Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Alina, ne bucuram tare mult ca ne scrii, si nu iti fa procese de constiinta ca ce zicem noi sau altii, si eu sincer daca imi e pofta de ceva mananc/beau! Si nu o sa patim noi nik de la o gura de bere, hai sa fim seriosi! Ca de mancat interzise am mancat si maioneze, altele nu stiu ce branza..etc...chiar nu putem fi litera de carte!

Adriana, nu iti fa griji ce a decretat un nemernic in 5 sec la ecograf, e posibil sa nu fie nici asa performat aparatul, si nici doctoru respectiv prea bun la citit ..asa ca enjoy ca e in evolutie! Si eu am programare la eco abia pe 8 iunie-adica la 18 sapt, da tare ma bate un gand sa mai trantesc un eco intre timp, asa de 'check', sa vaz eu cu ochiu meu cel stang 'bebitza'

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

DN 29.06.1975,UM 2.02.2009,DPN 9.11.2009. Ma primiti si pe mine pe lista?!

miany
+11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Pai tot eu eram aia care saliveaza la Gorgonzola si ar manca-o pe paine la toate mesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

tocmai ce-am mancat un cas din piata de la tarani cu pastai...
nu un cas intreg mai...
inconstienta


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Va invit la o limonada buuuuna , pt ca azi implinesc 11 saptamani.

kitsy, imi pare rau de pierderea ta. Sper sa revii cat mai curand cu vesti bune la odisee.

Eu am de dimineata niste intepaturi destul de puternice in partea stanga a ombilicului. Azi la 16.30 sunt la control. Abia astept sa vad ce imi zice...pt ca sunt cam paranoia. Sotul tot face haz de necaz si imi zice ca bebe are piscinuta acolo, dar se mai plictiseste si el de inotat toata ziua, asa ca si-a facut un "scranciob" (leagan) din cordonul ombilical si se da hutza
Acum serios vorbind, voi aveti intepaturi in zona ombilicului? La mine se manifesta mai ales cand merg, ma aplec sau rasucesc de mijloc pentru a lua diferite dosare.

Greata si datul la rate inca nu au trecut...ieri am imbratisat din nou "tronul" de doua ori. Imi e putin teama sa nu ramana bebe fara vitaminele necesare, pentru ca pana acum mie nu mi-a dat medicul sa iau altceva in afara de acid folic si NoSpa pt dureri. Vad ca majoritatea din voi luati cel putin un fel de vitamine
Incep acum sa pregatesc listuta cu intrebari pt dupa-masa.

O zi usoara va doresc la toate



11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

ADRIANA nu cred ca e cazul sa ti faci probleme..e bine ca e in evolutie ..din pacate vei mai trece prin situatii de genul asta ,pentru ca la noi profesionalismul lasa de dorit..

miany
+11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Am intrat si eu sa va salut pe ziua de azi!!!
Sunt rpin zona si va citesc din umbra.....

Kitzy, imi pare rau ca treci prin pierderea asta... Fii puternica si optimista si bb va veni cat de curand!!! <Te imbratisez cu drag!

O zi frumoasa tuturor!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 6+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Krelia stai linistita nu esti singura betiva. Si eu am pofta de un vinulet, o visinata, un Campari orange

Cu berea nu prea le aveam inainte, beam dar rar, asa vara la un gratarel. Ei bine acum chir la inceput dupa embriotransfer si pana cam in saptm. 6 aveam o pofta. Si mi-a luat sotu' din aia fara alcool. Dar mi-a trecut si intre timp am ramas cu vreo 3 doze de Bavaria fara alcool in frigider. Mai rau e ca mi-a luat acum vreo 2 saptamani tone de suc natural de diverse feluri: Santal, Pfaner, Granini si eu nu le mai beau le simt tare artificiale (ca sa vedeti ce prostii bagam in noi) acum ca sunt asa sensibiloasa. Asa ca am inceput sa-mi fac numai eu ori la storcator, ori la blender. Ce bune-s ale mele.

Smaranditza felicitari pt. cele 11 saptm. fac ei io maine. Of si de maine incolo mai am inca doooouuuuaaaa saptm. intregi pana ma duc la eco.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Buna fetelor,
Nu am mai intrat de mult si din pacate acum am numai vesti proaste.Am fost luni la eco si dr. mi-a spus ca bebe arata de 5 saptamani desi ar trebuie sa fie de 11 saptamani si nu are frecventa cardiaca.Mi-a spus sa revin peste o saptamana sa vada daca evolueaza sau nu, si daca nu evolueaza trebuie sa fac chiuretaj.
Marti am fost la al doilea medic si am facut eco vaginala si mi-a spus ca puiutul meu este de 6 saptamani ca are activitate, ca i se pare o sarcina buna si mi-a dat niste ovule pentru fixarea sarcinii si mi-a spus sa vin tot peste o saptamana sa vada cum evolueaza.Inca nu imi vine sa cred ca mi se intampla mie toate astea.Si mai este atat de mult pana luni.Nici nu ma asteptam sa imi spuna asa ceva.Sper sa fie ok.Apropo a mai trecut cineva prin asa ceva cu o sarcina anterioara?Orice parere conteaza pentru mine in momentele astea.Sper sa fie totul bine.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Daca in rest totul este ok si mai mult .... i-a depistat activitate cardiaca, eu zic sa ai incredere ca va fi bine.
Poate ovulatia nu a fost cand ai crezut tu, poate a fost mai tarziu cu o saptamana si atunci se explica o sarcina mai mica in evolutie.
Parerea mea e ca nici 2 saptamani in minus nu inseamna mare lucru, Bradut a fost intotdeauna sub varsta calendaristica si nu a fost nici o problema. Are tot timpul sa recupereze in crestere pana se naste.
Era un echo performant? Eu iti recomand o echo de sarcina 4D la Medlife. Costa 230 lei si se vede foarte bine. Pe deasupra, poti merge si fara programare. Te baga intre programari sau la final pentru urgente (o a doua opinie).

Multa bafta si ai incredere ca va fi bine!


Citat:
citat din mesajul lui alexia_07

Buna fetelor,
Nu am mai intrat de mult si din pacate acum am numai vesti proaste.Am fost luni la eco si dr. mi-a spus ca bebe arata de 5 saptamani desi ar trebuie sa fie de 11 saptamani si nu are frecventa cardiaca.Mi-a spus sa revin peste o saptamana sa vada daca evolueaza sau nu, si daca nu evolueaza trebuie sa fac chiuretaj.
Marti am fost la al doilea medic si am facut eco vaginala si mi-a spus ca puiutul meu este de 6 saptamani ca are activitate, ca i se pare o sarcina buna si mi-a dat niste ovule pentru fixarea sarcinii si mi-a spus sa vin tot peste o saptamana sa vada cum evolueaza.Inca nu imi vine sa cred ca mi se intampla mie toate astea.Si mai este atat de mult pana luni.Nici nu ma asteptam sa imi spuna asa ceva.Sper sa fie ok.Apropo a mai trecut cineva prin asa ceva cu o sarcina anterioara?Orice parere conteaza pentru mine in momentele astea.Sper sa fie totul bine.

alexia_07


Mergi la inceput