Licurici de ianuarie-februarie 2009 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Roxi [pup] Ce seamana Eva cu tine!
Noi facem bine. Clara a inceput sa ne surprinda (adica de o saptamana face singurica, ca o fetita mare, cate un kk, cam la 2-3 zile; a avut si un record de 3 in aceiasi zi! am anutat toata familia de bucurie).

Si ma topeste cnd imi gangure. Si zambeste...si zambeste.... parca Dav nu era asa zambaretz. Ca sa nu mai spun ca intr-o dimineata a ras in somn, asa...in hohote.
Ieri ma uitam la un filmulet cu Dav cnd avea 11 luni. Nu-mi venea sa cred ce mic era si neajutorat... TRece timpul asta atat de repede...

O sa va trimit poze pe contul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

hristos a inviat!

anculet, la flavi mi-a venit la 8 luni si pe ea am alaptat-o pana la 1 an si 8 luni;ca si tine ma gandeam ca e f tarziu si am fost la control, unde mi-a spus ca erau multi foliculi pe ovar, dar totul era ok, asa ca nu te panica.

l-am vazut pe fratiorul lui Patrik:mama, ce dolofan, iti vine sa-l mananci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Neata!

In primul rand LMA tuturor bebicilor care azi mai implinesc 1 luna!
Apoi, LMA celor care poarta numele de George, Gheorghe, Georgiana, Georgeta si alte derivate , ca nu mai stiu.

Spic - bine ai revenit. Asteptam poze.

Rox - ce frumoasa e Eva si ce rochita are. Cam cat cantareste dra?

Am vazut si papusi blonde de Ada.

Nici mie nu mi-a venit cm, da' alaptez si sper sa nici nu apara curand ca nu mi-e dor de el deloc.

Pe mine ma termina Andrei. se trezeste de 3 ori/noapte, are niste besinici care il deranjeaza . S-a trezit de la 8:30 si de-abia acum am reusit sa-l adorm si pariez ca nu mai mult de 30 min .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Spic, hehe saru-mana, tu esti o draguta... da' e cam leita fra-su donsoara . sa stii ca si eu zic la fel, este extraordinar de zambareata si fericita.. Pat nu era asa... sau macar "nici chiar asa". si felicitari pentru kk, e chiar o realizare!!!!
Andreea, cred ca e trecuta de 7kg bine.... la 2 avea 6.300, acum mergem la dr saptamana viitoare.
Mara, multumesc, fratiorul lui Pat are rochita si o cheama Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Selene,numai alaptez de aprox 1 luna si jumatate,dar daca apas sanul iese o picaturica de laptic...

fetele vesele

Alexandra Maria- 02.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Gata - am trimis poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

roxanaz, desi semana cu o fetita, eram convinsa ce e baietel, asa retinusem si eram sigura 100%, de aia nici nu am mai verificat!.imi fac mea culpa!vazusem pozele cu 10 min in urma,(de fapt mai multe poze), dar am uitat, deh, neuronu'...sa creasca mare si frumoasa si sanatoasa

Edit:rochita nu am vazut-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

la multi ani tuturor sarbatoritilor de azi si licurici si sarbatoriti cu numele ...

roxanaz am inteles ... dar rota se face obligatoriu sau doar daca vrei???? si infarixul contra a ce boli este??? stii cumva ce cuprinde????

irinac ce faci??????? pe unde esti de nu ne saluti?????

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Cami,
Infanrixul e ptr combaterea: meningitei, artritei,septicemiei, tetanosului, tuseai magaresti, difteriei si poliomielitei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Anculet si la mine mai iesea laptic la apasare, dar totusi mi-a venit. Mergi la medic mai bine, ca sa fii linistita. Acu alaptez si nu mi-a venit inca, nici nu-l astept

Tare faza cu "fratiorul lui patrik" Superba Eva Roxana cum ai slabit?

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput