Nou stil de viatza (268)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Salutare fete frumoase!
Ce vesti minunate pe aici! Vikinga felicitari! sa ai o sarcina usoara, un bebe sanatos, iar in privinta kilogramelor acum nu este momentul sa-ti faci griji. Scapi tu de ele dupa.
Claudia ma bucur ca bunicul este bine. Sanatate multa ii doresc.
Carmen bine ai revenit.
Am fost la stomatolog, a fost ok, nu mi-a facut mare lucru. Trebuie sa fac niste radiografii dupa care vede ce putem face. Oricum nu sunt foarte multumita. Din pacate fac asemanari cu stomatologul pe care l-am avut, Dumnezeu sa-l ierte. Ca el nu o sa mai gasesc altul.
Azi mi-a venit seful, asa ca de azi incepe iar nebunia.
Tzuni mortala cea mica! Ce bine ca-i place la gradinita. Merge la program scurt sau lung?
Va las acum ca merg sa ma odihnesc putin pana incepe Lost.
Pupici la toata gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zuzilici
Citat:
citat din mesajul lui gusta
Vik felicitari un bebe sanatos si o sarcina usoara si la termen si tot ce iti doresti tu.Gabriela si eu mai vreau unul bebe.Marilena si Mara Augusta
Vik la un bb2 ma gandeam si eu asa ca se pare c-o sa deschidem aici si un club al "doritoarelor" : Hopes, Gusta, Gabi, Zuzy, Crys Cine se mai inscrie? Cuba 2008Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)
Pai la citi mai multi bebelasi aici in clubul nostru! V-am deschis pofta:)Tzuni e inca timp sa faci bebei, esti tinara mai! Eu cind eram tinara imi doream numai un copil si ia uite cum se facu si ma razgindii pe parcurs. Multumesc tuturor fetelor pentru felicitari. Is destul de emotionata ca sa nu zic oleaca panicata, dar o scoatem noi la capat. Dar ma uit la mamici ca Mik ori altele cu trei pui si vad ca se poate. Daca cu al doilea a fost simtitor mai usor cu al treilea ar trebui sa fie si mai si. Nu imi e frica sa cresc inca un copilas, cit imi e de kg, de intratul in alt ritm de viata.. stiti voi. Nici macar de nastere nu imi e frica, aia dureaza cel mai putin. Dar ma rog, ultimele 3-4 luni din sarcina si primele 3-4 luni din viata bebelusului is mai grele, cred ca se merita 6-8 luni mai greute pentru inca un sufletel printre noi. Is prin zona. Am mincat normal ca pentru mentinere, nu am pofte si nici greturi.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara dragelor,

Violeta, .

Tzuni, ai grija cu odihna...

Delia, cand e concertul?

Claudia, ma bucur ca bunicul e ok.

Zuzi, astept si restul meniului de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Vik dar ceva mai mult despre bb ne poti spune? Pe cand o sa-si faca "intrarea" in lumea asta? Si avand in vedere ca deja ai baiat si fata ce-ai vrea sa fie mezinul?

Cuba 2008
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Ruxi, concertul este simbata viitoare.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Ruxi la pranz am avut: Orez brun (steam) cu stir-fry porc (muschi) cu vegetale (pastai si ardei rosu) + vreo 4-5 capsiuni (erau taiate jumatati).
Cina: 30 min pe banda + salata verde si gratar de pork (muschi).

Cuba 2008
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Zuzi ar trebui sa fie 10 ianuarie data estimativa, inca nu am fost la dr, am o programare in 3 sapt ca e in vacanta si nu vreau sa merg la altul. Iau acid folic deja. Chiar de data asta suntem foarte relaxati, avem si baiat si fata, uite cum si a treia oara pot fi feelinguri noi. Aldo e tare entuziasmat, el isi doreste un fratior, normal iar pentru noi chiar nu conteaza, sanatos sa fie. Poate de data asta chiar o sa astept pina la nastere sa aflu ce este ca in primele sarcini nu am rezistat tentatiei.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Delia, ce frumos ca mergi...eu aveam in plan un concert U2...mi-a taiat cineva aripile.

Zuzi, prea mult porc...

Vreau si eu bebe .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Puskin de ce ai renuntat la asa un concert! Oh nuuu! Si insarcinata m-as duce chiar in multime:) Eram in 2-3 luni cu Nadja cind am fost la un concert imens in Düsseldorf tinut de Madona. Dar U2 ar fi crireasa de pe tort. Am deja cumparate bilete de avion pt o iesire in Berlin cu amicele, in octombrie. Daca o sa ma simt bine o sa merg, pai tre sa am grija lor:))Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:

Buna seara fetelor.Si a mai trecut o zi dar e greu tare sa ti un copil plin de energie numai in casa.Incepem de dimineatza cu jocuri,decupat,colorat,plastelina dar tot se plictiseste si e super nervoasa din cauza mancarimii.

Vik,deci o sa fie "un" Capricorn bebelu.Sanatos sa fie de kg sigur o sa scapi.Esti una dintre fetele din grup care nu duce lipsa de ambitie.

Delia si eu m-am maritat la 19 ani,Doamne cat de repede trece timpul.

Claudia,si Delia a facut febra si e plina rau dar rezista saraca si nu se scarpina de frica sa nu ii ramana semne dar face crize de nervi si plans de la mancarime.Nu o ajuta nici fenistilul si nici mixura mentolata.Ce o ajuta putin sunt fulgii de ovaz,inmuiati in aba fierbinte iese ca un fel de lapte din ei cu care o dau pe bube si se calmeaza putin.Ma bucur ca e bine bunicul.

Tzuni,e de coma pitica ta,cred ca iti vine sa o mananci cand o auzi ce perle scoate pe guritza.

Carmen pai ia vezi sa nu ma ajungi din urma.Sigur ca poti sa ajungi iar la 55kg.Ce mai fac dragalasii mici?

Zuzi,asteptam sa ne dai si tu vestea buna in curand si sa ii faci o surioara piticei.

Marilena,nu mai plange,pune-te si tu pe treaba.

ClaudiaH,pai daca n-ai ambitie de dat incerc sa o gasesc undeva la mine.

Anda,multumesc mult.

Hopes

V-am tzucat dragelor.Noapte buna.


Mergi la inceput