Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(119)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!!

Anamariame bine aiti venit acasica Acomodare rapida

Novus felicitari pt petrecerea reusita





Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete

Pe-aici totul e calm, ne pregatim de o iesire cu carucioru. Va pupam si sa avem o zi buna :)

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

pup fetele
am pus cateva poze pe link daca vreti sa o vizionati pe printesa noastra
http://community.webshots.com/album/571475897xAvrHp

Mami fericita!!!
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

netza

nimic de raportat, poate doar cea mai lunga pauza intre mese. a terminat de mancat la 11.30pm si s-amai trezit la 6.10 dimineata. noroc ca am dormit si eu ca altfel faceam 13-14 pe langa el. e adevarat ca s-a obosit rau cu o nenorocita de colica si a mancat de la 8-11.30 intr-o mie de reprize, il durea burta si nici el n stia ce vrea...asa ca cerea mancare si urla cu tzitzi in gura.

simona - jos palaria....pai eu cu fosta nu ne suportam nici macar in aceeashi tara. dar hai ca sunt sperate sa ne revenim cu totii din criza asta cat de curand...si la noi e groasa rau, in investitii si dezvoltari imobiliare s-a prabushit rau de tot piata, dar incerc sa ma mentin optimista. sa vedem cat ma tzine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Deci asa cu lohiile... Sa nu ma ingrijorez ca tot dureaza

Multumesc pt raspunsuri :)

Fetelor, ce stiti de ILINCA?! A nascut??? Eu tot am urmait dar cred ca am ratat "anuntul".

pusi,

Mami de Briseis - 12 zile

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26


simona - jos palaria....pai eu cu fosta nu ne suportam nici macar in aceeashi tara. dar hai ca sunt sperate sa ne revenim cu totii din criza asta cat de curand...si la noi e groasa rau, in investitii si dezvoltari imobiliare s-a prabushit rau de tot piata, dar incerc sa ma mentin optimista. sa vedem cat ma tzine



Nu as avea cum sa nu o suport. E o mare doamna, care merita tot respectul meu! Iar despre criza... nu mai zic nimic... sper ca se va termina curand, si cu bine! Am muncit toata viata ca nebuna. Inclusiv pana in ultima zi inainte sa nasc, si imediat la cateva saptamani dupa nastere. Imi imaginez cu groaza cum o fi sa stau pe bara...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

pup fetele
am pus cateva poze pe link daca vreti sa o vizionati pe printesa noastra
http://community.webshots.com/album/571475897xAvrHp

Mami fericita!!!
Vine barza!


Bravo pui, esti o dulceata! Mami, cred ca esti taaaaare mandra de asa o comoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Buna fetelor,

Felicitari noilor mamici, sa aveti parte de bebici sanatosi si cuminti.

Noi am avut astazi controlul de o luna (desi doar vineri implinim 1 lunitza) si raportam cu mandrie ca am crescut 1 kilogram si 5 cm, doar cu laptic de la mami...oricum era loc suficient ca am fot tare micutzi (2700gr).
Eu sunt pusa pe fapte mari...mulg in fiecare zi surplusul si am inceput sa fac rezerve la congelator pentru ca din iulie incep munca . Folosesc pungi pentru ghiata si e foarte bine...ocupa putin loc si decongelam excat cantitatea necesara pentru ca un cub are cam 10 gr. offf ce probleme mai am si eu. Astazi am avut un mic accident..de adormita ce am fost mi-am turnat aproape toata productia pe langa pungutza
Aris ce norocoasa esti...al meu e ca un ceas...zi si noapte la aprox. 3 ore isi cere drepturile...sper sa am si eu parte de nopti mai linistite macar cand incep serviciul.


Mamica lui Radu

Unde este dragoste, acolo este pace, unde este pace, acolo este binecuvāntare, unde este binecuvāntare, acolo este Dumnezeu, iar unde este Dumnezeu, nimic nu lipse#351;te.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bravo Radu Ce frumos ai crescut!!!

Si mie mi se pare ca a crecut putin iepurasul meu. Parca a facut pulpite

Eu am o nedumerire: este adevarat ca daca hranim bebelusul cu bibe, este posibil ca apoi sa refuze sanul? ma gandeam ca daca vreau sa plec undeva, sa ma mulg si sa-i dea mama/soacra lapticu, dar parca mi-e cam frica ca apoi n-o sa mai vrea sa suga. Voi ce stiti despre asta?

Si mai am o problemuta: stiu ca e normal sa sughita, dar al meu parca prea des sughite, aproape dupa fiecare masa. Este ok?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Olishka, eu am lasat frecvent biberoane cu laptic muls de la mine si a papat bebe san fara probleme dupa. La mine a si acceptat bibele, sunt bebei care nu accepta decat sanul si efuza bibele.
Cu sughitul nu iti face probleme, si a mea sughite des, iar la inceput era belea, sughita non-stop. E o chestie fiziologica, se diminueaza in timp si trece pana la urma.

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput