Bronzare organica

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

karfe da,si eu sunt de aceeasi parere cu tine.In plus,Maria_ene a si recunoscut ca merge de mult acolo la tot felul de tratamente.Si am recitit topicul,la cum a pus problema a fost reclama mascata.Am fost foarte atenta la inceput,cand prima data a vorbit in general despre bronzarea organica,ca mai apoi sa anunte si renumitul spa unde se face asa ceva.

In fine,nu asta conteaza,doar nu inteleg supararea ei.


octopusu imi permit sa iti raspund prima,pana iti raspunde si Luminita.Salonul de pe prima pagina este cel de care vorbea.Are mai multe locatii deschise,daca vrei sa afli unde,intra pe linkul lor la contacte,si ai sa gasesti toate informatiile.Este acelasi unde am fost toate,doar e singurul din Bucuresti,nu??

Luminita,daca ma insel,anunta te rog pe forum.Poate exista un alt salon unde clientii sunt mai apreciati si mai respectati.

Citat:
citat din mesajul lui karfe

Citat:
citat din mesajul lui RazaDeSoare

maria_ene,cred cu tarie ca tu lucrezi in acel spa(ca doar asa e denumit ).NU aveai cum sa fii tu,pentru ca eu am mers acum o saptamana acolo,pe cand tu deja fusesesi de cel putin 2 ori inainte.Da-o naiba de fascinatie,ca doar nu esti fascinata mereu?Sau de aceea mergi la bronzat??Ca te-a fascinat atat de tare.Ce te-a fascinat asa de tare eu ca persoana sau bronzul de pe mine???

Nu inteleg ce te deranjeaza atat de tare mesajul meu?? Este strict parerea mea legata de acel salon si de cum sunt tratati clientii acolo.Poate sunt eu defecta si nu rezista bronzul la mine,sau cine stie.Asta nu inseamna ca restul fetelor nu pot fi multumite.
Sau iti este frica de reclama negativa si ca scad programarile pentru bronzarea organica???




Citat:
citat din mesajul lui maria_ene

Razadesoare...imi aduc aminte la un moment dat ca era intr-adevar cineva fara cort...si m-am uitat si eu...dar pentru ca eram fascinata... sorry daca erai tu

Maria


_
http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html


Raza de soare eu de la pagina 4 a acestui subiect m-am prins ca donsoara lucreaza pe acolo,(vazand-o si pe la alte subiect.
Ma bucur ca intuitia nu ma inseala,si mai sunt si alte persoane de acord cu mine.


_
http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Multumesc Razadesoare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Eu nu inteleg ce atata bataie de cap cu reclama mascata sau ce ziceti voi...mie mi se pare ca e "obsedata" de saloane si asta nu e un lucru rau...si ma bucur ca ne impartaseste si noua noile inventii, cum ar fi bronzarea organica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyo85 spune:

fetelor, eu fac bronz organic de ceva vreme. fetele din clip sunt de la keiko(le cunosc pt ca acolo ma bronzez si eu). pe mine ma tine 12 zile.nu se ia pe haine, pe lenjeria de pat si nu are contraindicatii. nici n ar avea de ce, te bronzeaza cu un spray, care mai are si un miros placut de ti vine sa dezkizi gura:)). nu tre sa faci dus cel putin 8 ore. si sa stiti k intensitatea lui maxima se vede dupa 8 ore. la prima sedinta, am zis k nu e bun, ca am dat banii degeaba,dar dupa 8 ore zici k facusem plaja in Caraibe:P nu glumesc. incercati. eu nici nu vreau sa mai aud de solar. plus ca, daca vrei sa ajungi la bronzul care ti l ofera aceasta bronzare organica, tre sa faci cel putin 7 8 sedinte de solar. incercati si voi:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

revin cu niste intrebari:-)

a facut cineva dupa bronzarea organica sport intens si sa transpire(in fiecare zi si doua dusuri)? se fac pete? arunc banii la gunoi?

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deus

revin cu niste intrebari:-)

a facut cineva dupa bronzarea organica sport intens si sa transpire(in fiecare zi si doua dusuri)? se fac pete? arunc banii la gunoi?

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


DAAAAAAa ,,,dupa 2 zile ramai sigur cu pete dupa 2 dusuri pe zi,,asta daca scapi fara pete dupa bronzare,,,
eu m-ambronzat asa de 4 ori ,,de fiecare data la alt salon,,si e destul de greu sa ramai fara pete ....( mie imposibil)
Dupa mine una e mai multa reclama decat adevar,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana88 spune:

Buna sunt noua aici. Am intrat pentru ca am fost si eu pentru prima data ieri la bronzare organica si voiam sa caut pareri.
Am fost la un salon din Bucuresti unde am putut sa mi fac si gomajul. Am urmat intocmai pasii. Mentionez ca sunt bruneta si am un pigment foarte bun. Am stat 8 ore fara dus, am dormit si m am trezit azi de dimineata foarte neagra, in sensul bun ma refer. Un ciocolatiu frumos dar putin cam fals dupa parerea mea. La lumina becului intr o camera arata normal dar afara la lumina naturala mi se pare ca nu arata tocmai laudabil. Ori mi s a inchis mie prea mult culoarea.
Problema mea insa si ce nu mi a placut e ca am ramas cu mici pete pe degetele de la maini si la articulatiile degetelor. Arata oribil mainile mele zici ca am folosit crema autobronzanta. Am degetele pline de picatele mai inchise si mai deschise. Iar pe piept la baza firelor de par mi au ramas vizibil numai puncte de culoare de bronz. Probabil exces nu mi dau seama. oricum extrem de inestetic zici ca am jeg acumulat! Scuze dar asa se vede. Nici fata nu arata tocmai bine dupa ce m am spalat azi dimineata! Si pe dosul bratelor unde te prinde soarele mai greu am o culoare mai accentuata si zici ca am jeg. Chiar destul de nasol nu stiu ce sa mai zic...
Din punct de vedere al culorii e castigator pentru ca ai rezultate imediate si vizibile dar din punctul de vedere al calitatii pe care o lasa pe corp e cam deficitar. Sunt cam dezamagita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

si eu la fel ca ana88, adica bronzul nu se ia uniform (in primul rind pe maini am locuri unde s-a luat complet si locuri unde pielea e inca maro, de parca as fi bolnava). de pe fata s-a luat tot, pt ca ma colorase prea tare si m-am demachiat intentionat de vreo 3 ori in decurs de 2 ore. de pe restul corpului vad ca se ia uniform.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

m-am lecuitnu am sa testez chestia asta

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana88 spune:

Buna din nou !
Dupa 4 zile de bronz organic vreau sa spun ca m am facut oribil pe piele! Sunt numai pete albe si pete de bronz. Daca mi ati vedea picioarele a ti zice ca am rapan si nu glumesc! Bronzarea organica e revolutionara in Romania deoarece e noua si nu are nici un fel de reactie adversa, e naturala dar nu ofera nici pe departe un bronz uniform si placut ochilor! Decat prima si a 2 a zi arata bine pe piele recunosc, pe urma e jale.
Dupa parerea mea bani aruncati degeaba pentru o frectie la picior de lemn!
Tot solarul ofera bronzul cel mai frumos dar pacat ca are atatea efecte secundare grave!

Mergi la inceput