Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (176)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Neata!
M-a trezit Eva la 6, n-am mai adormit la loc, doarme iar foarte prost de doua zile, se agita, da din maini, se freaca la ochi pana se trezeste, chiar daca a adormit de o juma de ora.

Mi-a aparut o reclama stupida cand sa scriu, de doua ori mi-a blocat ecranul, cum scapati de ea?

Miha, votat! Aaaa, pai atunci felicitari triple Amirei, ma gandeam ca l-a vazut pe Robert.

Alina, mi-a placut cum a scris B, sa mai scrie.

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate

Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!!!

miha - hahhahahaaa ... corect, are dreptate copilu' .

adra - si noi matinale ... Silvia adica, daca era dupa mine ...

S-a simtit tare cutremurul? Aseara, abia ce am aflat de pe net, am sunat acasa. Vorbisem cu ai mei pe la h 7, inainte de cutremur deci .. sunt bine u totii.

_

Nessuno è perfetto ... ma chi vuol essere nessuno???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Petro, noi stam la 3, daca nu s-ar fi zgaltait monitorul sa faca zgomot nu as fi simtit nimic. Eva, impasibila in scaunul ei de masa, tocmai terminase de mancat, se uita la BE, sotul tocmai iesea din cada, cica n-a simtit nimic, doar ca s-a auzit apa miscandu-se in boiler. M-am intors, aia de la Realitatea vorbeau la talk-show, daca nu s-ar fi clatinat sucul dintr-o sticla de pe birou, as fi zis ca mi s-a parut.

Miha, vroiam sa-ti zic de batista bebelusului, ce anume a ramas galben la interior? Eu fierb chestiile alea detasabile, iar furtunul il spal cu apa calda

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate

Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna ziua!
ne-am intos ieri la amiaz de la gyula.... cazare extra, copil fara figuri -mai putin la mancare, unde am dat-o-n stamba prima zi, apoi am telefonat sa ne aduca scaunul de masa si situatia s-a imbunatatit...oricum ma asteptam ca dupa balaceala sa simta si ea foame, dar nu a simtit nimic....a dormit foarte bine...in afara de cele 2-3 ore la bai ne-am mai dus in parc ...vremea cam capricioasa...am batut la picior market-urile
baile sunt ok....am inteles ca au ceva program de modernizare...nu sunt nasoale dar ar putea fi mai bine...
nu mai am timp sa recuperez....dimineata am fost la soacra-mea( a fost ziua ei)...acum copila doarmeiar cand se trezeste mergem la fiica nasilor de casatorie...e si ziua ei......deci m-am sarbatorit in ultimile 2 saptamani ....ca nu mai pot...
poze nu am pus inca ...nu s-a deranjat inca nimeni sa le descarce...plus ca vom mai face si acuma seara cateva...probabil maine, poimane se va indura careva sa le proceseze....

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

vasari...extra compozitie!...bravo sotului!...cu speriatul ..ce sa zic...nu aveam probleme deosebite...dar, chiar azi a plans cu lacrimi ca scapase o jucarie pe scari, apoi cand mi-am scapat eu telefonul pe jos...nu stiu ce a speriat-o asa tare
la animale se infige, vrea la toate, cal , vaca, porc , gasca ,ce-o fi..sa le dea papa....cu copii e mai reticenta...deocamdata mai mult ii observa decat sa interactioneze...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

ma duc sa-i pregatesc si ei pranzul pe cand s-o trezi...ca noi mancam in deplasare (am scapat de-o grija)

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

maaamaaa...iar suntem pe 2!
am plecat la cina!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

chiar nu a trecut nimeni p-aci!.....
nu-mi vine sa cred...cum eu nu vreau sa ma bag la monolog...am plecat....
noapte buna!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Neata ! Si noi suntem matinali, de fapt nedormiti. Maria a avut temperatura mare (39-39,5, minus unitatile de rigoare), nu a scazut pana acum. Pediatra zice ca e o viroza, alte simptome nu are. Mi-a recomandat sa alternez panadol cu nurofen si cu supozitor algocalmin/novocalmin, iar la 39 impachetari. Voi cum ati facut? La noi e prima febra serioasa.

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alina imi pare rau de mititica ,eu cand a a vut Maria febra peste 39 i-am pus in picioare sosete cu otet si spirt iar in 15 minute scazuse considerabil.Sa ne mai dai vesti si pupa micuta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput