma asigur ca mananc cantitati mai mici (adica mananc de foame nu de pofta) si sanatos. Dar mananc din de toate: si paste, si cartofi, carne, legume, fructe si dulciuri din cand . Vad ca cel mai bine slabesc cand mananc verdeturi (spanac, stevie, urzici).
Dordia, bafta multa la gasirea unui job.
Sabina, frumoasa excursie cu siguranta.

De 1 mai am facut niste poze cu copiii si m-am speriat cat de grasa sunt. Eu prin casa nu prea am oglinzi si nu ma vad prea bine. Sunt imensa, am o burta maaare si niste solduri .
Anyway, raportul de azi e bun: 61.8 kg (-900g), dar mai e mult pana departe.
Sper totusi sa ajung la 60 kg peste o luna la botezul fetei, ca la 58 cum mi-am propus initial sigur nu mai ajung.

Pup toate fetele si spor la slabit.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare dragelor,

Sint bine, dar ocupata pina peste cap cu niste proiecte pentru scoala pe care le-am cam neglijat in ultimul timp, de cind cu nunta.
Poze voi avea cam pe la sfirsitul saptaminii viitoare, asa am inteles, ca atunci le vor primi si mirii de la fotograf. Am promis ca va arat si ma tin de cuvint, doar ca trebuie sa mai asteptati un pic. Nunta a fost de vis, frumoasa ca o poveste, eu m-am emotionat toata si mi-am amintit de acum 10 ani cind am fost si eu mireasa...ce trece timpul... daca am inspiratie o sa povestesc mai pe indelete in blog.

Raportez: 66.5 kg. M-am ingrasat, ca zilele astea am tot fost pe la prieteni si rude si m-au indopat cu dulciuri dar de azi le tai de pe lista.

Bun venit Kaiuda, si spor la slabit. Nici eu nu recomand diete, doar mincat sanatos, fara sucuri si dulciuri din comert, in rest din toate cite putin, chiar si mincare gatita.

Dordia, tin pumnii sa-ti gasesti de munca repede.

Claudia si Lou, bafta la examene.

Tzuni, si spor la munca.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Mihaser, stai calma. Pe cat de frumos e abdomenul, pe atat sunt de late soldurile . Am de lucru, cred ca inca 6luni-1 an sa ajung unde vreau.

Anda, si eu sunt cam peste cap...dar fara chef. Joi am o vizita importanta la birou, deja m-au luat emotiile. Sper sa nu ma balbai prea tare . Cat mai ai de tras la stoma? Ceva retete noi pe blog ?

Ioana, daca si esti pufoasa...un pentru mititica, sa ii treaca bubitele mai repede.

Delia, te cred ca te-ai emotionat...astept cumintica pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza frumoaselor si multumim de tratatie Ioana.
Vi tu rar pe la noi, dar de fiecare data ne tratezi regeste. Nu pot sa-ti zic decat sanatate Deliei si sa speram ca trec bubitele fara sa lase urme.

Gusta felicitari. Ei, acum ca ai si cetatenia ai sa ai si mai multe drepturi in tara adoptiva. Vroiam sa te intreb cum ai rezolvat pana la urma problema cu vecinul de apt. din tara si renovarile in curs?

Deliana succes la proiecte si-astept si eu pozicile. De asemeni spor la invatat si tie dar si Doinei (Nastad), Claudiei, Violetei si Louisei. Bafta fetelor si examene cat mai usoare.

Dordia succes in gasirea unui nou post. Nu te stresa ca sigur ai sa pui mana pe ceva, cat de curand. E mai greu in perioada de criza dar nu imposibil. Ce-ti mai fac baietii? A trecut perioada de raceli, gripe si alte alea?

Mephala ce-ai patit? Te-ai suparat pe noi?

Anda bafta la stoma. Eu is cuminte (zic eu) dar nici o schimbare ... si kg. stau pe mine cumintele. Si-am facut cred c-o intindere la muschi ceva ca efectiv nici sa cobor scarile nu puteam de durere. Asa ca am lasat balta si treadmill-ul.

Tzuni spor la munca si asteptam impresii despre prima zi de gradi.

Sabinel lumina buna si voiosie din belsug iti doresc in excursie. Abia astept sa ne incanti cu "operele" tale.

Kaiuda bine-ai venit in club si fa-ti un obicei sa scrii meniul zilnic. Ai sa vezi ce de sfaturi si analize ale meniului ai sa primesti. In principiu toate fetele de-aici stiu ce-i bun si cum poti slabi dar numai "alesele" o si pun in practica, teoria.

Puskin te si bafta la "inspectie" . Apropos contez pe tine sa mai scoti de la naftalina.

Eu cred c-o sa-l iau de "mot" diseara pe F ca ma rog de el de la ziua Bellei sa-mi scoata pozele de pe camera si n-o face. Nu stiu ce-a patit laptopul meu ca nu mai citeste cardul camerei. Asa ca am ajuns la "mila" lui.

Dragelor am sa ma ocup de lista diseara.

p.s. Am inceput sa beau dinou mai multa apa ziua.



Cuba 2008
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput