Bronzare organica

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Fetelor, tre' sa sun si eu zilele astea sa-mi fac o programare ... doar ca nu stiu cand ca o fac!
Eu vreau sa arat "bine" la nunta sora-mii pe 6 iunie si nu stiu cand sa imi fac programarea ! Ma gandesc ca inainte de nuta tre' sa ma si epilez si nu stiu cum va arata pielea dupa aceea iar in saptamana de fix dinaintea nuntii voi fi cu "rusii" asa ca nu voi putea ! Eventual sa incerc pe 30, dar nu ma pot epila asa de devreme pentru ca pana pe 6 siiiigur va trebui sa mai efectuez odata operatiunea ,.... ce ma faaac? Nici nu sunt din Bucuresti ca sa ma misc asa repede in orice zi !
Dati-mi un sfat va rog!

Edit - mai am o intrebare - cum prinde bronzul de mare peste acest bronz organic??? Trebuie sa se duca asta de tot pana ajung la mare ?



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Am incercat si eu bronzarea organica acum 4 zile.Am mers la acelasi salon postat aici pe forum,insa am ramas tare dezamagita.In primul rand bronzarea se face fix in holul receptiei,nu au amenajat un spatiu cat de mic si intim.Tu esti dezbracata(eu de exemplu am ales sa fiu doar in chilot)si toata lumea se plimba pe acolo si se uita la mine.Nu mi-a placut deloc chestia asta.

Cred ca am avut parte de asa numita bronzare gold,de care vorbea Maria_ene.Sunt niste particule mici si iti face putin pielea sa sclipeasca.Insa,hainele mi-au ramas patate de la bronzul asta,si la 4 zile si dusuri facute zilnic,bronzul s-a dus de tot.Nu se mai cunoaste nimic.

Personal nu sunt incantata deloc de procedura asta.Iar de salonul respectiv nici nu mai vorbesc.

_
http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Razadesoare...mie mi-au zis ca 8 ore sa nu fac dus si inainte de primul dus e posibil sa ramana pe haine daca am haine deschise..dar cica nu e bronzul cel care ramane ci doar colorantul din solutie, cu ajutorul caruia vad ei unde pulverizeaza..tie nu ti-au zis? Asta cu locul de bronzare, cam asa e, daca esti pudica nu prea e ok, eu am stat complet dezbracata, atata timp cat e un salon de femei chiar nu mi-e rusine.

4 zile? dar de care nuanta ti-ai facut? coaja de nuca m-a tinut aproximativ 10 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Nu cred ca este vorba de pudoare aici,ci doar de o calitate decenta a serviciilor.Cat despre bronz,cam atat m-a tinut si pe mine-4 zile.Si,mai mult sau mai putin,se ia pe haine.Normal ca pe cele deschise se va"lua"(vedea)mai mult decat pe cele inchise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Subscriu la ce a spus RazaDeSoare; nu stiu despre ce salon e vorba, pentru ca nu am citit decat cateva postari, dar cred ca vorbeste de acelasi la care azm fost si eu saptamana trecuta, , si asa cum spunea si ea, procedura s-a efectuat in salonul de receptie, expusa privirilor; nu e vorba de faptul ca esti sau nu pudica, dar pur si simplu nu mi se pare ok!
Cat despre bronz, culoarea e frumoasa, dar se aplica neuniform; am acum pete pe labele picioatrelor foarte urate, nici nu pot sa merg in sandale,, iar pe brate in partea interioara unde de obicei nu te prea bronzezi, sunt mai neagra decat pe partea exusa soarelui. mai sunt patata si pe piept aproape de sani si in spatele genunchilor la incheieturi. Se ia pe haine pana la primul dus, si inca nu stiu cat dureaza pentru ca am doar 5 zile de cand am efectuat procedura.
parerea mea: tehnica mai trebuie perfectionata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mda... m-am lamurit! Cred ca depinde si de "materialul clientului"!
Oi vedea daca e cazul sa ajung la bronzarea organica inainte de marele eveniment, mi-e sa nu raman "patata"!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Fetelor, mie mi s-a parut ok..pentru ca e un minicort in care stai, intr-adevar e cam in hol dar cortul il intorci dupa cum vrei tu sa nu se vada, eu nu sunt pudica si asta ziceam, ca l-am lasat la vedere si nici nu am iesit cu pete, de asta si sunt multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Eu zic data viitoare, sa va uitati la voi pe unde aveti mai multa solutie pe unde mai putina. Si eu cand m-am facut am vzt ca eram parca mai inchisa la culoare pe o mana decat pe cealalta si i-am spus si m-a mai dat pe cealalta sa fiu uniform. Si da, depinde si de pielea fiecaruia. Pe mine m-a tinut 8-10 zile si nu m-am patat, nu am fost facuta mai mult pe o parte mai putin pe alta.Deci data viitoare poate e mai cu noroc. Idea bronzului e super, la fel si culoarea dupa cum ati spus si voi doar ca da, are dreptate tlaura, cu putin antrenament o sa iasa si mai bine. Probabil ca si tipele de la salon or sa se perfectioneze in timp deoarece eu stiu ca abia de 1 luna a aparut bronzarea asta organica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Maria_ene,nu este vorba ca sunt pudica(dupa cum am spus am ales sa stau doar in chilot)insa m-a deranjat privirea tuturor atintita asupra mea.Nu stiu cum s-a procedat la tine,insa la mine nu a fost nici un cort de care vorbesti,pur si simplu m-a pus sa stau acolo(in spatele meu erau niste flori artificiale cred)si a inceput procedura.Toate doamnele care au trecut pe la receptie stateau si se uitau si vorbeau intre ele.

Nu aveau decat o singura nuanta,cea mai deschisa mi s-a spus.Am venit de acasa,si inainte de a merge am citit aici pe forum si stiam ca nu trebuie sa port haine deschise,am ales tricou negru si jeans inchisi.Am stat de asemenea 8 ore dupa fara sa ma spal,dar pe haine s-a luat bronzul foarte tare.Mi s-a spus ca dupa primul dus culoarea se va intensifica,da de unde,dupa 4 zile cum am mai spus sunt la fel de alba ca inainte.Dupa prima zi mai aveam ici colo mici pete de bronz insa acum....nimic nimic:(

Mie nu mi-a placut,da asta nu inseamna ca pentru restul fetelor nu poate fi ok.Salonul este acelasi postat de tine pe prima pagina,nu il scriu ca reclama nu vreau sa-i fac.Poate doar negativa.

_
http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Razadesoare...imi aduc aminte la un moment dat ca era intr-adevar cineva fara cort...si m-am uitat si eu...dar pentru ca eram fascinata... sorry daca erai tu

Mergi la inceput