Bronzare organica

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianas spune:

vreau si eu sa-mi fac o bronzare organnica, dar sunt cam nedumerita... la keiko nu e ok din cate inteleg, te bronzeaza pe parti, in vazul tuturor, dar mai exista si alte saloane cu bronzare organica: coquette, green day spa, tan tation. a fost careva la un alt salon? poate sunt mai profesionisti decat la keiko. nu stiu, zic si eu, ca la cat de scumpa e sedinta (sa nu uitam ca bronzul se ia la o saptamana) se cam strange o suma la sfarsitul lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_21 spune:

Vroiam si eu sa merg la Miko, acolo se duc toate vedetele, deci sunt profesionisti ... dar nu au solutzie si s-ar putea sa nu mai aibe ... iar la keiko tot asa, fara solutie. Dupa lungi cautari am gasit un salon (http://www.magic-beauty.ro/), am fost ieri si m-am bronzat,mi-am facut tot acolo si peeling-ul. La salon bronzul arata perfect, mi-a placut foarte mult. Dar astazi ... arat groaznic, am mainile albe si bratzele bronzate, burtica e alba desi pieptul si picioarele sunt bronzate, am niste puncte negre pe piept si pe spate zici k e jeg :|:| iar fatza numai pete, oribil, sa nu mai zic k mi-au aparut si niste puncte negre pe fata de la bronzarea asta miraculoasa!!!
Acum am iesit de la baitza ... si am de gand sa intru din nou sa ma spal bine-bine ca sa se ia tot bronzul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

hello dragele mele,

eu sunt f multumita de bronzarea organica in continuare si asta pentru ca am patit-o si eu.si la mine o data s-a luat bronzul aiurea cu pete dar asta din cauza mea ca nu ma hidratam cum trebuie. Daca faci peeling inainte de bronzare si ai grija de pielea ta si te dai in fiecare seara cu crema nu se ia cu pete bronzul. Se ia foarte frumos, adica nesesizabil. Ori am eu o piele buna pentru asa ceva ori am avut grija cum trebuie de bronz. La 2 saptamani incerci sa fac bronzare organica, si asta pentru ca am devenit addicted si nu imi mai place de mine nebronzata:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

PENTRU ALEXA 21 : E EVIDENT CA NU TE-AI BRONZAT NICIODATA ORGANIC ! Bronzul organic nu se vede imediat, in salon, rezultatele sunt vizibile abia dupa 8 ore.

Am ramas foarte mirata cand am gasit ultimele impresii despre bronzarea organica.

Apoi am observat ca ultimele postari sunt ale unor persoane care si-au facut conturi de curand, probabil doar pentru a denigra acest bronz.

O fi cumva un salon de bronzare cu solarii ???!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:


N-as putea spune cate sedinte de bronzare organica mi-am facut pt ca au fost multe.In diverse locuri ...

Si nu am avut pete niciodata !

Punticele negre am intrebat si nu poti avea decat daca iti aplica solutia de mult prea aproape.
Daca faci sport intensiv nu e indicat sa te bronzezi pentru ca se duce in 3 zile. Adica la mine asa s-a dus ... Dar transpir serios !

Mi s-a parut aiurea ce am citit pentru ca e clar cineva care vrea sa denigreze acest tip de bronz. Dincolo de faptul ca la un salon e mai bine si la altul mai rau, mi s-ar parea minunat daca noi femeile am constientiza ca nu putem sa ne supunem la tot felul de chestii doar de dragul frumusetii.

In afara riscului de cancer de piele si alte complicatii reale, solarul imbatraneste pielea intr-un mod evident si accelerat iar efectele sunt ireversibile.
Sa nu ma credeti lupul moralist. Si eu mergeam la solar candva.
Insa in afara unor alunite care si-au modificat forma mi-au aparut si niste riduri fine pe decolteu, la o varsta la care chiar nu aveau ce cauta.

In alta ordine de idei, mai am 2 prietene care merg la bronzare organica intensiv (si una ocazional) si n-a patit nici una o situatie asa dezastruoasa ca cele descrise mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Woow...multumesc pentru atentia acordata! Eu am fost fericita si am vrut sa impartasesc cu toata lumea o alternativa sanatoasa de bronzare, fiindca mai mult sau mai putin avem toate frica de UV...asta era ideea mea, ca doar de asta e forumul, sa discutam, sa impartasim pareri! Acum ca m-am mutat cu serviciul, mi-am schimbat si salonul..deci o sa fac "reclama" altcuiva.

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

si mie mi s-a parut SUSPECT ca au aparut dintr-o data atatea persoane cu pareri contra bronzarii organice, cand eu fac de ceva vreme. si nu numai eu, cat si colege , prietene, etc. Cele carora le-am povestit eu de bronzarea organica si au vazut bronzul fizic pe mine inca imi multumesc pentru ca si ele sunt multumite de bronz. Mi se pare o prostie sa denigrezi bronzarea organica in favoarea solarului. alegi ceva care te omoara in locul unui lucru sanatos???

fiecare alege ce crede de cuviinta dar nu aruncati cu noroi in ceva ce altii apreciaza. eu cred ca pana nu incerci tu pe pielea ta, degeaba asculti pareri pro si contra.

cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Chiar va rog frumos daca nu se considera reclama si nu se supara nimeni sa dati numele saloanelor unde ati fost si ce impresii aveti. Vreau si eu sa merg la un astfel de salon dar tot ce am gasit pe net este f departe de zona unde stau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Eu am fost mai mult la Sunshine Club pe langa Herastrau iar acum mai nou merg la Desiree, in zona Televiziune
Ambele super ok, pret 60 lei

O prietena de-a mea merge la alt salon unde e mai ieftin, dar nu-mi vine acum in minte numele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Multumesc frumos Ana, ambele sunt departe de mine
dar mai astept si alte locatii.

Mergi la inceput