Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 33

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

elenada, mi-ai adus aminte de cum eram eu:(a-propos de eliana, cu cartofii ei prajiti. ) nu puteam manca decat supe la plic, intr-o perioada! Stiu ca, din dorinta de anu mai manca tampenii, mi-am facut supa de pui. Si am mancat-o. Dar, la ultima lingura inghitita, abia am ajuns la baie!...
Ulterior, de multe ori am stat si m-am gandit ce prostie am putut face! Ma tot intreb cat din aditivii aia "din plic" au ajuns si au ramas in corpul fetitelor..
Ce pot sa-ti spun? Incearca... poate-ti trece mai repede decat te-astepti..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

sa va spun shi eu ce mancam cand eram gravida....slanina afumata de porc...era singura de care imi era pofta...mancam cu rosii... castraveti...ardei...cepa...erau zile cand mancam la toate mesele...:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetelor eu as manca orice numai rau sa nu mi se faca.
Mananc ceva ce imi place apoi stomacul meu se revolta incepe sa doara rau si sfarsesc prin a voma. Dupa un astfel de episod nu mai pot inghiti nimic. Mananc mai nou pui la gratar si tot rau imi este.
Eu vreau dar organismul meu se pare ca nu vrea.
Eu sper sa treaca. Vitamine iau incerc atat cat mananc sa mananc sanatos. Sper sa fie bine pana la urma.

elena +25 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Fetelor eu as manca orice numai rau sa nu mi se faca.
Mananc ceva ce imi place apoi stomacul meu se revolta incepe sa doara rau si sfarsesc prin a voma. Dupa un astfel de episod nu mai pot inghiti nimic. Mananc mai nou pui la gratar si tot rau imi este.
Eu vreau dar organismul meu se pare ca nu vrea.
Eu sper sa treaca. Vitamine iau incerc atat cat mananc sa mananc sanatos. Sper sa fie bine pana la urma.

elena +25 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!




Incearca sa iei niste Renni.
La cum spui tu, cred ca-i o aciditate...
Tie nu ti-e greata, doar pe urma te apuca varsaturile...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza, stau si eu cu voi la o cafea fara cofeina

Bogdana - mamica de 3 minuni Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bogdana si eu sunt acum la o cafeluta cu mult lapte si citesc despre mamicute dragi si curajoase cu gemenuti.
Luminita, ce baieti mari ai si par sa cumintei si smecherasi in poze.

Si pe mine dr. m-a trecut din nou pe vitamine centrum materna, ca la analize mi-a iesit o usoara anemie: hemoglobina 9,9 si dr. mi-a spus ca in sarcina accepta minim 10 sa fie. Asa ca... Dar nu ma supar ca le iau ca si asa nu sunt prietena cu mancarea in sensul ca nu-mi trebuie, iar pofte nu am. Dar ma bucur ca fetitele sunt bine, cel putin asa a zis joi dr. cand am fost la eco. El zicea ca la 26 sapt implinite trebuie sa aiba 800 gr, iar ale mele una avea 760 si cealalta 820. Eu cred ca sunt ok si cu greutatea. M-am uitat pe site-uri si am gasit greutatea fatului la 26 sapt ca trebuie sa fie 780 sau 760 gr. Oricum nu e diferenta mare intre ele, doar 60 gr eu cred ca e ok. Sunt f. active si parca au ore fixe cand misca. Cea slabuta e pozitionata transversal sus pe stomacul meu, iar cealalta oblic cu capul in dreapta jos. Deci activitate intensa in partea stanga cu 4 picioruse. Dr. mi-a zis ca slabe sanse sunt sa se pozitioneze amandoua cu capul in jos pt nastere mai ales cea care e in pozitie tansversa asa ca cel mai probabil voi naste cu cezariana.
Ieri dimineata asa www.flickr.com/photos/monicahhh/3472165023/" target="_blank">burtica aveam.

Va pup pe toate si va doresc copilasi sanatosi, mancaciosi, cumintei si pupaciosi. Eu cel putin asa mi-as dori.



26+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Monilandfrumoasa burticama faci sa tanjesc dupa a mea...
Sa vedeti chestia cu anemia..eu la prima sarcina..am luat tardiferon, ferro gradumet...si l-am anscut pe andrei cu hemoglobina 6..cand trebuia sa fie 17. Acum..la a doua sarcina fiind si gemeni, m-am gandit cu groaza ca vor avea hemoglobina 1,2..si culmea..s-a mirat si neonatologul, flacaii mei au avut 17 si 18 hemoglobina

Bogdana - mamica de 3 minuni Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Eliana, daaaaaaaaaaaa, au crescut, nici nu stiu cand a zburat timpul asta, azi facem 7 luni!!! Tocmai am vazut niste poze de cand au implinit 6 luni si deja imi par diferiti...

Dalina, ba-ti spun, si inainte le faceam baie singura, pe rand, acum singura cu amandoi, la fel si masajul de dupa. Nu e asa greu, dar asta e situatiunea. Multumesc de aprecieri.

Moniland

Elenada, multa sanatate!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Luminita, la cat mai multe luni, sa traiti si sa fiti sanatosidoamne..ce au mai crescut..parca ieri ii admiram mici..adusi de la maternitate

Bogdana - mamica de 3 minuni Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

mai fetelor..ia sa va intreb ceva..cine tine lumanarile in biserica la botez?nasii pot tine si copilul si lumanarea??nu e greu??sau poate tine oricine lumanarea?

Bogdana - mamica de 3 minuni Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput