Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Hello,

Nu am mai apucat sa scriu ca bebe plange incontinuu si a venit si nasica sa il vada asa ca am fost ffff ocupati

Ramona.P imi pare rau ca dormi asa rau... ideea e ca eu dormeam dusa inainte de nastere si nu sunt obisnuita cu "programul" asta

ancy_2405 am nascut la 38+ saptamani, so...



Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

lauraaa nu iti fa griji si la mine sughita bebe in burtica uneori chiar foarte mult, si acum si-a pastrat obiceiul

babypusycat bine ai venit!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancy_2405 spune:

babypussycat bine ai venit si sarcina usoara in continuare.
deea dar tot nu vrei sa ne spui cum a fost nasterea.
ely2304 ma bucur ca e totul ok.nu iti e teama de nastere?mai ai putin si gata.eu la fel,sapt viitoare duminica ar trebui sa nasc si vreau sa nasc natural.vad ca in romania se poarta nasterile prin cezariana.eu nu as opta ptr asa ceva.


graviduta intre 38 si 39 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancy_2405 spune:

apropo am uitat sa va intreb sotii vostri au asistat( ptr cele ce au nascut) sau vor asista( ptr cele ce vor naste)la nastere?

graviduta intre 38 si 39 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

lauraa am promis ca pun pozica numai ca ,cu saracia asta de laptop nu prea pot sa fac nimic deocamdata.Maine imi vine mobila de dormitor si sper ca pana sambata sa pot pune la punct tot balamucul din casa si sa-mi pot instala minunatia mea de calculator care merge iute "ca vantu si ca gandu'".Poti alege si din cele pe care le am dar as vrea una recenta

ancy eu daca nu mai vreau sot cam atat trebuie sa fac : sa-l iau sa asiste la nastere...si am scapat...raman u cu fi'miu stapani pe dormitor

DANA 33+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara!

Felicitari DANAMI,sa ai o bebelusa sanatoasa!Bine ai venit Bianca!

MIRUTA,imi pare rau pt cazatura,

RAMONAIANI,,sunt bune si sarea si pierul, nu doar mierea si zaharul.

ELA,multa sanatate lui Diana, sa se faca nine!

CARLA,,e haioasa Sabina,mi-a placut cum a spus ca "nu e gata Larisa"

OANAALEX,imi are rau de tratament,sper sa fie bine

DEEA,e superb piticul Darian; si eu vreau sa stiu despre nastere,please...

BABYPUSYCATT,bine ai venit!Cum spunea Ely,sa dai datele tale:data nasterii,data ultimei menstruatii si data probabila a nasterii

elena, s.33 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Salutare, gagici sexy!

M-am intors pe la 7 si de atunci tot bucataresc, abia am ajuns la calculator acum, astept sa se faca ciorbita. Acum trebuie sa gatesc si pentru socru . Am stat cam mult in picioare si ma dor diverse pe jos, in fata si in spate . Maine mergem sa aducem socrul acasa, azi i-am facut cumparaturi si sotul i-a facut curat, mor de somn si azi sigur nu mai scap de "gandurile" sotului, ca aseara am adormit.

Eu n-am linia neagra pe abdomen si nici buricul iesit, la Saby cred ca avem linia pana acum, desi finuta.

Ancy, sotul meu a asistat la prima nastere. Daca si acum ma ajuta DD sa fie tot naturala, va asista si acum, sper ca nu impreuna cu fetita .
Philip, esti foarte frumoasa cu rochitele scurte!
Ramonaiani, fiecare copil se dezvolta in ritmul lui si nu trebuie sa intri in panica daca al tau nu face ca altii, poate nu-l atrage activitatea respectiva. Saby a mea face o multime de lucruri de "oameni mari", dar nu face tot ce fac alti copii, de exemplu nu face la olita (nici nu i-am aratat) si nu-si sufla nasul. Asta cu nasul ar fi fost foarte utila la viroze. Plus ca a mea nu are program fix de somn, si l-a stricat de cand a fost bolnava. Asa ca, vezi tu, face de toate, vorbeste bine, stie alfabetul, cifrele etc. dar nu face alte chestii pe care mi le-as dori. As fi fost mandra de ea oricum .
RamonaP., nu stiu cat de minunati suntem ca parinti, am multe regrete, de exemplu ca uneori sunt atat de obosita incat nu pot fi atenta la copil si il las sa se joace singur. Stiu ca merita mai multa atentie, dar uneori nu mai am deloc resurse. In rest am facut multe lucruri exact invers decat mama, pentru ca intotdeauna am spus ca eu nu voi face x si y copilului meu si ma tin de asta .
Lauraa, si mie mi-e teama de mor de cezariana, dar daca dr. spune ca este copilul in pericol ma urc pe masa si ma tai singura, numai sa nu risc. Copiii sughit si in burtica si dupa aceea, nu este nimic de speriat, nu sariti cu sucul de lamaie la sugari . Mie imi place foarte mult filmuletul si te admir ca ai timp sa te ocupi si de asta.

Carla, s.33 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna seara fetele,

Am revenit si noi de la eco si ma bucur ca ne-am intors acasa
Bebe e ok, iar greseala la masuratori, asta din cauza ca ...zice doctorul...burtica mea e micuta si bebe sta prea ghemuit, si nu poate sa o masoare asa bine...asa ca pana la urma la a doua masuratoare a iesit 3720 gr...lichid foarte putin ...

Pana la urma doctorul a hotarat sa asteptam ca nasterea sa vina de la sine, ca ar fi mult mai bine, decat sa o produca...ca oricum daca au inceput contractiile e un lucru bun, ca nasterea e pe aproape. Asta in cazul in care bebe nu vrea sa iasa weekend-ul acesta, vom decide luni, cand avem din nou control la eco, daca imi v-a produce travaliu......asa ca pana la urma doctorul si noi am luat o hotarare buna, zic eu

Ely ma bucur ca totul a iesit bine la masuratori...se pare ca nici bebelina ta nu se grabeste.....;Si cine iti face masuratorile? Nu poti face si eco la masuratori.....scuze ca intreb...dar eu aici merg la ginecolog si el face si eco si masuratori
Cosminica e neaparat nevoie sa faci cezariana? Mai ai putin si o sa iti ti printesa in brate....nastere usoara de pe acum si o sa fim alaturi de tine

http://bd.lilypie.com/JP1np2.png

39+ Alessia-Stefania

AMR 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

ancy_2405 mai am putin de scris si apoi postez detalii!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Am vazut poze frumoase cu Sara si Darian... cand ma uit la bebeii vostri imi miroase a lapte

Si noi am fost la doctor azi. Nu mi-a controlat colul sa nu il deranjeze pe bebe
Bataile inimii normale, masuratorile Ok, mami s-a mi ingrasat 1 kg in ultima saptamana. Vineri facem eco sa verificam lichidul. De maine sunt si eu o graviduta normala adica nu mai am nici un fel de restrictii.

Lauraa si bebele meu sughite de cateva ori pe zi. Asa exerseaza ei respiratia, inspira si expira lichid. Mie mi-a aratat la un eco cu dopler cum ii intra lichid pe nasuc si il dadea afara.

Laura multumim pentru filmulet.

Maria 16 kg nu mi se pare mult.



mami de Tudor si 36+ cu Eduard

Mergi la inceput