Care mai e viata voastra mamicilor/taticilor?

Care mai e viata voastra mamicilor/taticilor? | Autor: Yasmine

Link direct la acest mesaj

Nu mai stiu de voi de ceva timp, cum s-a modificat viata voastra de cind sunteti singure/singuri? Mai sunteti singure/singuri?
Despre mine pot sa va spun ca nu. Adica nu mai suntem in trei, ci in patru. L-am adoptat pe "dumnealui", un domn, care a mai fost casatorit, dar nu are copii, si care a fost adoptat de "tata".
De cind am ramas in trei, am avut o tentativa de relatie dupa un an jumate, cu un domn mult mai in varsta decit mine, o relatie de de jumate de an, care m-a vindecat. M-a vindecat in primul rand de teama de a ma lasa atinsa de altcineva, mi-a dat liniste si incredere in mine, dar a fost o relatie sortita pieirii, deoarece, nu am amestecat copiii in ea, au fost doar doua intalniri impreuna cu copiii, fara insa a arata ca exista o relatie intre noi.
Apoi, anul trecut in februarie l-am cunoscut la schi pe "dumnealui", eram la schi impreuna cu mama, si cu copiii, si a fost ciudat sa vad ca cineva, in afara de mine se ocupa de copii, se joaca cu ei, le da atentie, si ca copiii, dau atentie altcuiva decit tatalui meu, vb. aici de o persoana masculina. Si incet, incet s-a bagat in sufletul meu, al nostru si nu mai vrem fara el, locuieste la noi din octombrie anul trecut, si merge bine, neasteptat de bine ...

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Corinna, felicitari! Ma bucur nespus pentru voi si va doresc fericire!

Eu tot singura sint... adica fara partener.

Nu am timp de iesit afara la intilniri, nu am timp sa intilnesc barbati si nici ocazia sa socializez cu ei. M-au invitat niste prietene la club dar mi se pare aiurea sa merg la agatat. Cu toate ca este un bar select stiu ca toata lumea este la vinat acolo si asta mi se pare artificial.

Cam de 5 ani sint celibatara, traiesc o viata de sfinta, nu alta!... nici in liceu nu eram asa cuminte, tot ma mai pupam cu baietii pe la colt de strada! Cred ca m-am obisnuit asa...

In rest sint multumita de viata mea, de cum am evoluat in acesti ani. Ma bucur ca fetele sint bine, ca le pot oferi o viata decenta. La munca si in cercul meu sint respectata, incerc sa ajut cit pot in jurul meu, sint mereu ocupata cu cite ceva ca sa nu imi las timp sa cad in depsresii ca nu am partener...

Mi-as dori sa intilnesc pe cineva cu care sa ma inteleg si care sa se potriveasca stilului meu de viata. As vrea asa de mult sa mai fiu indragostita! Dar in acelas timp imi e teama.

Inca merg la psiholoaga, la citeva luni odata. Ea este de parere ca sint ok pentru o noua relatie, chiar imi spune cu admiratie ca as fi un bun partener si o sotie buna...

Intre timp sint ok si asta este important!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Eu ma bucur nespus, Yasmine, ti-am urmarit povestea vietii cu sufletul la gura. Chiar sunt fericita pentru voi, meritati.

In rest,Happy_in_TO, parca vorbesti despre mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Eu sunt singura de curand si, desi baietelul meu imi ocupa tot timpul care ramane dupa serviciu , simt lipsa unui partener, parca din ce in ce mai mult... eu am avut si o casnicie in care nu am reusit deloc sa comunic cu sotul meu , asa ca probabil insingurarea asta e mai veche, acum doar s-a acutizat si s-a accentuat perceptia mea asupra ei. Dar... e greu, cel putin pentru mine e greu

Mihaela - mami de cel mai dulce baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Yasmine, felicitari si sa dea Domnul sa mearga bine . Multi sunt singuri pe lumea asta, dar le trebuie un dram de noroc care sa-i faca sa se intalneasca!

Mihaela - mami de cel mai dulce baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Corinna si Doamne ajuta! Sa fie numai bine, si foarte bine, de acum incolo. Chiar daca nu mai suntem singuri, prietenia nu se termina, nu-i asa?
Alice va veni si ziua "aceea", care e bine ca te va gasi pregatita.

Alexandru, tati de 3 copii perfecti
(un baietel nazdravan, o fetita mica luptatoare, si un ingeras in cer)
_
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alex2
...Chiar daca nu mai suntem singuri, prietenia nu se termina, nu-i asa?...


No way, tu stii asta!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Noutati de la mine, o mamica si doi pititci, au adoptat un domn, si parca nu e de ajuns, suntem pe cale sa umplem si ultimul loc dintr-o masina mica, cam in februarie-martie 2010.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yasmine

Noutati de la mine, o mamica si doi pititci, au adoptat un domn, si parca nu e de ajuns, suntem pe cale sa umplem si ultimul loc dintr-o masina mica, cam in februarie-martie 2010.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Wow, Yasmine, felicitari!
Acesta nu poate fi decat un motiv de bucurie si un prilej de a te felicita . Sarcina usoara si un bebe sanatos!
God bless all your family!

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Felicitari Corinna, sarcina si nastere usoara si un bebe sanatos destept si frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Felicitari Yasmine! Esti o curajoasa!

Va doresc mult noroc si sanatate intregii familii!



"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput