Cine a scris Biblia?

Raspunsuri - Pagina 75

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Ingrid putea fi aproape o treime unguroaica astfel: un bunic pe jumatate ungur si alt bunic ungur de tot: 0,125+0,25= 0,375 (37,5%).

Pai exact, dar exact acelasi lucru il spuneam la "edit", apropo de strabunici, da' io ma exprimasem in limbaj colocvial .
Ba definitia mea era chiar mai cuprinzatoare, ca pot fi, pe linga cazurile particulare descrise de tine, si cel cu trei bunici pe jumatate unguri.

Ham!
(sau cum face rechinul? :)))))))))))))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Ingrid putea fi aproape o treime unguroaica astfel: un bunic pe jumatate ungur si alt bunic ungur de tot: 0,125+0,25= 0,375 (37,5%).

Pai exact, dar exact acelasi lucru il spuneam la "edit", apropo de strabunici, da' io ma exprimasem in limbaj colocvial .
Ba definitia mea era chiar mai cuprinzatoare, ca pot fi, pe linga cazurile particulare descrise de tine, si cel cu trei bunici pe jumatate unguri.

Ham!
(sau cum face rechinul? :)))))))))))))))


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Stiu ca stii, Ileana, si ai scris f. clar cum iese 37,5%. Am vrut doar sa explicitez = sa scriu desfasurat - pt. cine e curios care e " algoritmu' ", asa, cu cifre ...

(Treaba cu 3 strabunici din 8 se încadreaza si ea la "insumarea de fractii la care numitorul e 2 sau divizibil cu 2 (v. 4, 8, 16...)."[/i)].)

Uite, ce-ar fi sa continuam halucinantul curs al acestui topic prin a ne publica "hemogramele" . Si-apoi putem face Top100 cei mai buni români pe SC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Da, dar nu se incadra la... gata, ma opresc ;).

, simpatica propunere, da' hai o facem nu numai pe nationalitati, ci si pe provincii istorice, in fond de ce sa iasa numai cafteala clasica "unguri versus romani", cind poate iesi si cea "moldoveni versus ardeleni", de pilda :))))).

La cum a fost topicul asta, ca magazinul Victoria "50 de magazine intr-unul singur" :) (sau era cu salamul Victoria? :), am putea sa purcedem la actiune.
Dar o sa se supere Cardinal, ca nu achiesam la tema serioasa de discutie oferita de el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

, deci nu mai pot. Intelesesem din prima cum e cu treimea aproximativa...bine ca n-am scris 70% sau 62,5%. Atunci sa vad calcule matematice si fractii pe aici.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

in legatura cu hemograma , anunt pe acesta cale ca o am intre limitele normale, cu toate ca nu mananc carne . Mentionez ca unul din strabunici a avut tatal grec. Astept cu interes grecograma :))))).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Dap, bine ca mi-am amintit si de "vegetarieni versus omnivori".

Hai ca o sa bata topicul asta suta de pagini :)))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Cum numarul ascendentilor merge inapoi ca puterile lui doi se pare ca astazi este imposibil sa mai obtii in conditii controlate o persoana care este exact 1/3 ungur. Aparent aceasta sansa a expirat acum ~ 8.000.000 de ani cand am trecut de la 48 de cromozomi la 46.

Ileana cred ca azi nu avem nici o sansa sa'l suparam pe Cardinal. Pare bine dispus si impacat cu sine. Uite pe mine m'a facut copil precoce recunoscand ca am terminat scoala de doua parale a ateismului stiintific la varsta de 12 ani.


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

in legatura cu hemograma , anunt pe acesta cale ca o am intre limitele normale, cu toate ca nu mananc carne . Mentionez ca unul din strabunici a avut tatal grec. Astept cu interes grecograma :))))).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.



Numa' cu atât element alogen te lauzi tu? Altii au 5-6 'lifte' în spate . Slabut, mey, slabut!

... mi-am amintit de un fost coleg austriac, care avea 1/64 sânge spaniol (ce sa fie asta? strabunicul lui strabunicul?...ceva de felul-asta).
Îti dai seama, cum isi cunostea omu' craca de pe care se leganau stramosii lui .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

in legatura cu hemograma , anunt pe acesta cale ca o am intre limitele normale, cu toate ca nu mananc carne . Mentionez ca unul din strabunici a avut tatal grec. Astept cu interes grecograma :))))).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.



Iar io recunosc ca pasiunea pentru carne mi se trage de la stramosii care umblau cu ea sub sa. Alte vremuri...nu se mai poate obtine azi fezandarea aia...

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Aoleu, pai e cam grav ce dezvaluiti voi aicea :)).
Ma siliti sa marturisesc si eu ca una din bunici a absolvit pensionul Notre Dame de Sion . Naca pocinog!!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput