Burtici fericite de septembrie-octombrie (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Am venit de la dr . BB meu e 100 % baiat , de data asta i-am vazut si putza.... Are vreo 200 gr , vreo 17 cm , si e mai mare cu 1 saptamana . Trebe sa-mi fac programarea ptr eco de trim 2 , la Iosup .
Inca ceva , acea "galma" de care va spuneam ca o simt in stanga buricului , e de fapt un fibrom ! Nu stiu cum si cand a ajuns acolo ! Nu afecteaza sarcina , a spus dr ca poate se resoarbe . Si daca nu ..?? A mai avut cineva asa ?

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Salutare fetelor,

Doro, Selen, multumesc frumos-frumos pentru tot! N-o sa mai fie cazul, m-am programat pentru maine dimineata la amniocenteza la Herghelegiu. Nu stiu cum a facut sotul meu, a alertat toate cunostintele si a reusit sa-mi faca rost de o programare.

Bineteles ca mi-e frica de lesin si de procedura si de rezultat. Revin cu detalii dupa ce-mi revin. Va imbratisez cu mare drag pentru ajutor si suport!!

Si, ca tot am intrat, in legatura cu nasterea, eu am fost obligata sa fac cezariana desi ma dusesem sa nasc ca o floricica cu epidurala. Am fost socata de ce dureri am avut dupa ce mi-am revenit din anestezie. Si m-am recuperat f greu. Acum, intr-adevar, am o taietura mititica alba, f putin sesizabila. Si o dovada palpabil pt bb 1 sa-i arat pe unde a iesit .

Sanatate multa tuturor!!
Starchi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Liliana, eu stiu ca se poate sa-ti lege trompele si daca nasti natural, fara taieturi. O verisoara de-a mea a ales varianta asta.

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Chiar daca am muuult de munca pe la birou, tot am tras cu ochiu sa vad ce mai faceti!

Vreau doar sa pup toate burticile care se serbeaza astazi!



Mada23 LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara!!!

LA MULTI ANI! si celor care sarbatoresc astazi ziua numelui!!!

Alex25 felicitari pentru fetita!

Anaconda2 felicitari pentru baietel!

Va pup pe toate! O zi frumoasa!

18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Emy, mai taie din ca ai labartat rau pagina



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 19+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaconda2

Am venit de la dr . BB meu e 100 % baiat , de data asta i-am vazut si putza.... Are vreo 200 gr , vreo 17 cm , si e mai mare cu 1 saptamana . Trebe sa-mi fac programarea ptr eco de trim 2 , la Iosup .
Inca ceva , acea "galma" de care va spuneam ca o simt in stanga buricului , e de fapt un fibrom ! Nu stiu cum si cand a ajuns acolo ! Nu afecteaza sarcina , a spus dr ca poate se resoarbe . Si daca nu ..?? A mai avut cineva asa ?

16 +

www.flickr.com/photos/36444576@N05/?saved=1" target="_blank">poze


Da, si eu am un fibrom de 5 cm subseros, pe mine m-au speriat mai multi doctori dar eu sunt sigura ca va fi bine!Al tau cat e de mare?

KIKI 16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Saalut gagici!Chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu pagina forumului...credeam ca numai eu o vad asa labartata

Deci...am fost si noi la doc...totul e in grafic...e fff bine, dar inca nu stie sigur ce sunt, nici nu e graba...a zis ca e important ca nu a mai crescut fibromulsi si pe mine asta ma bucura enorm! Copilasii sunt bine si se dezvolta normal, ba mai mult cica acum au 18 sapt si 2 zile...nici nu mai stiu ce sa imi trec la semnatura...

Alex felicitari pt fetita si ca totul e bine!
Aanaconda, sunt sigura ca totul va fi bine nu iti fa probleme si ma bucur pt baietelul tau!

KIKI 16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Gata, am gasit un site unde mi-am calculat varsta aproximativa a sarcinii si a iesit 17 sapt...asa ca nu o mai tot schimb dupa ecograf... O schimb acuma si gata

KIKI 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna fetelor

Eu sunt inca in Salaj..si asta de vinerea trecuta. am intrat pe calc unui var si am citit totul din urma. asa cuminte am fost :)

Maine sau poimaine ne intoarcem acasa si revenim la normal

Dana 18+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Hai ca am reusit!
Sorry, nu am stiut!

19+ cu

Mergi la inceput