Bulgaria- impresii, drum, hoteluri, statiuni(13)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexandra spune:

Citat:
citat din mesajul lui danis

alexandra, in Constantin si Elena mergem noi, dar in iulie
daca te pot ajuta cu info de acolo dupa ce venim, tinem legatura, OK?


Multumesc mult, am mai fost acum doi ani in Constantin si Elena, chiar sunt curioasa daca au mai facut ceva imbunatatiri.
In alta ordine de idei noi cautam partener de drum, sa nu fim o singura masina.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

Citat:
citat din mesajul lui davira

buna!
si eu am ales anul acesta ELENITE
anul trecut, am ales dupa multe cautari , nessebar ,Hotel Nessebar mare, 4 stele all inclusive si pot sa spun ca a fost ceea ce am cautat, ptr o familie cu 2 copii;mergeti cu incredere ca va veti simti foarte bine-nici nu am iesit din curtea hotelului, ne-am odihnit, ne-am plimbat, copiii au fost foarte fericiti,au avut ce sa faca,pur si simplu ptr familii cu copii este ideal
anul acesta, la fel vreau si pentru asta am ales ELENITE,hotel Royal
sper sa-mi fie pe plac, si sa ma odihnesc, sa nu am grija de nimic

pa
DVR-A



Cand mergeti? Noi avem rezervarea din 18 iulie, tot la Royal Park. Poate ne vedeam sau daca mergeti mai repede, sa-mi spuneti si mie , care sunt concluziile.

www.flickr.com/photos/9187915@N03/" target="_blank">Ildy si Blanca Andreea (16.06.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davira spune:

Citat:
citat din mesajul lui ildyqo

Citat:
citat din mesajul lui davira

buna!
si eu am ales anul acesta ELENITE
anul trecut, am ales dupa multe cautari , nessebar ,Hotel Nessebar mare, 4 stele all inclusive si pot sa spun ca a fost ceea ce am cautat, ptr o familie cu 2 copii;mergeti cu incredere ca va veti simti foarte bine-nici nu am iesit din curtea hotelului, ne-am odihnit, ne-am plimbat, copiii au fost foarte fericiti,au avut ce sa faca,pur si simplu ptr familii cu copii este ideal
anul acesta, la fel vreau si pentru asta am ales ELENITE,hotel Royal
sper sa-mi fie pe plac, si sa ma odihnesc, sa nu am grija de nimic

pa
DVR-A



Cand mergeti? Noi avem rezervarea din 18 iulie, tot la Royal Park. Poate ne vedeam sau daca mergeti mai repede, sa-mi spuneti si mie , care sunt concluziile.

www.flickr.com/photos/9187915@N03/" target="_blank">Ildy si Blanca Andreea (16.06.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davira spune:

plecam in iunie,la sf

dar tu cum ai ales royal park?

eu am vrut ceva nou, si rar intilnit dar si riscant ca nimeni nu-mi poate da ceva referinte

dupa poze e super ok

asa am facut si anul trecut si nu am dat gres cu nessebarul

vom vedea
pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaflo spune:

Nu stiu nici eu ce sa fac, dar cred ca voi pleca cu euro si voi schimba la vama sau la hotel.Dupa multe peripetii am primit confirmarea pt. Ralitsa standard desi initial am facut contractul pt corp k ralitsa.Si noi plecam pe 19 iunie pt ca tb sa fim pe 20 acolo.
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaellac spune:

Am inteles ca e mai bine sa platesti in Bulgaria cu cardul, ce poti bineanteles. Cu banii..in vama se zice ca e cel mai bun curs, eu asa am auzit.. poate ne ajuta cu info cine a mai fost.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Christian_34
Trimis la - 27/05/2009 : 18:58:07
--------------------------------------------------------------------------------

Ma intereseaza si e mine hotelul Chaika din sunny beach daca stie cineva cum este acolo si mai ales cum este statiunea,pleassssseeeeeee.Anul trecut am fost la nisipuri la hotel Atlas si a fost super.Astept informati de la voi urgent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonaflo

Nu stiu nici eu ce sa fac, dar cred ca voi pleca cu euro si voi schimba la vama sau la hotel.Dupa multe peripetii am primit confirmarea pt. Ralitsa standard desi initial am facut contractul pt corp k ralitsa.Si noi plecam pe 19 iunie pt ca tb sa fim pe 20 acolo.
Simona


nu te du cu Euroi ..mergi cu lei!

Am fost de Paste la Albena, schimbau lei fara probleme si la vama si in statiune.
E pacat sa pierzi de doua ori...parerea mea:)

Edit: curs bun are nenea care are barcutele pt copii la locul de joaca de langa bazar!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau fetili,

In sfarsit a venit si raspunsul Politiei de Frontiera ref pasaport Matei :

Citez:
"In temeiul art.8 din Ordonanta de Urgenta nr.27/2002 privind activitatea de solutionare a petitiilor, aprobata prin Legea nr.233/2002, va comunicam faptul ca din punct de vedere al actelor normative in vigoare, si anume Legea 248/2005 privind regimul liberei circulatii a cetatenilor romani in strainatate, modificata si completata, un pasaport este valabil pana la data expirarii tiparita pe fila informatizata."

Dar, totusi adauga:

"Inainte de a efectua calatoria respectiva, va recomandam sa contactati si reprezentanta diplomatica a statului pe care intentionati sa-l vizitati, pentru a va informa despre conditiile suplimentare impuse de legislatia statului respectiv, ce trebuiesc indeplinite in acest sens."

Concluzie finala, trasa din cele 3 raspunsuri oficiale: nu ar trebui sa fie probleme daca plec in iunie si pasaportul expira la sfarsit de iulie.
Intre timp insa, ca sa nu am surpize sa trebuiasca sa-i fac de ala scump cu cip, am dat totusi la facut si pasaportul baiatului, si pe al meu, care expirase acum in mai. Dar am scris, ca poate mai foloseste cuiva informatia.

pup you all,



-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Fetelor, m-ar interesa si pe mine statiunea Sf.Konstantin si Elena. Plecam acolo in august cu pitica (prima ei iesire) si ma intereseaza hotelul Azalia & SPA, precum si detalii legate de statiune. A fost cineva pe acolo? E curat? Cum e intrarea in apa (lina / abrupta), impresii, etc.

Va multumesc mult!

Mergi la inceput