Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Cine a scris Biblia?

(3 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 77
iileana
iileana

4910 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iileana un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Ingrid putea fi aproape o treime unguroaica astfel: un bunic pe jumatate ungur si alt bunic ungur de tot: 0,125+0,25= 0,375 (37,5%).

Pai exact, dar exact acelasi lucru il spuneam la "edit", apropo de strabunici, da' io ma exprimasem in limbaj colocvial .
Ba definitia mea era chiar mai cuprinzatoare, ca pot fi, pe linga cazurile particulare descrise de tine, si cel cu trei bunici pe jumatate unguri.

Ham!
(sau cum face rechinul? :)))))))))))))))

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details
Mergi la inceput
gaba-rema
gaba-rema

1701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gaba-rema un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Ingrid putea fi aproape o treime unguroaica astfel: un bunic pe jumatate ungur si alt bunic ungur de tot: 0,125+0,25= 0,375 (37,5%).

Pai exact, dar exact acelasi lucru il spuneam la "edit", apropo de strabunici, da' io ma exprimasem in limbaj colocvial .
Ba definitia mea era chiar mai cuprinzatoare, ca pot fi, pe linga cazurile particulare descrise de tine, si cel cu trei bunici pe jumatate unguri.

Ham!
(sau cum face rechinul? :)))))))))))))))

Stiu ca stii, Ileana, si ai scris f. clar cum iese 37,5%. Am vrut doar sa explicitez = sa scriu desfasurat - pt. cine e curios care e " algoritmu' ", asa, cu cifre ...

(Treaba cu 3 strabunici din 8 se încadreaza si ea la "insumarea de fractii la care numitorul e 2 sau divizibil cu 2 (v. 4, 8, 16...)."[/i)].)

Uite, ce-ar fi sa continuam halucinantul curs al acestui topic prin a ne publica "hemogramele" . Si-apoi putem face Top100 cei mai buni români pe SC .

Mergi la inceput
iileana
iileana

4910 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iileana un Mesaj Privat
Da, dar nu se incadra la... gata, ma opresc ;).

, simpatica propunere, da' hai o facem nu numai pe nationalitati, ci si pe provincii istorice, in fond de ce sa iasa numai cafteala clasica "unguri versus romani", cind poate iesi si cea "moldoveni versus ardeleni", de pilda :))))).

La cum a fost topicul asta, ca magazinul Victoria "50 de magazine intr-unul singur" :) (sau era cu salamul Victoria? :), am putea sa purcedem la actiune.
Dar o sa se supere Cardinal, ca nu achiesam la tema serioasa de discutie oferita de el.

Editat de - iileana on 08/05/2009 16:11:05
Mergi la inceput

Ingrid S

5053 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ingrid S un Mesaj Privat
, deci nu mai pot. Intelesesem din prima cum e cu treimea aproximativa...bine ca n-am scris 70% sau 62,5%. Atunci sa vad calcule matematice si fractii pe aici.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues
Mergi la inceput
denizel
denizel

9439 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite denizel un Mesaj Privat
in legatura cu hemograma , anunt pe acesta cale ca o am intre limitele normale, cu toate ca nu mananc carne . Mentionez ca unul din strabunici a avut tatal grec. Astept cu interes grecograma :))))).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.
Mergi la inceput
iileana
iileana

4910 Mesaje
Dap, bine ca mi-am amintit si de "vegetarieni versus omnivori".

Hai ca o sa bata topicul asta suta de pagini :)))))

Mergi la inceput
xenocid
xenocid

3370 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luixenocid  Trimite mesaj yahoo luixenocid Adauga semn de carte la raspuns Trimite xenocid un Mesaj Privat
Cum numarul ascendentilor merge inapoi ca puterile lui doi se pare ca astazi este imposibil sa mai obtii in conditii controlate o persoana care este exact 1/3 ungur. Aparent aceasta sansa a expirat acum ~ 8.000.000 de ani cand am trecut de la 48 de cromozomi la 46.

Ileana cred ca azi nu avem nici o sansa sa'l suparam pe Cardinal. Pare bine dispus si impacat cu sine. Uite pe mine m'a facut copil precoce recunoscand ca am terminat scoala de doua parale a ateismului stiintific la varsta de 12 ani.

Come to The Dark Side ... we have cookies!
Mergi la inceput
gaba-rema
gaba-rema

1701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gaba-rema un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui denizel

in legatura cu hemograma , anunt pe acesta cale ca o am intre limitele normale, cu toate ca nu mananc carne . Mentionez ca unul din strabunici a avut tatal grec. Astept cu interes grecograma :))))).

Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Numa' cu atât element alogen te lauzi tu? Altii au 5-6 'lifte' în spate . Slabut, mey, slabut!

... mi-am amintit de un fost coleg austriac, care avea 1/64 sânge spaniol (ce sa fie asta? strabunicul lui strabunicul?...ceva de felul-asta).
Îti dai seama, cum isi cunostea omu' craca de pe care se leganau stramosii lui .
Mergi la inceput

Ingrid S

5053 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ingrid S un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui denizel

Iar io recunosc ca pasiunea pentru carne mi se trage de la stramosii care umblau cu ea sub sa. Alte vremuri...nu se mai poate obtine azi fezandarea aia...

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues
Mergi la inceput
denizel
denizel

9439 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite denizel un Mesaj Privat
Aoleu, pai e cam grav ce dezvaluiti voi aicea :)).
Ma siliti sa marturisesc si eu ca una din bunici a absolvit pensionul Notre Dame de Sion . Naca pocinog!!

Mergi la inceput
Pag. din 77 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com