Mamici cu 2 pitici (8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Oana sanatate la pui!!Tare rau cand sunt bolnaviori!

la multi ani zsuzsu!!! te asteptam aici cu vesti despre voi!!!

proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

La multi ani copiilor!!


Ana, azi Ana pare sa fie mai bine, Paul nu mai face febra de 2 zile.
Na, dc era dupa dr-itza noastra, le dadeam la amandoi antibiotc , acuma ziceti si voi..... le dau doar nurofen (Anei, ca Paul nu mai ia) si eurespal...

Va pe toate, cu sarbatoritii de azi ii nostri dragi

Oana, mami de
Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008)
si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Oana, sanatate multa copiilor!

Iar mamicilor de 2 pitici, sa ne traiasca puii, sa fie sanatosi si fericiti, si noi tot asa pe linga ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Azi dimineata am fost la Andrei la gradinita, au avut party de 1 iunie , pentru copii si parinti, si s-au distrat cu totii grozav. Au avut intreceri si concursuri, alergat in saci, desene pe asfalt, spart de baloane, au dansat, au fost si torturi, suc, confetti. Iar la sfarsit au lasat urme de palmute pe pereti cu vopsea, le-a placut tare mult partea asta. Am facut poze multe, puteti sa vedeti aici daca va face placere.

Pe urma am mai dat o tura pe la Roata mare la Expo show, am mai luat o tura de borcanele, piureuri si sucuri de fructe bio.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

gabi, frumoasa petrece!
Stefan na avut mai nimic la gradi...oricum, nimic care sa i se fi parut interesant si sa tina minte...L-am intrebat daca au avut macar baloane si mi-a zis ca "DA, acolo sus pe tavan pe atza" ... Imi pare rau ca nu sa organizat nimic pentru ei, eu nici atat nu am putut face acasa pentru ca a fost vreme urata, a plouat si in final ne-am petrecut ziua rasfoind in cartile pe care nu le-am mai vazut de ceva vreme...

V-am spus ca l-am inscris pe Stefan la o alta gradinita? Intr-o clasa waldrof. Am MARIIII emotii pentru la toamna, pentru ca el a legat deja prietenii in aceasta grupa si cand incerc sa-i sugerez subtil ca grupa mare este in alta parte...imi spune mereu :"dar vin si copii mei?de la grupa mea?" Offf sper sa fie buna treaba asta si sa nu-l incurc mai tare...i-am promis ca aici no sa strige nimeni la el cand trebuie sa doarma, si sper sa fie asa cum i-am promis.Mizez pe faptul ca vara este lunga si ca pana la toamna va uita de gradi, desi mie greu sa cred ca va uita si de colegi...
Voi ce parere aveti de gradinita waldrof?

proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ana, chiar voiam sa zic si eu ca pina la toamna uita si ai timp sa-i spui povesti frumoase despre gradinita noua.
Despre Waldorf am auzit de bine, cel putin pentru gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Ce frumos, Gabi, arata super gradi, si educatoarele imi par asa senine!!
Of, gradi unde va merge Paul nu-i nici pe departe asa si n-am sperante sa pot gasi pe-aici asa ceva, noi tb sa mergem la ceva aproape, sa poata merge si bunicu' dupa ei...

Ana, se va adapta o sa-i placa chiar daca la inceput va fi un pic nostalgic.

Oana, mami de
Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008)
si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Oana cred ca sunt mai bine copilasii daca nu ai mai pomenit nimic bine ca nu le-ai dat antibiotic!Si pe aici este moda cu antibiotic la orice semn de boala...

Fetele cu copilasi mai maricei, cum va mai umpleti timpul? Ce activitati interesante mai faceti? Eu nu mai stiu cum sa-l mai distrez pe Stefan si sa inlocuiesc desenele animate cu orice...Ma innebunesc reclamele...dupa parerea mea ar trebui interzise pe site-urile de copii ii bombardeaza cu tot felul de porcarii si in ultima vreme Stefan ma omoara cu toate jucariile care le vede la reclame!!Mai nou imi tot cere sa-i cumpar nu stiu ce monstrii...pe care eu nu vreau sa-i iau si nu mai stiu cum sa-l mai aburesc pana uita de ei...
La Bistrita este o vreme ploioasa...stam in casa si nu stiu cum sa-mi mai petrec timpul cu amandoi ca sa nu mi se urce pe pereti...Stefan cand este plictist ma scoate din sarite
Iar Matei se cere numai afara....

Va multumesc pentru sustinere o sa incerc sa-mi iau gandul de la gradinita, in fond, peste o saptamana si un pic intra in vacanta.

proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

La multi ani, Cristian!!!! Sa cresti mare si sa ai parte numa' de ce-i bun!

Am absentat motivat sa stiti in ultima vreme. Am fost un week-end prelungit la munte impreuna cu nasii Luciei. Am inchiriat impreuna o casa si ne-am relaxat putin. Iata, dovada. Slava Domnului ca Lucia a avut o perioada mai linistita si ne-am bucurat si noi de iesire. Acum insa se pare ca o luam de la capat; se ivesc si dintii de sus si iarasi e miorlaita si sta de fundul meu si face mofturi la mancare...dar trece si asta. In rest, n-am noutati. Acum va las, ma duc la culcare. Imi pare rau ca nu am timp sa va raspund personalizat tuturor dar am citit tot si m-am gandit la fiecare dintre voi. Revin zilele viitoare daca reusesc. Va pup pe toate, pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ana, lui Andrei al meu ii place sa coloreze si ii mai ocup timpul asa. I-am scos de pe net multe desene de colorat cu personajele lui preferate din desene animate. Sau plastilina, acuarele, puzzle. Masinute, masinute, masinute

Mergi la inceput