Burtici fericite de septembrie-octombrie (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979



Eu sunt inca in Salaj..si asta de vinerea trecuta. am intrat pe calc unui var si am citit totul din urma. asa cuminte am fost :)



....asa arata dependenta
Te asteptam sa revii acasa cu postari minunate

Cea mai fericita 19 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Emy nu-i bai doar ca eu cand vroiam sa citesc un rand pana la capat, mutam cursorul si la revenire ...nu mai stiam ce rand urmeaza la citit

Cea mai fericita 19 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Starchi tinem pumnii maine! Multa bafta si te asteptam cu vesti bune!

19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Bau! Am revenit. Grasii mei sunt mai mult decat OK. S-au dezvoltat excelent, ca si cum ar fi unul singur. Acum de abia peste o luna ma mai duc la control. Revin cu oferta:programari la Pop (Diagnosis) pe 8 mai si Parvu (Medsana) pe 5 mai. Cine are nevoie?

mada23 LMA!!!
LMA si pentru cele care isi sarbatoresc azi ziua de nume!!!



20+ si
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Kiki , nu mi-a zis dr de cat e fibromul , insa parea destul de maricel pe ecran , cred ca depasea 30 mm . Poate data viitoare il si masoara...insa sper sa fi dat inapoi . Ce ti-au spus tie acei dr de te-au speriat atat de tare ?

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaconda2

Kiki , nu mi-a zis dr de cat e fibromul , insa parea destul de maricel pe ecran , cred ca depasea 30 mm . Poate data viitoare il si masoara...insa sper sa fi dat inapoi . Ce ti-au spus tie acei dr de te-au speriat atat de tare ?

16 +

www.flickr.com/photos/36444576@N05/?saved=1" target="_blank">poze


Ei, mi-au zis mai multe...adica na..pericol de avort...sunt trecuta sarcina cu risc...dar eu zic ca a trecut riscul. Nu iti fa probleme sunt fff multe femei care au nasacut bebei la termen si cu fibroame multe si mari. Chiar ginecologul meu mi-a zis ca a avut o pacienta care a nascuta un baietel de 4 kg, la termen si care avea si un fibrom de 4 kg...asa ca mai ales al tau daca zici ca are numai 3 cm sau nici nu ti-a zis cat are insemana ca e f mic si nu reprezinta un pericol.

KIKI 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:


Starchi iti tin pumnii maine!!!!

Selen iubito, te duci tu pe 12 mai atunci, nu? Cum facem, vb pe PM?

Mimika- ma bucur tare ca gemenii sunt bine! Bravo!

Kiki-mi-a gasit si mie dr un fibrom la eco, in peretele uterin, circa 3 cm, dar cica nu influenteaza sarcina...Asa o fi? Bine ca al tau nu a mai crescut, poate s-o opri si al meu

In fine, si eu optez pentru nastere naturala cu epidurala. La mine a fost ok asa..prima data. E misto ca dupa epidurala eu am inceput sa ma dilat repede de tot..nu a mai durat o ora si am nascut. Era ok nu ma durea nimk

Pup fetele


Doro 19+ si Eva Maria (28.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

astazi am avut o zi nefasta ... inceputa cu alunecarea pe gresie umeda si culminand cu o cadere pe scari .. mi-a alunecat pantoful si am cazut de la cei 1,76 ai mei drept in fund .. fara sa ma sprijin de nimic ... plecam de la job si am zis sa nu iau liftul .. bad choice. norocul cel mare este ca nu am cazut pe sirul lung de scari (30-35) si pe cel intermediar de 5-6 scari .. altfel ma pravaleam pana la parter ..

dupa ce m-am urcat in masina, m-a luat durerea de burta .. probabil de la impact ..

am plecat la medicover, am intrat la urgenta, mi-a facut eco .. bb era bine, chiar foarte agitat, dadea din maini si picioare dupa cum spunea doctorita .. placenta ok, nu se vedea niciun hematom ... oricum, a spus ca in 24 de h ar trebui sa mai fac o eco .. daca e sa se formeze - Doamne fereste - un hematom ..

a incercat sa vada si ce e insa nu a reusit din motive de bb ff agitat si vioi ..

acum ma doare noada de mor .. ma doare tot fundul ...

sunt o varza, asta e concluzia ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 16+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

ellenuta, imi pare rau de cazatura. Sper ca nu apare nici un hematom. Stai cat mai linistita, in orice caz, nu te agita. sa treaca

20+ si
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna seara fete,

La multi ani Sfitilor si Sfintelor, eu obisnuiesc sa citesc tot ...din scoarta in scoarta dar cu un bebe mic in prag de dinti si de mers imi e tare greu sa scriu...
Ca vorbeati de dureri si pe mine ma doare noada RAU DE TOT asa m-a durut si la prima sarcina... Deci m-am obisnuit .
Despre nastere natural/cezariana... eu optez si la sarcina 2 tot natural... m-a durut rau ...am tipat cum nu stiam ca pot tipa...dar a durat 10 min deci ...tot natural

Si am vazut ca ofereati programari la eco DACA se poate as opta eu pentru cea de pe 8 mai Mimika la Pop. Astept raspuns pentru ca inca nu mi-am facut programare si nu gasesc pt 22-24 saptamini.

Pupici Multumiri anticipate
seara buna





Clodute mami de Patrick si
cu Karolina

Mergi la inceput