Burtici fericite de septembrie-octombrie (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

mangagirlLMA!!! Multa sanatate tie si puiutului!!
ramsan, ba bucur sa te "vad" bine.
anco, kiki, ma lasati singura mamica de gemenuti care stie ce bebiti are? Sa bag o majoreta ceva?
Beeeyyy, eu nici acum nu am anuntat institutul meu ca sunt . Si cica nici nu ne mai dau astia bonuri de masa. Stiu ca nu au voie sa dea gravide afara, nici nu era cazul, dar oare au voie sa le ia din banuti? Nu doar lor, in cazul in care este decizie la nivel de institut. Care stiti?
Tare bune indicatiile cu tampoanele, o sa ne prinda bine.

20+ si
Grasii mei iubiti


Nici eu n-am anuntat inca. Si nu stiu de ce, dar nu prea imi vine. Nu vreau sa impart cu sefii secretul asta frumos.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Hristos a inviat!!
Fetelor, sa fie un capitol frumos, plin de vesti bune.
Am vazut ca mai multe dintre voi se pregatesc pt. TT. Voiam sa va intreb daca ati facut inainte si DT sau nu v-a fost recomandat?? Daca valorile ies bune la DT se mai face si TT??
Doamne ajuta!
13+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Eu nu am facut DT pt ca doctorita mi-a zis ca nu e necesar si voi face TT pe 15 mai. Am inteles ca nici unul nu e obligatoriu. Mai importanta e morfologia fetala unde se masoara toate cele. Eu o voi face o luna mai tarziu, 15 iunie. Mai departe vom vedea. Sper sa te ajute.

Monica 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Hristos a inviat!!
Fetelor, sa fie un capitol frumos, plin de vesti bune.
Am vazut ca mai multe dintre voi se pregatesc pt. TT. Voiam sa va intreb daca ati facut inainte si DT sau nu v-a fost recomandat?? Daca valorile ies bune la DT se mai face si TT??




Eu am facut dublu test, ca asta a zis dr ca este mai relevant decat TT. TT, in plus fata de DT, mai masoara ceva. Eu nu l-am mai facut, pentru ca la DT mi-a iesit un risc extrem de scazut la toate valorile.

Am pus niste foto, din tineretile mele. Daca nu devin prea lenesa, am sa adaug si foto de gravi .

Gianina 18+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Gianina&year=2009&month=9&day=29&babycount=1

FOTOGRAFII
http://www.facebook.com/home.php?#/profile.php?id=534536020&v=photos&viewas=534536020

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Hristos a inviat!!
Fetelor, sa fie un capitol frumos, plin de vesti bune.
Am vazut ca mai multe dintre voi se pregatesc pt. TT. Voiam sa va intreb daca ati facut inainte si DT sau nu v-a fost recomandat?? Daca valorile ies bune la DT se mai face si TT??

Doamne ajuta!
13+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!


Buna! Eu am facut DT care a iesit prost si numai din acest motiv am fost sfatuita sa fac si TT. Daca as fi avut rezultat bun la DT cred ca as fi fost cea mai fericita, nici prin cap nu mi-ar mai fi trecut sa fac si TT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Am anulat, ca vad ca nu arata fotografiile
Revin

Gianina 18+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Gianina&year=2009&month=9&day=29&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Fetili, am renumarat burticile, am facut ceva modificari. Nu am numarat si carucioarele, ce-i drept, de lene . Alta data

20+ si
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Gianina, pune-le pa contul comun webshots.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

danielle09- aha, cred ca sunt si eu in situatia ta. mie mi-a iesit riscul la DT de 1:241, cand am inteles ca cut-offul este undeva la 1:250. Inca nu am vb cu dr. mea...sunt insa extrem de stresata de acest rezultat. Tie cum ti-a iesit? Esti linistita in privinta asta sau nu?? eu abia am aflat si nu ma prea pot linisti. SI la urma mi-e frica sa nu-mi iasa si TT rau... si apoi ce-am sa mai fac? Am obtinut sarcina asta atat de greu, orice ar fi, nu vreau sa renunt la ea... si sunt tentata sa ma autoincurajez si sa sar peste TT... sa fac doar morfofetala mai incolo.

Doamne ajuta!
13+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Eu mi-am facut cont ca sa vad poza

Raluca 20+ mamica de viitor - Alexandru 09.09.09

Varsta BB Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

salutare fetele
imi place de voi ca sunteti foarte active abia reusesc sa va citesc.
Am fost si eu luni la doctor , bebe este forte bine si se pare in proportie de 80% ca este baietel
Sunt super fericita si sotul la fel.
Din pacate am reusit sa racesc zdravan abia reusesc sa respir si mai si tusesc. Ce as putea sa iau pentru tuse ca doamna farmacista nu a vrut sa-mi dea nimik.

Pupici

18+

Mergi la inceput