Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 98

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Draga Adrianaady ai mare dreptate ! Te pupic !

Magdita draga faci foarte bine sa citesti si sa incerci sa te rupi putin de problemuta bebe. Vine el pana la urma, vei vedea ! Drum bun la munte! Si eu plec maine si ma gandesc cu groaza la drum. Cred ca va fi horror...

Sarah, ce mai faci? Cand esti programat pt a pune embrionasii in burtica?

Crisarh, tu nu mai intri deloc sa ne mai spui ce mai facepuiuta ta din burtica?

Va pupic pe toateeeeeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Ma bag si eu in seama, desi n-am nimic nou de povestit legat de subiect. Vreau sa imi fac analizele de sange si nici macar la medicul de familie nu ajung sa-mi dea si mie trimitere... E sfarsit de luna si am muncit... am ajuns acasa terminata, plus ca n-am avut timp sa ma duc la masa, pe la 4 am comandat ceva de la un rest chinezesc, am luat 2 guri si m-am apucat de treaba. Tot cand am ajuns acasa am mancat. Apropo, imi placer orezul asta cu pui, legume, curry si sos picant de mor. Nu mananc des ca incerc sa ma tin de regimul alimentar. O data pe saptamana, ba chiar uneori, o data la 2 saptamani.
Puuup fetele optimistele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Mada, FELICITARI pentru cuculetz. Asa am zis si eu: ca fetita vrea un fratior mai mare! Tare scumpi sunt si baieteii, iti garantez.
Magdita, distractie placuta la munte!!!
Felicitari Sandy! Sa dea DD sa fie bine!
Felix, cu speranta de a nu deranja pe nimeni, fiind constienta ca sunt multe probleme de discutat aici,pot spune ca este minunat sa vezi cum creste puiutul, gangureste, rade, intinde mana spre jucarii. Cand gangureste sau rade parca imi "gadila sufletul", nu stiu cum sa descriu altfel...
Inca papam tzatza, crestem bine,la 6 luni trecem pe diversificare.


Va pupam cu drag!




In anul 2008 s-a intamplat
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Neata dragutele,

Magditu, sa ai vreme buna la munte!

Aditu fata luptatoare si pe pozitii mereu! Va doresc multa sanatate tie si sotului tau! Prolactina nu e cu mult mai mare decat limita maxima admisa, sigur nu va fi nici o problema la tomografie! PRL creste si la stress, asa ca incurajaza-l. Va fi bine

Elly, care-i rezultatul la spermograma? Sper din suflet ca este unul foarte bun! Vreme buna de 1 mai!

Machusica, ma bucur ca ne dai vesti despre Bubu! Ce bine ca papa inca laptic de la mami! Sa creasca mare nazdravanu si te asteptam de fiecare data cu drag sa ne povestesti! E o adevarata placere sa citim despre minunatia ta, de poze nu mai zic, le vizitez din cand in cand.

Tamy un`te duci in miniconcediu?

Lali

Jasmi, poate gasesti ceva homeopat care sigur nu ar afecta o sarcina. Din cate am citit eu, allium cepa este pt stranuturi dese.

Sarah

Pup gascoteca,

Felix



Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fete dragi!
Felix tomografie am facut luni si a iesit un microadenom hipofizar, dar din fericire analizele de ieri niste markeri endo de crestere au iesit f bine. AM vb cu dr Bajenaru si m-a linistit , a spus ca atita vreme cit analizele sunt bune, mai ales aceste markeri, inseamna ca singurul efect al acestui microadenom este prolactina putin marita, pe care o avem acum sub tratament. Probabil acel microadenom se va retrage de la sine, ca si prolactina a scazut singurica din dec pina in martie... Asa ca am primit cele mai bune vesti ieri si sunt mult mai linistita azi si increzatoare....
Tu ce planuri de week-end ai? au trecut rusii?
Elly dupa cum vezi eu vin azi cu vesti bune, acei hormoni de crestere de care vorbeam ieri la sotul meu au iesit ff buni, deci din fericire nu este problema pe care a avut-o din pacate sotul colegei tale. Da-ne si tu o veste buna azi despre spermograma...
Magditu vreme frumoasa la munte si sa vii cu forte proaspete inapoi
Sarah ce mai faci tu? cred ca deja e perioada fertila la tine si de aia nu prea ai timp de noi
Mada un pupic pt flacau
Tamy tu ce planuri ai de week-end?
Eu cred ca voi ramine in bucuresti, depinde de vreme ce vom face, odihna este in plan, cred ca voi citi ( ma tot lupt cu shogun)...
Pup toate fetele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Aditu, ma bucur ca stati bine la tomografie!! Aste e o veste extraordinara!

In we vom merge la ai mei la tara pt ca nu i-am mai vazut de 3 saptamani. Speram sa avem vreme bunicica desi se tot anunta ploi. Vedem...

Pup,





Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Am revenit,dragele mele!A fost splendid,a fost...ca la Paris.Nu mi-am refuzat nimic...Ne-am cam destrabalat si am cheltuit cam mult,dar nu-mi pare rau pentru ca a fost senzational.Am fost la Crazy Horse,la Moulin Rouge,cina romantica pe Sena, Versailles, Disney...A fost de vis...V-am pus si cateva poze,bineinteles...
Felix ,cum ai retinut tu,scumpa mea,cand ma intorc...
Mada ,felicitari din tot sufletul!Sa fiti sanatosi!
Revin curand,ma duc sa o vad pe mama,ca mi-e tare dor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

felix pai distractie placuta la ai tai, sa dea D-zeu sa avem vreme frumoasa si sa ne bucuram de zilele astea... Tu ce planuri mai ai? te mai duci pe la vecini sau....
lilisor bine ai revenit, ma bucur ca a fost o vacanta frumoasa, ce fericiti sunteti in poze... nu mai conteaza banii cheltuiti, imp este ca v-ati simtit minunat si ati venit cu bateriile incarcate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Lilisor, bine ai revenit. Ti-am vazut pozicile si asa mi s-a facut un dor de duca ... Speram ca vara asta sa ajungem si noi in Italia, sa-mi vad nepotelul si sa vizitam Domul din Milano si Castelul Sforzesco, unde de-abia astept sa vad pe viu opera lui Michelangelo, Pieta .
Aditu, super vesti.
Machusica, ce vesti frumoase ne dai despre Bubu .
Jasmine, cand va hotari DD, ne vom tine fiecare copilasii in brate . Pana atunci trebuie sa avem rabdare, pentru ca toate se intampla la timpul lor. Nu mai devreme, nici mai tarziu.
Feli, relaxare totala la ai tai .

Pup fetele si va urez o minivacanta relaxanta si odihnitoare .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

buna fetele.
vin de la dr si binenteles am plecat de acolo cam amarata. am anexita in stanga tratament cu gentamicina, antibiotic si supozitoare pe care trebuie sa le fac si luna urmatoare tim de 5 zile.in a 3luna mi-a zis sa fac numai un polidin.
asa ca diseara fundu sus la intepat. si cum nu era de ajuns la 4 ma duc sa ma operez la o masea si sincer mi-e mai frica de ea decat mi-a fost la laparo.
va urez un sfarsit de saptamana minunat cel putin voi sa va simtiti bine ca eu no sa ma pot bucura prea tare.si am statea petreceri.va.

Mergi la inceput