Stimulare ovariana cu ova-mit/clostilbegyt ( 9 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Fetele, spuneti-mi si mie cam la ce simptome sa ma astept de la stimularea cu Ova-mit?

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

hello, hello, la ora asta
scuzati lipsa atata vreme!
ellyshor, ca la clostilbegyt, pe prima pagina poti citi..
si caderea parului, iar...sau te poti simti bine!

alexela, sincer, eu as amana stimularea. nu cred ca este o solutie sa iei tratamentul din a8a zi. stimularea trebuie monitorizata, altfel nu prea faci nimic.

pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DDna spune:

Ziua buna tuturor !!!!

Am venit sa va anunt cu bucurie ca am ramas insarcinata !!! Am facut stimulare cu Closti doar o luna !!!

Va pup pe toate si sa auzim de bebei cat mai curand !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

FELICITARI DDna!!!!!!!!!!!!!!!!
wowwwwww....sa-ti dea DD multa sanatate, o sarcina usoara cu un bb care sa se dezvolte frumos si armonios.
Ma bucur mult pentru tine....dar si pentru noi, cele care facem stimulare......fiecare reusita vine cu un nou val de speranta.

Eu astazi sunt in ziua 3-a de Ova-mit, dar eu iau doar o jum de pastilutza/zi....deocamdata nu simt nimic

Vineri, seara ma duc la monitorizare...in ziua 11-a, ca in ziua 10-a nu lucreaza doctora

Inca o data MUULTEEEE FELICITARIII!!!!!...si multi pupiceiii!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

DDna, cand mai intri sa ne spui si noua ce problemutze ai avut tu....stiu ca incercai de 6 luni...daca nu ma insel

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DDna spune:

Buna !
Multumesc din suflet pentru urari !!!!!!

Pai da, am reusit in a 7-a luna de incercari, dupa 5 luni in care mi-am stors creierii si rabdarea am decis sa merg la medic, mi-am facut dozarile hormonale unde am gasit prolactina marita. Am luat Dostinex (si inca mai iau) insa tot nu s-a produs minunea. Dupa rezultatul la progesteron doc a decis sa ma treaca pe Clostilbegyt. Am luat din z5 pana in z9, am monitorizat in z10 si 15, in z10 am avut doi foliculi de 15,5 mm si 13,5 mm pe OD, respectiv OS. In z15, adica marti dupa Paste, m-am trezit cu o durere crunta de ovare iar ecografia din aceeasi zi mi-a confirmat ovulatia. Sex am facut in seara dinainte si atat, ca in ziua aia nu mai puteam de durere de burta. Rezultatul pozitiv l-am avut pe 1 mai (desi eu nu credeam) iar duminica, cu o zi inainte sa vina menstruatia am facut un Clearblue digital care mi-a scris clar ca sunt gravida.
O sa merg la ecografie joia viitoare. Pana atunci sunt cuminte, nu ma fortez, dorm si mananc sanatos.
Va doresc tuturor sa perseverati si sa nu va pierdeti speranta !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Fetele, voi acnd ati luat tratamentul de stimulare ati observat o crestere a cantitatii de mucus cervical in preajma ovulatiei?

Ne puteti da si niste nume de medici care au recomandat stimularea cu fufu natural, nu cu inseminare?

V pupic!

Felicitari Ddna ! Tu ai fost la medic in Bucuresti sau la Targoviste? Tu aveai cm regulat sau nu? In ce zi ai facut analizele hormonale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

felicitari ddna!!!! sa ai un bb sanatos si frumos!!!
eu ma voi opri iar cu stimularea.....
asta e.....
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

DDna inca o data felicitari iubita!!!Sa ai grija de tine si de bobitza ta!

Galli, ce s-a intampla? De ce nu mai faci tratament de stimulare? Sper ca esti ok...

Jasmine, stimularea ovulatiei nu este recomandata doar in cazurile de inseminare.....ci si atunci cand nu se obtine ovulatia in fiecare luna, si e o problema in acest sens.
Inseminarea, eu stiu ca se face mai ales cand sunt probleme la sot.
Referitor la doctori, medicul tau curant ar trebui sa-ti recomande stimularea dc ai o problema cu ovulatia, si in in urma unor dozari hormonale, facute in zilele 3, 5, 14 sau 21 ale cm-ului....in functie de prescriptia medicului. Nu stiu din ce oras esti u ca sa-ti recomand un doctor...dar daca esti din Craiova...lasa-mi un msg si vrobim.

Poooooop...eu vineri ma duc la monitorizare....nu am nimic pana acum...zero simptome
Mai vorbim!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

ma primiti si pe mine?

am luat ieri prima pastiluta de clomid (clomiphene) 50 mg, trebuie sa iau zilele 2-6, sa incep "baby dancing" ziua 8, testele de ovulatie ziua 10 si ar trebui sa merg la o eco in ziua 13, doar ca luna asta in ziua 13 voi fi plecata din oras, asa ca docotrul a hotarat sa incercam fara eco, dar sa-l sun cand ma intorc sa-i spun cum si cand au iesit testele de ovulatie pozitive si daca se coreleaza cu temperatura bazala

este prima tura de clomid, de obicei ovulez intre zilele 14-19, mai mult spre 18-19, o singura data am ovulat Ziua 14


www.fertilityfriend.com/ticker/uta79/ttc.png" target="_blank">" Making the decision to have a child...is to decide forever to have your heart go walking around outside your body." – Elizabeth Stone

Mergi la inceput