IN BANAT LA NOI ACASA REVENIM

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Monica multam fain , mai vii la noi da? te tzucam toace.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Salutare,

Clau, you made my day. Stii ca e cantareata mea preferata.
Moni,

Va doresc o saptamana minunata. Va pupa ardeleanca pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Broavo Clau ca nu te lasi, felicitari! Scuze nu eram acasa, era fiica-mea mi-a aratat mesajul, ei i-a fost jena sa scrie si s-a pus, adica m-a pus offline, are doar 8 ani...
Monica , ma bucur ca iti place Andreea, Nicoleta, mama ei, muzica banateana, vin si eu cu ale mele in curand :)
Copiii mei.... Angy vioara cls II canta ok, ii place in public, studiaza, mai de la ea, mai impinsa ca orice copil de pe mapamond....
Dany, nu stiu daca sti, nu mai tin minte....cu prob;lema de la pian, aia sigur o sti....simteam ca fac ulcer daca il mai las la pian, a fost un moment psihic- crucial si de pe azi pe maine am hotarat si l-am mutat la mine, face percutie, din cls. III sfarsitul sem. I, a fost la olimpiada a luat primul loc cu pr II, ca I nu s-a dat ca era singur si pe motive de economie financiara.....anul asta a fost din nou doar la faza zonala si a luat I, la cea finala a fost propus dar am avertizat inainte ca nu-l las sa i se intample acelasi lucru, drept urmare o sa mearga din a V, cand e legal
Eu intre timp mi-am dat gradul II l-am luat cu 10 asa ca is inscrisa la gradul I, unde mi-am propus fac un crus de metodica predarii percutiei, ca tot nu exista, apoiam mai facut si o programa de perc. cu incepere de la clasa I, ca incepeam ca idiotii in a V, cand altii in vest aveau 4-5 ani avans....astept aprobarea e la L. Coman acum la DPPD.
Am ajuns sefa de catedra la suflatori- percutie, am ajuns ca la olimpiada sa vina sa imi ceara sfatul si profi si elevi, in sfrasit am reusit sa implementez ritmul vestic in percutia preuniversitara.
Insa pt. toate astea am muncit din greu, zi lumina, zi-de -zi....am si ceva pe you tube: http://www.youtube.com/watch?v=sprbJZh91fg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=aeiP-2XMMYQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uvxrtYiG1YU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=anzBVaqygOs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=pmWsE70XS6Y
astea sunt mai vechi, pe cele noi nu am apucat sa le pun.
O sa il pun si pe Daniel la faza finala de la Cluj si nu numai

mikiriki e si cantareata preferata a lui fiicamea, dar daca iau vocile feminine din Banat si meseria care o stiu acele voci, sigur e si a mea.
L5845, stai linistita ca nu-i primul sot bucurestean convertit la muzica banatana, mai cunosc si eu, cumnatul meu a scos din fundul buzunarului sa o platesca pe Andreea la nunta apoi Botez...
Eu vi-as da tema de casa o reflectie la asta, asta nu e un cantec e un imn: http://www.youtube.com/watch?v=BKyjhgKLgf8&feature=related

PUSSY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

da da Angy o punem pe prima pagina cand ai timp ne ocupam de ea,pe mine m-ai atins rau de tot cu mandretea asta de cantare io-s daparce de Banatul Colt de rai, ati vazut cum se numeste bloqul meu da!

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:





INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy wow,nu am stiut ca nu mai este la pian Dani... felicitari pentru decizia luata, ma bucur ca ii este bine lui Dani la percutie...felicitari pentru premiile obtinute
si Angy, spor la studiu pentru amandoi
sper sa-ti aprope d-na Coman si sa faci tot ceea ce-ti doresti
claudia, miki si pe voi si pe toate fetele

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui L5845

Buna ziua la toace!

Io mi-s da loc gin Resita, da acu' sad in Bucuresci, ma primitz si pa mine pra ashi pra la voi?









www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!



Iui, ce misto arata cum ai scris!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Citat:
citat din mesajul lui L5845

claudia cre' ca singuru' bai, o sa fie cu barbatu' mieu, asa ca....nu-i baiu' asa da mare ... are num'a vro' doi metari si vro' o suta si trizaci da kile, merje?






iti zic io ca-i bai mare, ca l-am vazt deja , ce tzuc oricum, c-o fi ori ca n-o fi bai, ptr resitanca :



INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'


Agicä dä la Logoj la Räsita, Claudia, ce tzuc, sî pa voi fecelor.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Haidatz sä inshercam sä scrim bänätzäneshce.
Moaaaaaaaaama cum arata, ne dau afara de pe forum.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Corina, eu nu stiu sa scriu banatzaneshce, numai daca ma invata banatzanca mea draga , dar va citesc cu drag.
Angy, foarte frumoasa cantarea

Mergi la inceput