Nou stil de viatza (268)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Neata!

Vik felicitari, ce veste minunata. Sarcina usoara!

Nu am raport saptamana asta, nu am cum sa ajung la dr.
Zuzi, ma pasuiesti cu raportul pana saptamana viitoare?

O zi buna tuturor, ma intorc la treaba.

Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Buna dimineata

Vikinga felicitari. Ma bucur ptr. voi. Sa ai sarcina usoara si bb sanatos, si sa nu parasesti subiectul, imi place tare mult sa te citesc.
Te invidiez si te felicit ptr. curaj. Eu nici pe al 2 lea nu ma incumet sa-l fac, desi mi l-as dori.

Lai felicitari ptr. rezidenta, si mai vino pe la noi, chiar daca nu te mai tii de slabit.

Nu in ultimul rand vreau s-o pe Justasmallkiss. Bine-ai revenit pe la noi Ioana. Si sananate multa printesei.

Revin mai spre amiaza, ca la 12.30 am programare la tuns. Am un par de nu incap in oglinda




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu am uitat sa dau raportu.
66.7
se putea si mai bine.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata

Vik: felicitari scumpa. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.
Ioana: sanatate piticutei.
Lai: hai mai da-i incolo de boi si treci la o poveste.
Lou: cum merge invatatul?
Zuzi: a fost ok la stoma. Mi-a pilit primii 2 dinti. De saptamana urmatoare va continua cu partea de sus a danturii si cand e gata imi ia amprente si ii imbraca. Apoi vine partea de jos si cheful de sfarsit
Hopes: ne pui poze cu noua freza?
Sabina: drum bun si sa ne arati si noua poze.
Ruxi: o sa postez cand reusesc sa imi fac ceva timp.
Tzuni: multumim de ceai. Cum e la gradi?
Carmen: esti bine?
Stiti careva ce e cu Carmen?
Sa aveti o zi frumoasa,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Neatza!

Zuzilici, pe mine inca nu m-a criticat/laudat nimeni pentru meniul zilnic dar si de-as primi critici cu caruta, n-as putea sa schimb prea multe; gatesc cand am timp si cat de sanatos pot. Poate la felul in care le combin as mai putea lucra dar...
Vikinga, felicitari!!!! Sa ai o sarcina de vis si sa te bucuri de familie!
Justasmalkiss, ambitie n-am de dat; nu-mi ajunge nici mie. Cand eram mai tanara aveam mai multa, acum m-am ramolit, dar incerc sa ma autosugestionez ca pot, ca nimic nu e imposibil daca vreau destul.

Meniu pe azi: la fel ca ieri, adica:
M.D.- cafea si cereale cu lapte (100kcal cereale+50kcal lapte)
Pranz - piept de curcan cu legume si orez la cuptor+ ceva salata verde
Cina - salata de rosii, castraveti, ceapa, ruccola, telemea si ou.

Fug la treburi. O zi faina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Vikinga, felicitari!!! Sa ai parte de o sarcina usoara si un bebel sanatos.
Grup de suport? Pai unde mai bun decat aici?




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase si bine v-am gasit!

Vik, felicitari!!!! Ce veste minunata!! Super de super! Bravo voua! Sarcina usoara - si fara prea multe kg! Mai vreeeaaaauuuu si eu un bebelusssssssssss!

Ramonika, feliclitari si tie pentru burtica si sarcina usoara!

Delia, si eu abia astept poze! Am inteles eu bine ca te-ai maritat acum 10 ani?? La cati ani?

Tzuni, cum e la gradinita?? Ce zice Meri?

Anda, succes cu dintisorii! Cred ca nici tie nu o sa-ti vina sa crezi cand o sa termini.

Eu, dupa cum se vede, m-am intors de la Londra. Si m-as muta acolo si azi daca as putea....

Revin.



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Neata frumoaselor:)Io si Heidi Klum vad ca avem curaj la copiii, plus ca e a treia oara cind ne potrivim la sarcini. Ea e cu vreo luna inaintea mea, o sa fie a patra oara mami. Numai kg ne-au deosebit rau:)) Poate acum o copii din umbra.Pai o iau si pe Ramonika de mina si facem aici o listuta cu stil de viata al gravidutelor, normal ca si cu kg puse si mai ales meniuri. E o treaba si asta, care ne intrece la meniu isi bate singura obrazul si-si zice "asa nuuuu". Ma gindeam pentru moment sa am o dieta in stil mentinere ca aport caloric dar si la alimenetele permise.Multumesc mult pentru felicitari! Chiar de e a treia oara, emotiile sunt la fel. Noutate, frica, sunt si putin paaafff asa, io mami de trei ori, well e o treaba si asta:) Daca imi zicea careva acum vreo citiva ani nu as fi crezut ca mi se potriveste, taman eu party girl.Am stat ieri la povesti cu sotzu', mi-a zis ca sta si-n cap si face orice ii cer sa ma simt bine in pielea mea, nu stiu poate atitea kg le-am pus in sarcinilie trecute poate pt ca avem si alte probleme. Prima oara prea noua in tara asta, inca neintegrata bine, a doua oara noi vroiam sa divortam si hop vestea, Nadja ne-a adus impreuna si cu picioarele pe pamint. De aia sper acum sa fie prima oara in care pur si simplu i will enjoy it. I-am mai zis ca vreau haine de gravi pt la vara noi, moderne sa ma simt vesela si bine cu mine. O sa ne pastram planurile de vacante facute inainte, ai mei vin oricum, mama o sa stea toata vara. Si mai vedem noi ce o mai fi.Imi doresc un copil sanatos si vreau sa nu ma ingras prea mult.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Vik FELICITARI!!!! O sarcina usoara iti doresc
Ce curajoasa esti Sunt sigura ca inca unul (sau inca 2 :) se potriveste perfect in familia voastra

Anda merci de intrebare Merge bine. Al meu e plecat zilele astea in delegatie asa ca ma pot concentra mai bine numai pe invatat

Va pup pe toate

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Salutare! Eu am inceput munca si sunt tare prinsa, nu-mi mai ajunge timpul Plus ca inca nu sunt complet refacuta dupa operatie, cica cam 6 luni o sa ma simt mai molesita

Raport 74,5 kg..scuze ptr. intarziere Zuzi

Cuscra, bine ai revenit
Vik, felicitari si sarcina usoara Ce bine era daca mai puteam face si eu un bebe..dar asta este, Dany sa fie sanatos.

Fug la munca...mai revin.



Crys si Dany

Mergi la inceput