IN BANAT LA NOI ACASA REVENIM

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

No haidati la o cafa fiecilor :



Yasmine ma bucur ca ai revenit, da si pintru cinie o fost cantarea da la Lugoj pan'la Resita, azi pun si pintru argeleanca cieva daca tat ii placie pra la noi.
Laura lasa tigarea ca nu-i buna .
Remaliss ai reusit sa afli ceva cu banii ptr copil?
Laura (sorela) ai cont te apuci de scris .
Alina felicitari ptr toate reusitele profesionale .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna gimineata si frumoasa dza sa avetz!


claudia buna cafa, numa' sa scii ca fara nu pre' sa dushe pra gat.
angy sa fie cu naroc si sa sa lipeasca muzica banatana da cat mai multz, sa scie si ei shei viata.
Yasmine sa sci ca m-am gangit si io ca poace nie dau ascia afar' da pra forium, numa' sper sa scapam si sa pucem scrie mai daparce in graiu' nost'. Asa ni-s mai aproape da casuta.




www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Laura las'o'n fras ca sa dusche si fara ea , de cata vreme nu ai mai fost acasa?
Mai suntem in avantaj,scitzi vorba 'multi vad putini pricep' .


INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

claudia am inshercat s-o las, poace cand o vria DD sa-mi trimita si mie un pui, o s-o las da tot...oricum nu sa duc mulce pra dza, vro' patru-shinshi....Acas' n-am mai fost dan ianuarie, cand bunu' miu drag s-o intors la stelie....si mai davreme, dan septemvrie....speram sa merjem da Pasci, da' nu s-o putut....asta-i viata.




www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

si io doar odata pra an ajung in Banat is daparce,da nu-i bai sufletul m-i acolo si chiar si printre straini traiesc romaniesce.
Ma duc sa ma apuc de mancare si otzara oranduiala prin casa.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Bun si macar odata pra an, decat geloc, noi nu scim cand ajunjem anu' ast', ca vriem si otzara la marie asa ca vigem cand om pucea sa merjem si pra acas'. Pana una-alta, poate mai repege vin ai mei la noi, cand capata tata vacanta, ca mama deja ii in penzie.
Spor la randuiala , io ma pregacesc sa merg cu inaltamea mea sa-si preschimbe carnetu' si apoi o tura scurta pran Ikea, pana-i gata ala (dureaza 3 ore si gata, il ia pe ala nou).




www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

no duce cu intaltimea cea sa-si schimbe zadula de condus , ne vigem mai pra dupa masa, adica ne audzim, ca acusi plec si io la servizi.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Tzucu-vä suflecele fiecilor.
Adz îi dzîua me dä calvar, cu copiii prästä tät, la mudzîca, la înot, vai sh-amar dä minie.
Ne vidgem däsara.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

am vinit si io da pra la lucru, tabarata rau, Corino tucu-ti sufletul cieu ca ce dascurshi tu cu copii, nu ce ceme .
Lauro s-o luat al ceu zadula, ai cumparat cieva da pra la Ikea ori ba.


INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Prizant, am vinit!

Gata, schimbat zadula, numa' ca polizaitarii ascia, s-or gasat sa-si puna birourili, la mama zmaului, in camp. Asa ca am umblat da narozi prin calduri, baut apa ca vitaii, ascieptat vro tri ceasuri (in Ikea) pan' or gatat da scos obectu', vinit acas' si abia asciptat da pus pra scamn la hogina....ca la ce "usurei" ni-s amandoi....ni-o rupt pishioarile drumu' iesta. .

claudia mancat da amiaz si luat da la Ikea, masa mica da calcat, ca m-am saturat sa calc pra gios, ma trec toace caldurili pana gat. Numa' atat, ca-i bujet da criza . Asa repege ai vinit da la serviz?
Yasmine lasa ca ce dascurshi tu, nu-i grija, ma gangesc ca nu-i prima data cand ai trebi d'ashcea, nu? Spor la cantat si la scalda prantru copii tai.




www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput