Cine a scris Biblia?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Cu siguranta ca tu si toti cei ca tine care se informeaza din mass-media despre Islam atit stiti si atit credeti.Campania anit-islam este MASIVA.
Dar daca tu ca un om cu scaun la cap ce te gasesti poti sa crezi ca o religie a carei adepti creste cu sutele poate chiar miile ,zilnic,indeamna la crime si la SINUCIDERE asta avind ca rasplata Raiul...ce pot sa zic decit ca sunteti in cea mai mare ignoranta.
Tu ai facut macar un exercitiu de imaginatie in felul asta "bine mai,aia nascuti si crescuti acolo is toti teroristi,cu bombele la brau dar si astia din lumea asta larga care se convertesc au aceelasi teluri?si femeile viseaza la fecioarele din paradis?"

Tu te-ai gindit ca si crestinii arabi tot Allah zic cind se refera la Dumnezeu???Asadar,nu vezi blasfemia care o faci cind cu dispret arunci "Alahul ala al lor" ???
Sau crezi ca arabul crestin zice "Dumnezeu",exact ca tine ,ashea in dulcele grai romanesc?Nu fata,ei zic Allah si lui Isus ii zic Isa,fiul lui Allah!
sper sa nu faci atac de cord ceva...asa ca mai usor cu pianul pe scari.daca nu din respect,macar de rusine sa te abtii sa nu vorbesti despre ceea ce nu stii.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

http://www.youtube.com/watch?v=9wNmUfIHuMA

Hannen uite despre asta vb eu. Ca poate nu ai inteles la ce ma refeream.

Si stai linistita ca nu cred ca toti sunt asa. Nu gandesc " la gramada".

Panterro, probabil ca si daca ma nasteam intr-o tara musulmana tot aveam dorinta sa caut Altceva. Asa cum si in Romania am cautat pana am gasit.
Sunt sigura ca daca treceam (intr-o tara islamica) de la islamism la crestinism eram ucisa, la fel cum se intampla si in zi de azi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Bine Belluci cum vrei tu, desi foarte putin probabil.
In Ro ai gasit ca ai avut acces, ai plecat urechea ti-a placut ce ai auzit si hop la evanghelisti.

Daca locuiai in Papua Noua Guinee intr-unul din triburile alea de prin jungla nu ai fii auzit in vecii vecilor de D-zeu, probabil acum te rugai la o zeul ploii si al recoltei.


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Nu am cum sa stau linistita,dispretul tau de acum citeva pagini spune cu totul altceva.Degeaba incerci sa dregi busuiocu`.

si eu am cautat Altceva si am gasit Islamul!!Multumita?
As fi si eu multumita daca te-ai abtine sa mai vorbesti dispretuitor despre islam,musulmani si cel mai presus de toate despre Allah (subhana wa taala)despre care ti-am aratat ca este acelasi Dumnezeu cel putin cu al crestinilor arabi,nu in treime,dar macar la "nume".Asta ca sa nu mai zici pe viitor ca noi ne-am creat dumnezei in mintile noastre.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Hannen, cum sunt tratati descendentii lui Mohamed? Sunt vazuti ca familia roiala? Au tratament special? Chiar sunt curioasa, daca ai timp sa imi raspunzi.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Nu Pantera,nu-i tratam decit cu respect si dragoste.Aceasi dragoste si respect pe care i le purtam Profetului Mohammad .Nu sunt Royal,Profetul Mohammad nu a fost rege,a fost un Profet,un mesager.
Noi nu ne inchinam Profetului,nu ne rugam lui (si mentionez cu ocazia asta ca-i gresita exprimarea mahomedanism,asa ceva nu exista,noi nu urmam o religie fondata dupa numele Profetului)
Ne-a fost interzis de catre Profet sa-i serbam ziua de nastere (cu tristete recunosc ca tarile islamice au o tendinta de "sarbatoare" tot din prea mult elan) din simplul motiv "nu faceti din mine,ce-au facut crestinii din Isus,fiul Mariei"(adica Dumnezeu).

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

Nici nu stiu daca sa imi cer scuze sau nu. Avand in vedere ca tu nu ai inteles deloc la ce ma refeream.

Si crede-ma ca nu am dres nici un busuioc pt ca la asta ma refeream si gata.
Nu am de ce sa ma justific in fata ta.
Si imi pare rau ca nu ai vazut tot ce am scris si ai selectat(cu prost gust!) din ce am zis eu.

Sunt pacifista de felul meu si nu imi place "noroiul".
Asa ca orice istiga la rautate si ura ....imi cer scuze dar nu vad pe Dumnezeu acolo.

Am prieteni plecati in tari islamiste, si stiu, mai bine decat crezi, ce spun.


Citat:
In Ro ai gasit ca ai avut acces, ai plecat urechea ti-a placut ce ai auzit si hop la evanghelisti.


Ah, panterro....ce sa spun.
Nu sti aproape NIMIC despre mine. Asa ca nu iti imagina cum am facut hop-ul. Multumesc de intelegere.

Da daca nu stiai, in tarile islamice sunt crestini. De ce crezi ca nu exista?

Sunt curioasa daca tu tot atee erai daca te nasteai in tarile islamice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Mai belluci,adica tu ma faci prosta pe fata sau ce naiba?Tu singura ai scris ce ai scris,vrei sa-ti dau quote la mesaje?E 1:30 la mine ,nu mai am energie de intorsaturi de astea ca la Ploiesti.

Asa si,ce ti-au zis prietenii aia din tarile islamiste?Ca "Alahu lor ,nu-i Dumnezeul nostru" si mai ce,ti-au citit cumva si din coran on line,sau ce ti-au zis de esti asa sigura de ceea ce afirmi.
Ce moda e asta frate in ultima vreme,arncati cu kk cit puteti si dupa aia ziceti ca nu va place mirosul.Asa se mai victimizeaza duamnele de pe DC de ma ia cu lesin.Cit e deasupra e bine ,cind cazi tre sa cazi neaparat ca pisica in picioare si cum s-o faci altfel decit injosindu-ti "inamicul"(i.e pozind in duamne cu aratatorul spre low class)

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Ce sunt alea intrebari de harta? Cum adica intrebarile care irita nu trebuiesc puse?

Pai normal ca ma scarpin in cap cand aud ca fiecare are D-zeul lui dar de fapt e unul singur si fiecare isi sustine partea. Pai mai fratilor care e realul? Fiecare sustine ca al lui, toti au dreptate si nici unul...
Macar in islam, exista dovezi clare ale existentei profetului Mohamed, are descendenti si in ziua de azi.

Daca tu, Belluci sau LadyJ va nasteati in Iran de ex, mai credeati ca D-zeul crestin e cel adevaratul?
Religia e dictata de coordonate geografice si mediul in care crestem, nicidecum nu ne nastem stiind in sufletul nostru ca suntem crestini, musulmani, budisti, mormoni sau mai stiu eu ce.Toate astea sunt bagate in capt de familie, apoi de biserica.





Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."





Panteruto, esti tu agnostica, atee, cum vrei, dar nu cred ca nu stii principalele diferente dintre religii. NU cred ca tie chiar ti-e greu sa crezi ca, fiecare adept al vreunei religii considera ca EL are dreptate.Nu inteleg de ce te scarpini in cap, in fata unui fapt atat de LOGIC: orice credincios, crede ca el are dreptate, ca de aia si CREDE in religia lui. Ce e aici de scarpinat la scafarlie?

Si nu, intrebarile tare nu irita, intarata doar.

Tu ai intele ceva din ce am scris eu in postul trecut? Daca ai inteles, de ce ma mai intrebi ´´ce as face daca m-as fi nascut in Iran´´? Ce sa fac? As fi fost musulmanca in 99% din cazuri. As fi crezut probabil pana in panezele albe ca Alah al meu este THE ONE si unicul si adevaratul.Si as intra aici si m-as certa cu Beluuci care mi-ar zice ca DD al ei, din Sfanta Treime e cel care-i pe bune.
Ce nu ti se pare logic? Exact asta incercam sa-ti explic mai devreme.

Sau poate as fi fost cum sunt acum, chiar si nascuta in Iran fiind. Adica cu multe semne de intrebare.

Cum poti tu intreba CARE E REALUL??? Pe cine intrebi? Intreaba un musulman si iti va spune ca, Coranul e realul. Intreaba un crestin si va spune ca Biblia e realul. Tu chiar nu intelegi?
Sau..intreaba-ma pe mine si iti spun-NU STIU care e realul, pentru ca NU SUNT credincios practicant si as raspunde: s-ar putea ca..nu cred ca...se poate sa....etc.
Acum ai inteles?


Mi se pare mie, sau tu cam amesteci lucrurile, rau de tot? Ba zici ca Iisus nu a existat, ba a existat, ba apoi intrebi ´´care DD e pe bune´´ ba spui ca ´´religia e obiect de mani****re´´, ..despre ce vrei defapt sa vorbim? Ca am facut o varza aici de nu mai intelege nimeni nimic.

Zi clar ce vrei sa vorbim si vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

Nu are rost discutia....
Nu te-am facut proasta, am spus ca ai selectat doar ce vrei ...e o diferenta. Nu am aruncat cu nici un rahat....
Si daca islamicii sunt invatati sa iubeasca si sa accepte pe ceilalti asa cum sunt, de ce omoara altii oameni in numele lui Allah?
Ca nu inteleg.
Asta vad eu diferit de cum am citit eu in Biblie. Si asta spun, daca e acelasi Dumnezeu de ce nu e la fel? Acolo scrie ceva ...dincolo altceva. Ma rog.
Prietenii mei traiesc acolo si e normal sa vada cum/ce procedeaza islamistii.
Si nu traiesc de ieri ca sa-si faca parere la prima vizita.
Imi inchei aici postarile fata de tine.

Nu o iau la fuga, doar ca nu gust genul asta de discutii. Tu dai cu vorba si eu tre sa ma justific.
Noapte buna



Mergi la inceput